Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

średnie spalanie 10,2 l/100km 50/50 trasa/miasto jeszcze na zimowych 195/65

na letnich 225/45 w ubiegłym sezonie letnim było 10,5-11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę zróżnicowanie duże ... w moim przypadku jest tak ze jak jadę spokojnie na wycieczkę to na całej butli 43 litrowej przejadę jakieś 510-520km ... a jak śmigałem trasy Londyn - Kielce to z całej butli robiło się niestety tylko 380km ... no ale co trasa to trasa ... 4tys na obrotach i 140km/h nie schodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę zróżnicowanie duże ... w moim przypadku jest tak ze jak jadę spokojnie na wycieczkę to na całej butli 43 litrowej przejadę jakieś 510-520km ... a jak śmigałem trasy Londyn - Kielce to z całej butli robiło się niestety tylko 380km ... no ale co trasa to trasa ... 4tys na obrotach i 140km/h nie schodzi ;)

czyli co ? wychodzi na to, że pali Ci ok 8,5 litra gazu na 100 km :shocked:, a może masz butle 53l :mysli:, bo jak dla mnie to ten Twój wynik jest nieosiągalny za Chiny Ludowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w zime czy latem wsysa 11L po miescie a trase 9L tak +/- to chyba nie jest zle :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę zróżnicowanie duże ... w moim przypadku jest tak ze jak jadę spokojnie na wycieczkę to na całej butli 43 litrowej przejadę jakieś 510-520km ... a jak śmigałem trasy Londyn - Kielce to z całej butli robiło się niestety tylko 380km ... no ale co trasa to trasa ... 4tys na obrotach i 140km/h nie schodzi ;)

czyli co ? wychodzi na to, że pali Ci ok 8,5 litra gazu na 100 km :shocked:, a może masz butle 53l :mysli:, bo jak dla mnie to ten Twój wynik jest nieosiągalny za Chiny Ludowe

Uważam, że jest to możliwe jak mój spalił mi 9 co prawda tylko raz mi sie to udało z jazdą do 100km/h. Wyprzedałem tylko tiry bez redukcji. Jechałem w te święta bożego narodzenia z augustowa do łasku 500km.

A ja mam quttro więc pali więcej. Na pokładzie 2 osoby i kilka walizek. Opony zimowe 205/55/R16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwe jak jedziesz max 100km/h bez swirowania, 8-9l to minimum jaki udalo mi sie uzyskac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwe jak jedziesz max 100km/h bez swirowania, 8-9l to minimum jaki udalo mi sie uzyskac

Dodam, że mniej mi samochód spala jak tankuje na orlenie bo jak na Bp to czasem obroty zafalują na zimnym i jakoś mniej km przejadę. A obsługa na stacjach BP jakby bardziej ospała niż na orlenie - szybciej podchodzą do dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warszawie nie ma znaczenia na jakiej stacji tankujesz (BP, Shell, Orlen, Statoil) bo wszystko i tak idzie z jednego zbiornika (z Moscisk). roznica polega tylko w cenie. Co do lpg to nie wiem jak wyglada sprawa dostaw :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 3.0v6 w quattro po miescie pali max 17 trasa do 13. Tak srednie po miescie 15 litrow turbo nitro lpg :D

:kox::banan: mogę się pochwalić ostatnim spalaniem 16.2 lpg. (czyli mam silnik 3.0 :gwizdanie: ) :decayed: Przy normalnej jeździe :wallbash: Chyba mi gościu co ustawiał gaz przesadził :kox: (i to na hamowni mi ustawiał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 3.0v6 w quattro po miescie pali max 17 trasa do 13. Tak srednie po miescie 15 litrow turbo nitro lpg :D

:kox::banan: mogę się pochwalić ostatnim spalaniem 16.2 lpg. (czyli mam silnik 3.0 :gwizdanie: ) :decayed: Przy normalnej jeździe :wallbash: Chyba mi gościu co ustawiał gaz przesadził :kox: (i to na hamowni mi ustawiał)

niom cos masz namieszane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed: a dzisiaj tankowałem i spalanie 10,21 Lpg :shocked: 150km po mieście i trasa krak-myslenice-krak. :przebiegly:

-------26.04.2010r.-------

Kolejna trasa. Połowa autostrada (~120km/h raz tylko but do 200km/h przez krótką chwile) połowa droga krajowa też okolice ~110km/h. spalanie 10,12 lpg :kox::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Audi na gazie ja z takim małym pytankiem: Ile powinien spalić silniczek 2.0 litra,bo mnie się wydaje że moja bierze troszkę za dużo a mianowicie łykła na trasie ok 14.5 litra. Z góry dzięki za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj 1,8 Pali 13l miasto 11l trasa mam sekwencję i to taka norma na ten silnik . Zawsze jest różnica pb jednak lepiej to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio miasto 30% trasa 70 % - spalanie około 10-11 l LPG (sekwencja)

mk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...