Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 b7 2.0 Tfsi quattro Avant

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 21.11.2021 o 10:12, staniek napisał:

Chłop nic nie da, wystarczy żona. Tył jest ciężki do odpowietrzenia, i trzeba się trochę z nim pomęczyć.

Najłatwiej odkręcić zacisk i odpowietrzać w ręku. W zacisk odpowiedni klocek żeby tłoczek nieee wyskoczył, ustawiasz/trzymasz zacisk w odpowiedniej pozycji i odpowietrzasz.

U siebie z przykręcony zaciskiem odpowietrzałem chyba 3 czy 4 razy.

Fajnie działasz  :thumbup1:

Pozdr

 

W dniu 21.11.2021 o 10:58, george napisał:

Dev wielokrotnie wspominał o tym sposobie.

Tak się trochę wtrącę i podpytam przy okazji, czemu odpowietrzanie w "ręku" robi się łatwiej niż w całości złożone?
Też będę przymierzał się do wymiany tyłu na 322 i może czegoś ciekawego się dowiem. Co to za sposób?

Opublikowano

Daje tyle, że w ręku ustawiasz sobie idealnie zacisk, masz możliwość nim poruszać przy okazji i odpowietrzasz na raz a nie nas kilka razy.

Opublikowano
  • Autor

Od czasu wymiany hebli pedal mam caly czas gumowaty..za drugim razem wbija w szybe...Zrobilem juz ponad 300km i w piatek jestem umowiony w serwisie na odpowietrzanie...Niech to zrobia profesjonalisci..

Opublikowano

G... zrobią

Opublikowano
  • Autor
15 minut temu, Dev napisał:

G... zrobią

Jak nie zrobia to nie bedzie $..tak jestem ugadany na ta chwilę

Opublikowano
4 minuty temu, matyss___ napisał:

Jak nie zrobia to nie bedzie $..tak jestem ugadany na ta chwilę

Pojeździj troche po jakimś bruku czy innych kocich łbach żeby dobrze wytrzęsło zaciski.

Potem zdejmij tylne koła i odkręć odpowietrzniki aż przestanie lecieć powietrze. Naciśnij  że dwa razy hamulec i zakręć odpowietrzniki,  to wystarczy.

Edytowane przez Dev

Opublikowano
  • Autor

Hmm...a przod i pompa abs  sie nie zapowietrzyla "przy okazji"?

 

Opublikowano

Miałem podobnie po wymianie hebli. Zaczęły dobiero działać jak trzeba po przejechaniu 500-700km

Opublikowano
20 minut temu, matyss___ napisał:

Hmm...a przod i pompa abs  sie nie zapowietrzyla "przy okazji"?

A pilnowałeś płynu w zbiorniczku ?

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Dev napisał:

A pilnowałeś płynu w zbiorniczku ?

Tak..po 1 kole zmienialem i odpowietrzalem

Opublikowano
48 minut temu, matyss___ napisał:

Tak..po 1 kole zmienialem i odpowietrzalem

W takim razie powietrze jest tylko w tylnych zaciskach 

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, Dev napisał:

W takim razie powietrze jest tylko w tylnych zaciskach 

Też tak podejrzewam..no nic juz sie umowilem wiec odatawie auto zobaczymy co zrobia..tylko rusze i juz bede wiedzial czy to cos dalo..

Opublikowano
  • Autor
W dniu 7.12.2021 o 22:11, Dev napisał:

W takim razie powietrze jest tylko w tylnych zaciskach 

Też tak podejrzewam..no nic juz sie umowilem wiec odatawie auto zobaczymy co zrobia..tylko rusze i juz bede wiedzial czy to cos dalo..

 

Hamulce odpowietrzone..bylem od razu na diagnostyce hebli i wszystko jest w porzadku..Co prawda reczny ma takjakby 1 zabek od dolu jalowy ale nastepne zabki juz elegancko zaciagaja

Opublikowano
  • Autor

W dniu dzisiejszym zakupilem 4x 225/40R19 93W XL Bridgestone Potenza S001 dwu letnie wszystkie po min 7mm w śmiesznych pieniadzach..Na wulkanizacji wszyscy zakladali zimowki a ja już lato :)..Mialem przymierzyc 1 kolo ale 10cm śniegu mnie przekonalo żeby poczekac do wiosny

20211211_130413.jpg

20211211_130438.jpg

Opublikowano

Profil nie za wysoki. Nie będzie tarło? 

Opublikowano
  • Autor
46 minut temu, Rob@k napisał:

Profil nie za wysoki. Nie będzie tarło? 

Nie wiem..na wiosnę sie okaże..felga ma 9 cali a opony maja lekko naciąg wiec myśle że będzie ok..A jak nie to felgi wpakuje w a38p tam napewno wejda..

Edytowane przez matyss___

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj nie chciał mi sie schowek pasażera zatrzasnać...po kilku mocniejszych trzaśnieciach oberwaly sie 2 zawiasy...Znalazlem goscia na olx ktory oferuje regeneracje...przerabial już to ktoś z was?

Opublikowano
42 minuty temu, matyss___ napisał:

Dzisiaj nie chciał mi sie schowek pasażera zatrzasnać...po kilku mocniejszych trzaśnieciach oberwaly sie 2 zawiasy...Znalazlem goscia na olx ktory oferuje regeneracje...przerabial już to ktoś z was?

Ja mam zamiar wysłać, tylko nie wiem kiedy :P 

Jak się zdecydujesz i zamontujesz sprawny, podziel się opinią.

Edytowane przez pelonek1

Opublikowano
  • Autor
W dniu 15.01.2022 o 21:51, pelonek1 napisał:

Ja mam zamiar wysłać, tylko nie wiem kiedy :P 

Jak się zdecydujesz i zamontujesz sprawny, podziel się opinią.

A więc...sam się za to wzięłem...podpatrzyłem na ytube i poszło...aktualnie schowek sklejony schnie...silownik rozebralem lekko podszlifowalem gumkę,posmarowalem olejem i lekko chodzi..Czas: ok 2 h.

Potrzeba...wkretarka,kilka wierteł,śrubokręt płaski,nożyk, 2 śrubki na klucz 10 (okolo 7 cm)i nakretki,klej epoxydowy,

20220118_161014.jpg

20220118_162125.jpg

20220118_183618.jpg

Opublikowano

Dobra robotę. Oby dzialalo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.