Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Avancik z zapasem mocy ;)


etrone98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialem rozpoczac moj wlasny "pokoj" z tego wzgledu ze grube zmiany mam zamiar przeprowadzic w moim samochodzie... na wstepie krotki opis;

Autko sciagnalem ze szwajcarii rok temu, 1998 rok 216000km przejechane jak go kupilem. Okazalo sie ze mialo zderzaki rs, poloski z transportera t4, zawieche sportowa (pisalo w papierach jak dawalem do tlumaczenia ale juz nie pamietam) w kazdym badz razie stock czyli 110KM...

P300309_1510.jpg

P300309_151001.jpg

Troche posiedzialem na forum i postanowilem udoskonalic projekt "RS" bylego wlasciciela mojego autka :naughty:

w gre poszly takie czesci jak:

-turbo AWX - 589495330.jpg

-chinczyk ^^ - P300309_1409.jpg

-wtryski boscha 0.216mm - 13-01-07_1545.jpg

-pompa 11mm - P300309_140501.jpg

, z powodu braku czasu, pod maska mam narazie turbo i wtryski, jutro jade wyciac kata i dopasowac rury pod centralnego chinczyka (juz dawno mialem to robic - ciagle przekladam), takze do konca tyg. powinienem miec fmica, podmieniam pompe i lece do tunera na slasku.

Bede tutaj aktualizowal przebieg sytuacji, w planie w najblizszym czasie mam zamiar kupic

-komplet skor,

-car audio,

-felgi RS2 albo RS6 + dobre kapcie,

-wymienic stabilizator przedni od rs4,

-zawiecha jak poleci to -35/-30

-lampy po 2 lifcie

Najszybciej bede mial skore i felgi bo juz sie rozgladam :gwizdanie:

Rozgladam sie rowniez za progami, ale podejzewam ze nic z tego nie wyjdzie bo za duzo rezania (chyba ze s4 ?!), a ja ledwo mam czas podrzucic auto do mechanika :confused4::no:

Pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mody idą w dobrym kierunku :good:

fajny silniczek i widze ze sporo koników przybedzie

dobry program zapodaj do tych modów

ile dałeś za turbinke AWX mozesz na priva jak chcesz[br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 16:03_________________________________________________tylko scenerie zmień jak bedziesz miał już gotowego :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Cristoforo - dziekuje :good:

koszty to nie tajemnica,

-turbo 1500zl

-pompa 1500zl

-wtryski (i tu szok) 500zl za koncowki i 450zl za zmiane tych koncowek i korekte cisnien :no: a mowil mi ze 250zl na poczatku :thumbdown:

-chionol 500zl,

nie licze takich rzeczy jak kolo pasowe do pompy, uslugi tokarza, paski itd. bo to grosze. Rury beda za darmo :naughty: do fmica. :naughty:

Scenerie tez postaram sie znalesc wyjatkowa :evil: co do progow, polakierowac te czarne listwy nad progami? Zrobie jeszcze zdjecie wnetrza wieczorem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz zmianiał progi od s4 to możliwe ze listwy na drzwi bedziesz zmuszony zapodac od s4 ale zapytaj sie jeszcze

turbo nowe czy regenerowane od podstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z turbem jest tak ze obudowa regenerowana, czyli piaskowanie, czyszczenie, a wirnik i wszystko w srodku jest nowe, mial ten gosciu na allegro turbo AWX uzywane, regenerowane i to "nowe" ,pompa tez mi sie wydaje tak robiona, no bo jak inaczej to rozkminic skoro nowka turbina gareta fabryczna chodzi kolo 2000-2500zl pompa to samo, a oni nowe sprzedaja po 1500zl. mnie akurat obudowa pierniczy o ile srodek jest nowy, i parametry sa takie jak w nowce... Tak ja to rozumuje, moze jest inaczej?

progi bym bardzo chcial zmienic, gdzies juz czytalem o tych listwach wlasnie wiec chyba masz racje. Pzodrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolega ostro działa nad furką :good: A co do progów szukaj od S4 będą sie ładnie komponowały, ale pierw ogarnij jakieś ładne felgi bo stal drażni oko :naughty: Czekamy na końcowy efekt rezanka silnika :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na ~ 170 koni

wieksze moce to juz wtryski 230 i turbo brd

czekamy na efekty :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo od razu isc grubiej bo zobaczysz ze po tygodniu bedzie malo :)

kolega ma racje po tygodniu sprzedaż i kupisz s4 :polew:

zobaczysz życie jest brutalne i wymagajace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za 1500 zł mozna było kupic brd, dołozyc 500 zł i kupic 230 tki i miec na tej pompie ok 190 km

ale to juz jest masakra, ja przy 160 km mam problem z trakcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo od razu isc grubiej bo zobaczysz ze po tygodniu bedzie malo :)

kolega ma racje po tygodniu sprzedaż i kupisz s4 :polew:

zobaczysz życie jest brutalne i wymagajace

hahaha i po miesiacu zacznie modzic eske albo kupis rsa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki, ale mialem 75KM potem dwa 90KM i teraz 110 :gwizdanie: moze i bedzie malo bo czlowiek sie szybko przystosowywuje :evil: ale niemam quatro, duzo wlasnie czytalem o trakcji, no i mysle ze zawsze to jest jednak jakis kompromis, ktos wyzej pisal ze dolozyc i turbo brd 230 itd, mozna bylo swapa robic na awx albo sprzedac w holere i kupic 1.8T :rolleyes: pozatym celowalem w 170 kucy tylko sie okazalo ze pompa bedzie na pograniczu wydajnosci, wiec dolozylem pompe a mialo jej nie byc. Felgi mam 17'' ;D dosyc niskie gumy ale to jakies artec felgi nasztukowane pewnie :thumbdown: . Pozdro

PS

P300309_1740.jpg

jak juz pisalem mam na oku rs2 ew. mysle jeszcze nad ori bo kazdy wie ze polskie dziury robia swoje, i nie bede sie tak stresowal jak wlece w dobra dziure...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty swapa sa ogromne, a 1.8 T nie bedzie palic tyle co 1.9 tdi przy takiej samej mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 T nie bedzie palic tyle co 1.9 tdi przy takiej samej mocy :)

i o to chodzi :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty swapa sa ogromne, a 1.8 T nie bedzie palic tyle co 1.9 tdi przy takiej samej mocy :)

ale 1.8T po samym programie na 180-190 KM bedzie szybsze niz AFN z gratami za 5k pln + 2k pln program + sprzeglo ktore zaraz sie rozsypie przy mocy 170 KM

ile za roznice tych paru tys. pln mozna przejechac kilometrow 1.8T ? chyba sporo

no i 1.9tdi nigdy nie bedzie brzmialo jak benzyna :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt z tym co napisałeś ale tu liczy sie satysfakcja z dłubnięcia wiecej niż samemym programem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile za roznice tych paru tys. pln mozna przejechac kilometrow 1.8T ? chyba sporo

no ile ? porównajmy :)

200 KM diesel przy butowaniu po miescie spali 8-9 l

200 KM benzyna już z 14-15

9 x 3,52 ON = 31,68 / 100 km

zakładając że w miesiacu zrobisz 1000 km = 317 zł

15 x 3,99 PB = 59,85 / 100 km

czyli na miesiac = 598 zł

317 zł x 12 msc= 3804 zł rocznie

598 zł x 12 msc= 7176 zł rocznie

róznica = 3372 zł

w kwestii dzwięku sie zgodze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...