Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

1.6 jak krece nisko to pali mi 10/11 ale jak jade na obrotach 3-4 tys to potrafi mniej spalić... wieć sam efekt duzego spalania powstaje przy przyspieszaniu.... on wtedy pali max próbując swoja moca rozpedzic swoj cieżar.... i stad spalanie w ruchu miejskim jest tak duze i takie róznice miedzy ludzmy (zalezy od miasta i ruchu i pory w jakich sie jezdzi....) 1.8T natomist sobie lekko gaz wciskasz i ma na tyle mocy zeby juz go mocno rozpedzac .... ale przy ostrej jezdzie 1.8T zawsze wiecej spali.....

reasumując 1.6 pali duzo przy normalniej jeździe i miejskiej w trasie jak NIC nie jedzie , drogi PROSTE to da rade zejść poniżej 8 l/100km a nawet niżej 7.... a w miescie koło 10 l/100km ale jakiekolwiek korki światła co 500m , podjazdy.... to juz koniec z oszczędności.... a taka oszczędna jazda męczy, wiec trzeba zaakceptować spalanie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poczytałem i trochę dużo palą te wasze 1.6.

Poruszam się obecnie Skodą Octavia Kombi z silnikiem 1,6 MPI (102 KM któryś z: BGU, BSE, BSF, CCS)

ogólnie (50% miasto - 50% trasa) i spalanie na 4 tys mi wyszło 9,2 gazu na 100 km .

Gaz mam Landi Lorenzo sekwencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 z małą benzyną to 1200-1300 Octavia ma 1250 wiec nie jest lżejsza.

A co do silnika to jest to silnik 8 zaworowy produkowany przez Audi (przynajmniej tak mam w dokumentach)

I na oko jest podobny do silnika 1.6 z Audi B5 1997 roku.

Nie jestem mechanikiem ale jak dla mnie jest to stary silnik Audi z poprawkami (pewnie przez te 13 lat coś się dało poprawić ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie kiedyś jak miałem 1,8 125ps na gazie paliła 12 l na 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO 3000 tys obr nie przekraczam, na butli 40 L robie max 250 km, nie wiem co zrobic z tym fantem. Ale mowie tu o warunkach jakie teraz panują wiec moze to nie jest az tak zle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO 3000 tys obr nie przekraczam, na butli 40 L robie max 250 km, nie wiem co zrobic z tym fantem. Ale mowie tu o warunkach jakie teraz panują wiec moze to nie jest az tak zle ?

raczej nie ja na 37l robie przy takiej jezdzie 350 km wiec cos jest nie tak :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy uwzględnić też to po jakim czasie przełącza się samochód z benzyny na gaz. W moim przypadku przy takich mrozach jazda po mieście wynosi mnie 11,2l/100km gazu, ale potrzebuje około 3km aby przełączył się. Sebo1607 a dlaczego uważasz, że jest coś nie tak? Co samochód słabo przyśpiesza i na wyższych obrotach przerywa? To raczej greghoryy ma coś nie tak z instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też dużo pali, ale przy wyższych obrotach kończy mu się moc. tzn, przy 4.500 już praktycznie nie ciagnie. Filtry powymieniane, teraz na dniach jadę na czyszczenie parownika i wymianę membrany. zobaczymy cosię zmieni. dodam jeszcze że listwe wtryskową mam zregenerowaną również, i regulacja była robiona, i nic sięnie zmieniło. Pali mi powyżej 13, a paliła max 12 na kołąch 18 cali w lato przy nie złym bucie. Teraz na zboiorniku 42 litry, robię max 330 km, także coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO 3000 tys obr nie przekraczam, na butli 40 L robie max 250 km, nie wiem co zrobic z tym fantem. Ale mowie tu o warunkach jakie teraz panują wiec moze to nie jest az tak zle ?

raczej nie ja na 37l robie przy takiej jezdzie 350 km wiec cos jest nie tak :mysli:

no właśnie greghoryy ma coś nie tak

najlepiej jechać do sprawdzonego gazownika na kontrole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...