Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 - Avant - BEX - Wisienka


dedpad

Rekomendowane odpowiedzi

Małe g... no a potrafi tyle problemów narobić. Sam jakiś czas temu wymieniałem bo auto świrowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I did read topic again , and i love the time and passions you give to your car  , i can see it is loved :D

Some hove i thought that  you have a4 b8 window switches, not a A6 C7 , i like  C7 more , especially because a lock the doors buttons , it looks natural to the car .

 

What did you do exactly to fit them ,  how did you connect it , any changing in plugs , pin  , wires or similar ?

 

About heating wheels , i know b6 had 4 spoke steering wheel , hated  ,  maybe  buy  that that kind of wheel and install that heating in other steering wheel you like .  I had idea to do something  like that and have a steering will and shift knob heated ,  maybe from oem parts or aftermarket  , but never realize the idea.  Maybe it wood be better and ciper to add modern webasto and control the heat with the app.

 . 

So do anybody know what kind of module you need to have to have heated steering wheel  , part number of that modul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rob@k napisał(a):

Małe g... no a potrafi tyle problemów narobić. Sam jakiś czas temu wymieniałem bo auto świrowało.

Dokładnie, po błędach zastanawiałem się czy to nie problem z przepustnicą, ale wymiana tego zaworka była najtańszą i najłatwiejszą opcją, więc od tego zacząłem i akurat trafiłem :cheesy:

7 godzin temu, MarioR34 napisał(a):

I did read topic again , and i love the time and passions you give to your car  , i can see it is loved :D

Some hove i thought that  you have a4 b8 window switches, not a A6 C7 , i like  C7 more , especially because a lock the doors buttons , it looks natural to the car .

 

What did you do exactly to fit them ,  how did you connect it , any changing in plugs , pin  , wires or similar ?

 

About heating wheels , i know b6 had 4 spoke steering wheel , hated  ,  maybe  buy  that that kind of wheel and install that heating in other steering wheel you like .  I had idea to do something  like that and have a steering will and shift knob heated ,  maybe from oem parts or aftermarket  , but never realize the idea.  Maybe it wood be better and ciper to add modern webasto and control the heat with the app.

 . 

So do anybody know what kind of module you need to have to have heated steering wheel  , part number of that modul

Thanks! :drinks: I really like this car.

Switches from A6 C7 are p&p. You don't have to modify anything but the door lock buttons don't work.

If I want heating steering wheel, probably I have to cut it, to put inside new heating wire. But I have new leather, so I don't want to destroy it :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz zimowa aura, więc nadszedł czas na pakiet zima. Po przesiadce na 19" nie mogłem pogodzić się z faktem powrotu na 17", więc kupiłem drugi komplet felg Ronal 1953 :lol1: Do tego wleciały opony Imperial Snowdragon uhp 225/35/19.IMG20231119144427.thumb.jpg.5038422574f233bc682df6625b521d8f.jpgreceived_363383216146110.thumb.jpeg.1802e1586cea4387a6fe22731b6b7a57.jpeg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tłusto 😍

Zaraziłeś mnie tymi stołkami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, R4xx napisał(a):

Jest tłusto 😍

Zaraziłeś mnie tymi stołkami!

No teraz już to jakoś wygląda :decayed:

Polecam fotele, na pewno nie pożałujesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2023 o 20:05, dedpad napisał(a):

kupiłem drugi komplet felg Ronal 1953 :lol1: Do tego wleciały opony Imperial Snowdragon uhp 225/35/19.

Bardzo jestem ciekaw opinii o tych oponach. Szczególnie w tym konkretnym rozmiarze i na tych konkretnych felgach z tym konkretnym obniżeniem, jak u Ciebie. ;) Bo gwintu na zimę nie podnosisz? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz jeszcze jak rozwiązałeś mocowanie pasa w fotelu od audi s5 ???  w a4 b6 pas jest w fotelu a w a5 chyba mocowny jest do progu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, afroo. napisał(a):

Bardzo jestem ciekaw opinii o tych oponach. Szczególnie w tym konkretnym rozmiarze i na tych konkretnych felgach z tym konkretnym obniżeniem, jak u Ciebie. ;) Bo gwintu na zimę nie podnosisz? :whistling:

hej ja tą oponę miałem tylko że na 17calach w rozmiarze 225 45 i opona spoko naprawde jak na chinola to byłem zadowolony

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PiterA4 napisał(a):

hej ja tą oponę miałem tylko że na 17calach w rozmiarze 225 45 i opona spoko naprawde jak na chinola to byłem zadowolony

Dzięki za info. Ta opona w zależności od rozmiaru jest w wersji UHP albo Snowdragon 3 stąd mogą pojawić się rozbieżne informacje. A w sieci albo je chwalą, albo wręcz przeciwnie, padają opinie, że szybko robi się 'plastikowa'.

