Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B6 - Avant - BEX - Wisienka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jak w  grupach 90-93 jest blisko 0 to bym nie ruszal, ja mam 183 wszystko na 0 i nie planuje go wymieniac

Opublikowano
8 godzin temu, dedpad napisał(a):

Na liczniku prawie 190kkm, więc przyszedł czas na zmianę oleju i filtrów. Wleciał standardowy zestaw Liqui Moly 5w-40 i filtry Mann, dodatkowo wymieniłem lampki tablicy rejestracyjnej, bo stare dokonały już żywota :decayed:

IMG20230815091857.thumb.jpg.2fd48a8046c8b75b8a0287dc083aea6b.jpg

 

Zastanawiam się czy na 200kkm zrobić większy serwis tj. rozrząd przód, bo będzie już prawie 60kkm od ostatniej wymiany i czy to już czas na zmianę łańcuszka rozrządu (słychać go przez sekundę zima przy mrozach podczas odpalenia)? No i czy warto coś jeszcze zrobić przy tej okazji?  :eusathink:

 

Z przodu aktualnie mam zestaw INA, a teraz planuje zmienić na pompę wody HEPU, pasek CONTI i napinacz SNR.

 

Na tył czytałem, że warto dać łańcuch IWIS i ori napinacz 058109217B (jest sporo tańszy od katalogowego do B6) i do tego wyłączyć w sofcie nastawnik zmiennej fazy. Robił ktoś taki zabieg i czy warto się w to bawić?

U mnie HEPU zakończyła współpracę po 3,5 roku/  44 kkm. 

Teraz wpadła INA,,może wytrzyma dłużej. 

Odnośnie łańcucha,  jeżeli na zimno przez chwilę hałasuje to zostaw. U mnie tłukł już o obudowę. Brałem cały zestaw pod BEXa, napinacz AEB (numer,  który podałeś).

Opublikowano

Jak nie chcesz wymieniać łańcuszka z napinaczem to po takim przebiegu warto tam chociaż zajrzeć i skontrolować. U mnie po 230 tyś ori przebiegu wymieniłem napinacz z łańcuchem profilaktycznie, grzechotał tylko przez sekundę przy odpalaniu, podczas jazdy i pracy silnika wszystko było ok, w VCDS wszystkie grupy pomiarowe w normie, a wałek wydechowy już prawie nie istniał

IMG_20230811_134919519.jpg

Edytowane przez krzysiek91x

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za podpowiedzi! :drinks:

Czyli rozumiem, że dla świętego spokoju warto zmienić rozrząd z przodu i chociaż zajrzeć i skontrolować jak wygląda łańcuch i wałki.

No to zostaje póki co jeździć obserwować :decayed:

Opublikowano
W dniu 20.08.2023 o 14:18, krzysiek91x napisał(a):

Jak nie chcesz wymieniać łańcuszka z napinaczem to po takim przebiegu warto tam chociaż zajrzeć i skontrolować. U mnie po 230 tyś ori przebiegu wymieniłem napinacz z

łańcuchem profilaktycznie, grzechotał tylko przez sekundę przy odpalaniu, podczas jazdy i pracy silnika wszystko było ok, w VCDS wszystkie grupy pomiarowe w normie, a wałek wydechowy już prawie nie istniał

IMG_20230811_134919519.jpg

U mnie przy 160 k km koła zębate wyglądały jak nowe

IMG_20210206_102827.thumb.jpg.d4d0b288249f49efbe9f887049244ab8.jpg.91617c9e1742fccfc2d87924d3149add.jpgIMG_20210206_102750.thumb.jpg.daab506f2a031d3c29dc59411e4cd8a9.jpg.fc298c4b4f2618c9d30dabfe1dca26f8.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wpadną nowe tarcze zegarów MoMannIMG20230907152427.thumb.jpg.d9806c72db9885434c87314db85d381e.jpg Na poprzednich zaczęły robić się małe pęcherzyki przy cyferkachIMG20230831144207.thumb.jpg.ebb61588f50fee6716b2e97427e08bd7.jpg

Ale firma bez problemu przyjęła reklamacje i przysłali nowe. Podobno mieli wadliwa partie materiału.

W sierpniu skusiłem sie na detaling, który obejmował dwuetapowa korektę lakieru i położenie 3 letniej ceramiki Gyeon. Podoba mi się efekt odpychania brudu i wody no i lakier bardzo się ożywił. Musze w końcu zrobić jakieś zdjęcia :decayed:

Opublikowano

Its very nice , looking good so they make that km/h cluster from scratch , if it is so , you should  add 300 km/h :D  Iit wood be cool  :D ,  becouse b6 dont even have  digit 8 on the rpm cluster its  7 and red  line  :D

 

Please send me a link of that company if it is not a problem.

Edytowane przez MarioR34

Opublikowano
  • Autor
18 godzin temu, MarioR34 napisał(a):

Its very nice , looking good so they make that km/h cluster from scratch , if it is so , you should  add 300 km/h :D  Iit wood be cool  :D ,  becouse b6 dont even have  digit 8 on the rpm cluster its  7 and red  line  :D

 

Please send me a link of that company if it is not a problem.

MOMAN.PL

This is it :cheesy:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zbliżają się 20 urodziny Audery, więc trzeba było ją trochę unowocześnić :grin:

Wleciało wygłuszenie drzwi i bagażnika IMG20230916170801.thumb.jpg.35813a582f0ced86c753db981a7e3b4a.jpgreceived_900640548287447.thumb.jpeg.7c54990d0ec816f693fbc7f77fddcdba.jpegIMG20230917152842.thumb.jpg.68dd13abcbd53ba0f2098028af2c4b87.jpgIMG20230917150724.thumb.jpg.a85ea7e8abd1765e5d89cae3554824e7.jpgIMG20230910170107.thumb.jpg.2134cc7d1e9085d8e63a6e8b5a1aed08.jpg

Opublikowano
  • Autor

Mała zmiana we wnętrzu :decayed:

Wpadły boczki oklejone na nowo czarna alcantarą z emblematami audi exclusive.

