Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E - Tańszy sposób na kamerę cofania


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Tak.  Nie czytałem dokładnie.  Juz działa. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Grzyb01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty. Pogratulować. Musze tez to wstawic u siebie ?. A takie dodatkowe pytanie czy idzie rozdzielić jakos ten sygnal zeby procz kamerki podłączyć tez tuner tv? Lub moduł Bt bądź co lepsze jedno i drugie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by trzeba mieć jakiś rozdzielacz sygnału, żeby móc wybierać źródło sygnału i pewnie się da mieć wtedy kamerkę, TV itd...

Ori moduł BT, czy taki dokąłdany w aux nie koliduje z kamerą...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki czyli bt ma powiedzmy oddzielne wejście w radiu?. Jak by podłączyć coś takiego. Tylko malo komfortowe byłoby przełączanie pomiędzy kamera a np tv tym urzadzeniem. Chociaż z drugej strony kamerke włącza bieg wsteczny wiec mozna by zostawić ustawienie np na wyjsciu tunera. Kurde tyle tego jest o tym rnse podłączeniach ze idzie zglupiec ?

Spoiler

Screenshot_20210316_092503_com.UCMobile.intl.jpg

 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest o kamerze cofania i niech tak zostanie ;)

Jak masz pytania to @woszu założył odpowiedni do tego temat i oferuje taki sprzęt do kamerki/TV... 

Link do tematu: https://a4-klub.pl/topic/197288-opcja-tv-in-w-rns-e-multimedia-odtwarzanie-filmów-tv-cyfrowa-carpc/#comments

Nie róbmy OT !

Edytowane przez kamil-vag
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamil, że o mnie wspomniałeś, bo właśnie dowiedziałem się, dlaczego ostatnio nie mam zamówień na adaptery :/

Mam trochę części zgromadzonych, więc muszę zadziałać. Wyszczególnię tutaj, dlaczego warto zamówić adapter u mnie:

- Mój adapter ma już odpowiednie złącze 32pin do nawigacji. Wystarczy wpiąć wtyczkę, wpiąć pin RFSL (zarobiony) i podłączyć 3 przewody (zasilanie adaptera, sygnał ze światła wstecznego lub MCE oraz zasilanie do kamery).

- W adapterze jest wbudowany przekaźnik do zasilania kamery. Nie ma konieczności dorabiania we własnym zakresie.

Dożywotnie wsparcie techniczne!!! Nie jest to chiński wyrób, działający do pierwszej usterki.

- Szybka wysyłka - z reguły staram się mieć gotowe adaptery na stanie.

- Gwarancja!!!

 

Mimo tylu przewag nad rozwiązaniem chińskim, postanowiłem dać jeszcze rabat 30%, czyli cena adaptera obecnie wynosi  200zł + KW

Zapraszam

 

 

Edytowane przez woszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miej do mnie urazu, wcześniejsza cena Twojego modułu była dla mnie zaporowa... Za 200 to bym się jeszcze zastanowił... Dla mnie chiński moduł działa poprawnie, nic się nie dzieje, nie mam zakłóceń, miałem przyjemność montować Twój moduł u kolegi z forum i jak najbardziej jest ok, szkoda tylko że dopiero teraz zjechałeś z ceny ? 

Ale chińskie 250 zł za kamerkę i moduł to i tak dalej konkurencyjna cena, tym bardziej, że efekt finalny jest taki sam ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, woszu napisał:

Dzięki Kamil, że o mnie wspomniałeś, bo właśnie dowiedziałem się, dlaczego ostatnio nie mam zamówień na adaptery :/

Tak działa wolny rynek :-)

45 minut temu, woszu napisał:

Nie jest to chiński wyrób, działający do pierwszej usterki.

Nie demonizuj tak ryżowych produktów bo można tam znaleźć i jakościowo dobre produkty, tylko trzeba znaleźć odpowiedniego dostawce itd. tylko nie sortuje sie od najtańszych.

 

46 minut temu, woszu napisał:

- Szybka wysyłka - z reguły staram się mieć gotowe adaptery na stanie.

 

 

- Gwarancja!!!

