Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E - Tańszy sposób na kamerę cofania


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Przelotkę to ja może załatwiłem w 10 min, kwestia tego czy wcześniej sobie przygotujesz wszystko, czy będziesz dopiero zarabiał końcówki/lutował w aucie itd... 

Jak ktoś chce puścić ori kanałami pod dywanami, no zejdzie dłużej, a puścić progiem może i by się zmieścił w 2-3h ;)

Nie ma się co spieszyć, lepiej to zrobić raz a porządnie ! 

 

 

Jak chcesz pod progiem puścić, to i tak trzeba je zdejmować wraz z odbiciem słupka b, a przy zdjętych progach lekkie odgięcie dywanu i mamy Ori wiązkę, w którą można wcisnąć kabel, mały detal a kabel pójdzie tam, gdzie powinien ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie jeszcze potrzebne oprócz rzeczy wymienionych w pierwszy poście?

Chodzi mi o jakieś dodatkowe kable, złączki itp.

Chciałbym już mieć kompletny zestaw do założenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko cza adapter tego typu też podejdzie? 97,27 zł  10%OFF | RGB na CVBS (RCA) sygnału AV 26 PIN Converter Adapter do VW Passat CC Tiguan kamera cofania RNS510 RCD510 RNS315, aby kamera AV

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W weekend podłączyłem u siebie ten zestawik ale dodałem do tego sygnal bezprzewodowy. Wszystko było by ok gdyby nie zakłucenia obrazu. Na zgaszonym silniku jak włączę wsteczny jest super obraz ale kiedy nacisnę stop obraz znika. Na odpalonym silniku obraz skacze niesamowicie na wstecznym a że stopem też znika. Dopiszę od razu że skrzynią multitronic. Moje pytanie to czy da radę to jakoś rozwiązać jakimś filtrem czy trzeba kabel przeciągać specjalnie?

Edytowane przez Prz3m4s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc... Tylko nie wszyscy na raz? dla potomnych napiszę żeby nie brać masy z lampy jak to w instrukcjach zapisują. Wystarczy ta co jest w klapie i obraz jak ta lala? lampy jakieś zakłucenia tworzyły przy wciśnięciu stop po włączeniu świateł obraz całkiem znikał. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamil za świetny manual, właśnie sobie według niego kamerkę zainstalowałem, co prawda kamerkę inna ale wsztko poza tym jak w manualu

IMG_20211107_112430.jpg

Edytowane przez Jenot71
Literowka
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kontynuacji tematu założyłem i ja u siebie w B7 sedan. Co prawda nie jest tam taka przelotka jak w kombi ale ominąłem ja w cywilizowany sposób. Moduł od @woszu, kamera jakaś z alledro za 120zł i kabelek z tematu. Muszę pochwalić adapter bo obraz mi zmienia bardzo płynnie a możliwości regulacji w samym adapterze pozwalają dopasować obraz do indywidualnych wymagań. Ogólnie mod na plus. I upchać przewody w Ori wiązce też idzie w miarę normalnie. Tylko ja nie zmieściłem się że wszystkim w tak krótkim czasie. Aha... Pierwsza kamera "rybie oko" nie łapała mi kolorku na adapterku. Druga z płaskim oczkiem chodzi lalunia. Ale UJ WI dlaczego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja pocioglem plus z wstecznego z lampy tylnej i mam rozumieć że mam go zrobić na przekaźniku i podać go na zielana wtyczkę od radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ewentualnie spróbować soft który umożliwia aktywację kamery po CAN, tylko nie wiem czy ktoś już to testował czy działa bez podpiętego RFSL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kamil-vag napisał:

Tak, ewentualnie spróbować soft który umożliwia aktywację kamery po CAN, tylko nie wiem czy ktoś już to testował czy działa bez podpiętego RFSl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest i pod zwykłe i pod leda. 

Tu masz opis tego firmware: 

https://rnse.pcbbc.co.uk/download.php?file=RNSE_EU_FW_0290_0720.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ja mam taki problem

Radio RNSE  soft nie wiem jeszcze jaki

Interfejs CarAudio Systems RL-RNSE do kamery cofania Obsługuje tylko kamery NTSC

Ramka tablicy rejestracyjnej z kamerą cofania format: PAL / NTSC

I mam obraz taki

IMG_20220126_210631.thumb.jpg.caab649421dce0575e59416806d316ee.jpg

Kamera nie może sie dogadać z modułem NTSC? czy szukać jeszcze gdzieś przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam napisałeś że do tego modułu kamerki jest załoczony jakis moduł do separacji i zastopiles go przekaźnikiem jak to dokładnie zrobiłeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wypaliłem płytkę z softem z obrazem iso nie chcę ruszyć w czym może być problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...