Robi się czarno w środku :naughty:IMG20230917174342.thumb.jpg.91f95de45e6b32d5cf1a5f7c7b9b66de.jpgIMG_20230922_172035.thumb.jpg.31e75cd263fc6a92722ce436e3e76c60.jpgIMG_20230922_172153.thumb.jpg.5742f3e6b2963a6a13979e2ccec503b7.jpgIMG_20230922_171947.thumb.jpg.a6c46494057c4ade9c9e5a26baa3f0aa.jpgIMG_20230922_172111.thumb.jpg.e35203e124a18fc1d103f695081f88c2.jpg

Opublikowano

mialem plan tez oklejac boczki w alce ale w exeo nigdy nie bylo materialu i nie ma tych wciec granic gdzie material mialby sie konczyc i musialbym idealnie rowno wyciac zeby to mialo sens, narazie tylko dalej oklejam jakies wneki jak tera lokiec ale glownie po to zeby sku*** nie skrzypial image.thumb.png.8968ede867f74f1c7a800786af79619d.png

Opublikowano

Dobrze wyszło? Dekory u siebie dałem w biel, i jest teraz fajny kontrast . Akurat mam u siebie ,alcantare?Widzę, że siedzenia masz takie jak u mnie, full.ele. Elegancko:thumbup1:

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, A4b6quattro napisał(a):

Dobrze wyszło? Dekory u siebie dałem w biel, i jest teraz fajny kontrast . Akurat mam u siebie ,alcantare?Widzę, że siedzenia masz takie jak u mnie, full.ele. Elegancko:thumbup1:

No myślałem, że będzie dużo ciężej okleić te boczki, ale nie było to jakoś skomplikowane.

Co do dekorow najbardziej do mnie przemawia Black piano i raczej takie ostatecznie będę montował, będzie czarnuch w środku :grin:

A w przyszłym tygodniu będą nowe fotele :naughty: 

33 minuty temu, Mukade93 napisał(a):

mialem plan tez oklejac boczki w alce ale w exeo nigdy nie bylo materialu i nie ma tych wciec granic gdzie material mialby sie konczyc i musialbym idealnie rowno wyciac zeby to mialo sens, narazie tylko dalej oklejam jakies wneki jak tera lokiec ale glownie po to zeby sku*** nie skrzypial image.thumb.png.8968ede867f74f1c7a800786af79619d.png

Raczej bez tych wcięć nie da rady tego okleić, bo nigdy nie dotniesz idealnie materiału, a w tych rowkach można upchać nadmiar i wygląda to elegancko :D

Opublikowano
10 minut temu, dedpad napisał(a):

No myślałem, że będzie dużo ciężej okleić te boczki, ale nie było to jakoś skomplikowane.

Co do dekorow najbardziej do mnie przemawia Black piano i raczej takie ostatecznie będę montował, będzie czarnuch w środku :grin:

A w przyszłym tygodniu będą nowe fotele :naughty: 

Raczej bez tych wcięć nie da rady tego okleić, bo nigdy nie dotniesz idealnie materiału, a w tych rowkach można upchać nadmiar i wygląda to elegancko :D

i dlatego odpuscilem temat, 2 sprawa ja mam zwykle fotele bo alcy nie bylo tez w exeo, a swap boczkow z a4 nei podejdzie bo roznia sie gorna czescia i nie bedzie w 1 lini z deska :x

Opublikowano

It looks , very , very nice , i like it , but like Sebastian sad , you need a contrast i , would segues sorting blue color , but dark blue like from Martini racing dark blue , or , Bugatti dark blue  , or Frrari blue scozia , ot somthing dark blue from Lamburgini , or just simply Navy blue.

 

 

Opublikowano
  • Autor
33 minuty temu, MarioR34 napisał(a):

It looks , very , very nice , i like it , but like Sebastian sad , you need a contrast i , would segues sorting blue color , but dark blue like from Martini racing dark blue , or , Bugatti dark blue  , or Frrari blue scozia , ot somthing dark blue from Lamburgini , or just simply Navy blue.

 

 

Impossible! :decayed:

The colors I use in the interior are black or silver/chrome. Black piano will be match with the steering wheel :cheesy:

Opublikowano

I was thinking on only door and dash trim and the cigaret lighter :D , and theat will give contrast  and lookt vetter then carrbon now :D

Edytowane przez MarioR34

Opublikowano

Panowie a skąd bierzecie materiał, alcantara? Jakaś polecana strona, firma? I jakiś polecany klei? Ewentualnie coś jeszcze potrzeba?

Zamierzam zabrać się za podsufitkę w najbliższym czasie ?

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, BartoszSoldier napisał(a):

Panowie a skąd bierzecie materiał, alcantara? Jakaś polecana strona, firma? I jakiś polecany klei? Ewentualnie coś jeszcze potrzeba?

Zamierzam zabrać się za podsufitkę w najbliższym czasie ?

Ja brałem materiał i klej tutaj

https://allegro.pl/oferta/tkanina-samochodowa-na-podsufitke-alcantara-suede-8735776320

Opublikowano

Boczki fajnie wyszły , tylko teraz te dekory słabo wyglądają . Nie pasują do alcantary

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.