Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ile pali Wam gazu?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1.6 jak krece nisko to pali mi 10/11 ale jak jade na obrotach 3-4 tys to potrafi mniej spalić... wieć sam efekt duzego spalania powstaje przy przyspieszaniu.... on wtedy pali max próbując swoja moca rozpedzic swoj cieżar.... i stad spalanie w ruchu miejskim jest tak duze i takie róznice miedzy ludzmy (zalezy od miasta i ruchu i pory w jakich sie jezdzi....) 1.8T natomist sobie lekko gaz wciskasz i ma na tyle mocy zeby juz go mocno rozpedzac .... ale przy ostrej jezdzie 1.8T zawsze wiecej spali.....

reasumując 1.6 pali duzo przy normalniej jeździe i miejskiej w trasie jak NIC nie jedzie , drogi PROSTE to da rade zejść poniżej 8 l/100km a nawet niżej 7.... a w miescie koło 10 l/100km ale jakiekolwiek korki światła co 500m , podjazdy.... to juz koniec z oszczędności.... a taka oszczędna jazda męczy, wiec trzeba zaakceptować spalanie ,

Opublikowano

tak zgadza się, jak już kiedyś napisałem raz opitolił mi 19 L/ 100 :evil:

Opublikowano

Tak sobie poczytałem i trochę dużo palą te wasze 1.6.

Poruszam się obecnie Skodą Octavia Kombi z silnikiem 1,6 MPI (102 KM któryś z: BGU, BSE, BSF, CCS)

ogólnie (50% miasto - 50% trasa) i spalanie na 4 tys mi wyszło 9,2 gazu na 100 km .

Gaz mam Landi Lorenzo sekwencyjny.

Opublikowano

oe,octavia jest chyba mniejsza i lzejsza :-)

Opublikowano

na pewno lżejsza i silnik nowszej generacji

Opublikowano

Audi A4 z małą benzyną to 1200-1300 Octavia ma 1250 wiec nie jest lżejsza.

A co do silnika to jest to silnik 8 zaworowy produkowany przez Audi (przynajmniej tak mam w dokumentach)

I na oko jest podobny do silnika 1.6 z Audi B5 1997 roku.

Nie jestem mechanikiem ale jak dla mnie jest to stary silnik Audi z poprawkami (pewnie przez te 13 lat coś się dało poprawić ;P)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

mnie kiedyś jak miałem 1,8 125ps na gazie paliła 12 l na 100

Opublikowano

czyli standard :kox: mi pali do 10 bez lpg

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mi pali okolo 15 LPG... Nie wiem co jest grane, moze przez te mrozy.

Opublikowano

Mi pali okolo 15 LPG... Nie wiem co jest grane, moze przez te mrozy.

no 15 to troche przydużo,ale zależy od jazdy, mi w te mrozy to z 11-12 w cyklu mieszanym

Opublikowano

NO 3000 tys obr nie przekraczam, na butli 40 L robie max 250 km, nie wiem co zrobic z tym fantem. Ale mowie tu o warunkach jakie teraz panują wiec moze to nie jest az tak zle ?

Opublikowano

moje 1,8T w cyklu mieszany pali około 12 gazu przy spokojnej jeździe

Opublikowano

NO 3000 tys obr nie przekraczam, na butli 40 L robie max 250 km, nie wiem co zrobic z tym fantem. Ale mowie tu o warunkach jakie teraz panują wiec moze to nie jest az tak zle ?

raczej nie ja na 37l robie przy takiej jezdzie 350 km wiec cos jest nie tak :mysli:

Opublikowano

Należy uwzględnić też to po jakim czasie przełącza się samochód z benzyny na gaz. W moim przypadku przy takich mrozach jazda po mieście wynosi mnie 11,2l/100km gazu, ale potrzebuje około 3km aby przełączył się. Sebo1607 a dlaczego uważasz, że jest coś nie tak? Co samochód słabo przyśpiesza i na wyższych obrotach przerywa? To raczej greghoryy ma coś nie tak z instalacją.

Opublikowano

u mnie też dużo pali, ale przy wyższych obrotach kończy mu się moc. tzn, przy 4.500 już praktycznie nie ciagnie. Filtry powymieniane, teraz na dniach jadę na czyszczenie parownika i wymianę membrany. zobaczymy cosię zmieni. dodam jeszcze że listwe wtryskową mam zregenerowaną również, i regulacja była robiona, i nic sięnie zmieniło. Pali mi powyżej 13, a paliła max 12 na kołąch 18 cali w lato przy nie złym bucie. Teraz na zboiorniku 42 litry, robię max 330 km, także coś jest nie tak.

Opublikowano

NO 3000 tys obr nie przekraczam, na butli 40 L robie max 250 km, nie wiem co zrobic z tym fantem. Ale mowie tu o warunkach jakie teraz panują wiec moze to nie jest az tak zle ?

raczej nie ja na 37l robie przy takiej jezdzie 350 km wiec cos jest nie tak :mysli:

no właśnie greghoryy ma coś nie tak

najlepiej jechać do sprawdzonego gazownika na kontrole

Opublikowano

jak mi opitolił 19 l, a pojechał kumpel moim do Rzeszowa i spalił mu 10, to też mam coś nie tak? :gwizdanie:

Panowie styl jazdy stylowi nie równy :guma:

Opublikowano

oczywiscie, ze styl stylowi nie równy, ale wiem jak jeździłęm a jak jeżdzę, i ot tak sobie ponad 3 litry mi więcej opierdzieli na 100km to jest OK??

Opublikowano

Temat wyczyszczony kolejne OT = ostrzeżenie

Opublikowano

Moja niunia pali ok 11.5l w cyklu miejskim a na trasie tak ok 9l

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.