Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Ryś jakoś trudno w to uwierzyć by silnik 1,8 spalił tak mało gazu :mysli: on na paliwie tyle nie spali a co mówić gaz? Może sie pomyliłeś w obliczeniach? U mnie 1,8 pali średnio 10-11 litrów gazu w cyklu mieszanym i nigdy mi wiecej nie spalił a mam BRC SEQUENT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryś jakoś trudno w to uwierzyć by silnik 1,8 spalił tak mało gazu :mysli: on na paliwie tyle nie spali a co mówić gaz? Może sie pomyliłeś w obliczeniach? U mnie 1,8 pali średnio 10-11 litrów gazu w cyklu mieszanym i nigdy mi wiecej nie spalił a mam BRC SEQUENT

Mnie też zaskoczyło tak małe zużycie, ale po przejechaniu 185km. i ponownym zatankowaniu do pełna weszło 11.2l gazu. Teraz gdy jeżdżę po mieście znowu mi wychodzi ok.14l/100km.to jak to wytłumaczyć? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gaz to tylko sekwencja , jak chcecie oszczędzać to nie tam gdzie chcecie oszczędzać :shocked:

Dobra sekwencja i tyle , a wtedy wyniki spalania nie są tak ważne ...

Ja mam inst. BRC za 3 tysie i sobie chwalę , max 13 litrów , a tak na co dzień mieszczę się w 10 . Jeszcze raz żadnych oszczędności na instalacji bo potem to wizyty w serwisie jak z Alfą :naughty: Chcesz oszczędzać musisz wydać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja z chipowna 1,8 T Quatrro na instacji Zenit pali :

miasto : 13,5 litra - zalezy do stylu , jak spokojnie to 11,5-12 litrow.

trasa : 10-11 litrów - przy norlanej jezdzie , wyprzedzania czasmi wieksza predkosc 180km/h 10,5 litra

mieszany : 11,5- 12,5 litra

Miałem problemu z instalacja i w sumie mam caly czas ale juz sie przyzwyczailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 1.8 Turbo Quattro zrobione przez ABT na 200 konikow pali mi 10-11 litrow gazu po miescie :) na trasie wychodzi roznie wszystko zalezy od predkosci do 120 jakies 8-9 ale powyzej to juz jest fajnie :naughty: a przy 200 km/h to juz jest bardzo przyjemnie :evil: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie spadło po przeczyszczeniu przepustnicy z 10.5 do 8.5 na trasie spokojna jazda ,w cyklu miejskim jeszcze nie sprawdzałem ale przypuszczam ze z 13 zrobi się 11 litrow.Instalacja BRC SEQUENT 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre te Wasze opisy... najlepszy był że przy 180km/h pali 10,5 gazu... dobre... gratuluję za***istych instalacji... :polew:

u mnie 1.8T 180ps.- miasto 16-17, trasa do 120km/h pali 10,9, trasa- ogień- 15gazu. jakby ktoś mi zarzucał ciężkie nogi i takie tam,

to odsyłam do http://www.czakram.pl/kalkul.php, mam tak samo jak w tym kalkulatorze, zbiornik 58 ale wchodzi zwykle 56 litrów gazu.

instalacja BRC za 4 tysie, z reduktorem i wtryskami do 300KM. :evil:

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre te Wasze opisy... najlepszy był że przy 180km/h pali 10,5 gazu... dobre... gratuluję za***istych instalacji... :polew:

u mnie 1.8T 180ps.- miasto 16-17, trasa do 120km/h pali 10,9, trasa- ogień- 15gazu. jakby ktoś mi zarzucał ciężkie nogi i takie tam,

to odsyłam do http://www.czakram.pl/kalkul.php, mam tak samo jak w tym kalkulatorze, zbiornik 58 ale wchodzi zwykle 56 litrów gazu.

instalacja BRC za 4 tysie, z reduktorem i wtryskami do 300KM. :evil:

pozdrawiam wszystkich

Za 4 tyś??

Instalacja do tego silnika to koszt 3200 zł

Co to za reduktor, bo jak się pytałem czy mają większe niż do 190 kucy to powiedzieli, że nie...

Czy te wtryski to są kehina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To właściwie mój pierwszy post na forum. 2 tygodnie temu założyłem gaz do mojego auta, Sequent 24 BRC. Na długi weekend pojechałem z Gdańska do Lublina i z powrotem-dzisiaj wróciłem koło południa, droga krajowa nr 7 i 17. Spalanie w trasie wyszło 9,5 ltr gazu na 100km-jazda spokojna (100-120 km/h). Fakt, że piękna pogoda i drogi prawie puste. W Trójmieście spalanie 12 ltr/100 km. Zobaczymy jak dalej będzie.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem równo 425km nie wiem ile zatankowane było gdyż nie zapisałem (Ponoć pierwsze tankowanie nie jest do pełna ze względu na poduszkę powietrzną,tak mnie poinformowali i to w nie jednym warsztacie) butlę mam mam 52l z czego wchodzi 80% tj 40.8l i właśnie tyle dzisiaj mi weszło podczas drugiego tankowania.Licznik wyzerowany i już będę mógł następnym razem dokładnie podać spalanie.Instalacje mam Stefanelli sis.i jestem bardzo z niej zadowolony jak na razie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam orginalną holenderską sekwencje tylko po kąpletnej regeneracji pali w cyklu mieszanym 9.5l wchodzi 57 l i robie ponad 600 km nie przekraczajAc 3 tyś obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...