 

 

 

 

 

Mimo tylu przewag nad rozwiązaniem chińskim, postanowiłem dać jeszcze rabat 30%, czyli cena adaptera obecnie wynosi  200zł + KW

Tu ewidentnie masz przewage, ze jest wszystko gotowe na stanie.
Dobrze że reagujesz na sytuacje na rynku i sprawiasz żeby Twoje moduły były bardziej konkurencyjne.

 

Rada ode mnie, poszukuj jakiś dobrych jakościowo kamerek na AliExpress, zamów z 10 sztuk żeby dostać dobrą cene, i goń w komplecie z adapterami cały zestaw gotowy do podłączenia, to może szybciej uda Ci się pozbyć stanów magazynowych :)

Sam kiedyś tez rozważałem Twoj moduł, ale również cena była dla mnie zaporowa.

26 minut temu, kamil-vag napisał:

Ale chińskie 250 zł za kamerkę i moduł to i tak dalej konkurencyjna cena, tym bardziej, że efekt finalny jest taki sam ?

Dla Kamila duże brawa za cały opis, i można powiedzieć działalność pro-forumową a nie chęć zysku bo wkur..... mnie tacy niektórzy forumowy "handlowcy", którzy naciągną sami Chiny i próbuja gonić to za 200-300%. (nie mówie tu o Tobie, bo Ty miałeś swój autorski projekt)

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam od siebie że w naszych A4 jest coś takiego jak sygnał RF (RL):

w B6 w wersji Low modułu MCE zasila on bezpośrednio światła cofania po wbiciu biegu wstecznego.

w B6 w wersji High modułu MCE zasila bezpośrednio PIN 7 kostki 12pinowej (czarna kostka opisana jako konektor 3)

w B6 w oryginalnej instalacji PDC sygnał ten znajdziemy w brązowej kostce 16 pinowej jako PIN 6

We wszystkich przypadkach możemy tego sygnału użyć jako zasilanie kamery i modułu oraz sygnału RSFL, nie będzie powodował zakłóceń obrazu, a plusem jego użycia jest to, że zasilanie pojawia się tylko w momencie wbicia biegu wstecznego. jest to stałe +12V (brane po zapłonie i tylko po wbiciu biegu) nie zależnie jaką wersję MCE mamy i jakie wyposażenie w samochodzie, występuje on zawsze w kostce modułu komfortu T12i/7. Przy takim rozwiązaniu nie trzeba cudować z żadnymi przekaźnikami.

W modelu B7 sygnał ten także znajdziemy w module komfortu w kostce T12i/7, jedynie nie ma go w wersjach z automatem (na pewno z multitronikiem, a czy z tipem to nie miałem okazji sprawdzić) ponieważ skrzynia wysyła sygnał wstecznego do MCE po CANie. W tym przypadku przekaźnik jest potrzebny ponieważ w każdej wersji MCE zasilanie żarówek wstecznego odbywa się poprzez MCE i  metodę PWM która powoduje zakłócenia w obrazie z kamery.

 

To dla ciekawskich gdzie warto podłączyć zasilanie kamery i modułu. u siebie wszystkie zasilania czyli RSFL, kamera i moduł mam połączone razem i leci to do MK.

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati w pierwszym poście jest to mniej więcej też opisane... Te piny itd... Tyle że nie wspomniane, że można bez przekaźnika, ja jednak Ci powiem, że osobiście wolę już dołożyć ten przekaźnik, nie obciążać dodatkowo MK (chociaż pobór modułu i kamery pewnie jest mały) i zawsze to jakaś separacja układu... 

W tym momencie decyzja należy do montujących ? Twoja wersja daje mniej zabawy z kabelkologią, za to znowu trzeba dostać się do MK, a wiesz, że nie każdy będzie się chciał za to zabrać i wybierze kable na wierzchu przy MCE czy w podstopnicy... 