Akurat w 19 calach, które mnie interesują, rozmiar 235/35 jest w wersji Snowdragon 3, natomiast 225/35 to już UHP. I weź tu bądź mądry :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, peter22 napisał(a):

a powiedz jeszcze jak rozwiązałeś mocowanie pasa w fotelu od audi s5 ???  w a4 b6 pas jest w fotelu a w a5 chyba mocowny jest do progu ??

Trzeba dorobić mocowanie w szynie fotela.

Tu jest to dobrze pokazane https://a4-klub.pl/topic/138732-fotele-i-kanapa-z-a4-b8-a5-do-b6b7/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, afroo. napisał(a):

Bardzo jestem ciekaw opinii o tych oponach. Szczególnie w tym konkretnym rozmiarze i na tych konkretnych felgach z tym konkretnym obniżeniem, jak u Ciebie. ;) Bo gwintu na zimę nie podnosisz? :whistling:

Gwint zostawiam jak jest.

Wizualnie wygląda bardzo dobrze na tej wysokości i jest bezpiecznie jeśli chodzi o progi i koleiny. Czasami  przycierałem osłoną na 17" i to był jeden z powodów zmiany na 19". Na 19" koło ma około 1.5cm średnicy więcej, niby niewiele ale zmienia bardzo duzo, bo przejeżdżam wszędzie bez żadnego ocierania.

Co do opon, póki co zrobiłem na nich jakieś 300km w mocno deszczowych warunkach z autostradowymi prędkościami i jechało się bardzo pewnie, są trochę głośniejsze, ale to standard w zimówkach. W weekend czeka mnie dłuższa trasa w nocy, a widzę, że zapowiadają przymrozki, więc będę mógł powiedzieć coś więcej.

4 godziny temu, peter22 napisał(a):

a powiedz jeszcze jak rozwiązałeś mocowanie pasa w fotelu od audi s5 ???  w a4 b6 pas jest w fotelu a w a5 chyba mocowny jest do progu ??

W S5 coupe pas mocowany jest do progu albo słupka, pewnie przez to żeby wysiadający z tył się nie potknął o pas. W S5 sportback pas jest mocowany do fotela jak w A4 B6, więc nie ma żadnego problemu z montażem :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, afroo. napisał(a):

Dzięki za info. Ta opona w zależności od rozmiaru jest w wersji UHP albo Snowdragon 3 stąd mogą pojawić się rozbieżne informacje. A w sieci albo je chwalą, albo wręcz przeciwnie, padają opinie, że szybko robi się 'plastikowa'.

Akurat w 19 calach, które mnie interesują, rozmiar 235/35 jest w wersji Snowdragon 3, natomiast 225/35 to już UHP. I weź tu bądź mądry :dontknow:

no co do twardnienia mieszanki też słyszałem że po ok 3-4 sezonach zaczynają slizgać się na ten sezon kupiłem 225\40\18 goodride zuperSnow 92V i opinie kopiuj wklej co Imperiale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości, korek oleju na wzór audi R8 :cheesy:IMG20240210132452.thumb.jpg.bcbad63110d698598e536deabe3f5ffc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dedpad napisał(a):

Nowości, korek oleju na wzór audi R8 :cheesy:

Jest krzywo ustawiony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, george napisał(a):

Jest krzywo ustawiony. ;)

Niestety zatrzaski są delikatnie przestawione i nie da się go przekręcić bardziej, ale będę próbował trochę porzeźbić, żeby był prosto :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły nakładki na zamki drzwi :decayed:IMG20240210141602.thumb.jpg.0555e30817caf34e1ed3c401bfdbb568.jpgIMG20240210141842.thumb.jpg.75ebd41c91a42bd67d02cca2f543daba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ładnie zrobione ,pozwole sobie pare pomysłów zapożyczyć do mojej czarnej strzały jeśli pozwolisz 😁 co do zderzaka przód bardziej podoba mi sie s-line'owski ale to kwestia gustu .pozdrawiam i szerokosci.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adix84 napisał(a):

Autko ładnie zrobione ,pozwole sobie pare pomysłów zapożyczyć do mojej czarnej strzały jeśli pozwolisz 😁 co do zderzaka przód bardziej podoba mi sie s-line'owski ale to kwestia gustu .pozdrawiam i szerokosci.

Dzięki! :thumbup1:

Korzystaj do woli, po to jest to forum, sam trochę modów zapożyczyłem od innych :grin:

Ze zderzakami jest tak jak mówisz, kwestia gustu, do mnie akurat najbardziej przemawia S4. Pozdrawiam! :cheesy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...