Obaj mamy rację i oba sposoby są OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu w żaden sposób nie obciążasz MK ponieważ ten PIN 7 we wtyczce T12i to jest wejście do MK, a nie wyjście z niego. więc patrząc od strony MK nie ma to żadnego znaczenia. Prądowo idzie przewód 0,22mm2 ale tu jest tak mały pobór że to nie ma znaczenia, gdybyśmy chcieli wpiąć się do przewodu 1,0 mm2 to wtedy trzeba grzebać w grodzi, tam jest kostka czerwona T17d PIN 15.

Wiadomo każdy zrobi jak mu łatwiej, mi było najprościej wykorzystać ten sygnał bo szedł też do małej navi w bagażniku, która jest zbędna przy RNSie, wywalałem i tak kable od niej i przeciągałem kable od kamery, to przeniosłem ori przewód pod radio i mam wszystko pod ręką, a przekrój mam 0,35mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, golden87 napisał:

Tak działa wolny rynek :-)

Ja nie mam pretensji, tylko zastanawiałem się o co kaman, bo nie śledzę aktywnie forum. Zawsze klienci byli zadowoleni, tym bardziej, że każdemu pomagam jak trzeba.  Teraz już wiem, skąd spadek zainteresowania, więc muszę zareagować:)

Co do kamerek to rozważę, aczkolwiek wielu klientów instaluje ori z Q7, i nie chce sobie kolejnych stanów magazynowych robić....

 

A co do ceny, to kształtuje ją popyt. Wymyśliłem rozwiązanie, wiec jakaś marża musiała być. Klienci byli zadowoleni.

Produkcja jest małoseryjna (do tego sporo komponentów na PCB) więc w obecnej sytuacji z chińczykami nie powalczę na dłuższą metę.

Ale wiem o czym mówisz tymi cenami, bo jak widziałem diodę LED do podświetlenia wizytownika za kilkadziesiąt złotych to też mnie smiechawa brała.

Edytowane przez woszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil-vag napisał:

Ale chińskie 250 zł za kamerkę i moduł to i tak dalej konkurencyjna cena, tym bardziej, że efekt finalny jest taki sam ?

Obecnie ten moduł kosztuje 140zl na aliexpress. Do tego wtyczka 20 zeta, ewentualnie przekaźnik (z 10zl -20zł), to masz 170-180zl za sam moduł. U mnie tylko troszkę drożej, ale szybciej, ze wsparciem i z gwarancją:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś może podłączyć wszystko według instrukcji z tą różnicą że zasilanie modułu podpiąć np. pod + radia, tak żeby działał on cały czas wraz z radiem? Irytuje mnie moment przełączania i to skakanie ekranu a gdy tak wpiąłem jest duża różnica na plus w tym względzie i jest to mało zauważalne. Moduł wygasza się wraz z radiem. Btw dobra robota z instrukcją, wszystko działa bardzo dobrze i nie kosztuje miliony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skakanie może wynikać z tego, że właśnie + jest podany na moduł jednocześnie z kamerą i rfsl... Być może płynniejsze załączenie byłoby gdyby właśnie moduł i kamera były załączane wcześniej po zapłonie a rfls tylko ze wstecznego... Mnie to akurat nie przeszkadza ? ale można spokojnie pokombinować... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja zwracam uwagę na detale także muszę mieć idealnie :) jakby się moduł wysypał albo spalił to dam znać :D Zasilanie modułu wpiąłem w pin 13 kostki D jakby ktoś chciał też przetestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zasilanie radia jest nie po zapłonie tylko stałe, więc może być problem ile moduł je prądu, nie sądzę żeby było to dużo, ale zawsze coś i po dłuższym postoju może coś wpływać na rozładowywanie aku.

U mnie nie ma skakania i obraz z kamery mam szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 09:48, kamil-vag napisał:

Bardzo dobra robota Kamil. A czy da się wywołać obraz z kamery manualnie bez wrzucania wstecznego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, niektórzy podpinają wyzwolenie pod PDC, może to być jakikolwiek przycisk, którym przekażesz zasilanie na pin C2 w Rns-E, ale wtedy kamerę musisz mieć zasiloną dla przykładu z plusa po zapłonie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czemu po podpięciu mam czarno biały obraz z kamery ? 
 

modul pod ntsc , kamera również . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...