Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kabel do B7


Maro_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem że temat jest wałkowany od dekad ale i też wiem że z czasem wszystko się zmienia jak i Urządzenia do diagnostyki. Posiadam kabel OBD2 i spisywał si przy A3 z 97r, a zamierzam kupić A4 B7 z silnikiem 1.8t 163 KM. Z tego co wiem stary kabel obsługiwał samochody do 2004r. Szperałem ale najtańszy jaki znalazłem to 600 zł vas 5054. Sam nie wiem czy potrzebuję takiego czy też są inne tańsze warianty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeżeli wszystko ma być legalnie to np. VCDS + kabel Hex V2 - 1 399zł.

Można kupić zamienniki np. Ross-tech, ale to już na własną odpowiedzialność. Zazwyczaj nie masz możliwości upgrade'u bo kabel działa tylko z określoną wersją VCDS-a. Ceny zaczynają się od około 150-200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, jakie masz plany i co  zamierzasz robić tym kablem. Zupełnie co innego potrzeba gdy będziesz chciał jedynie, na przykład odczytać/skasować błędy. Wtedy wystarczy prosty, ekstremalnie tani kabel za kilkadziesiąt zł. Jeśli zamiarujesz dokonywać jakiś nastaw,  kodowania, można rozważyć zakup czegoś  droższego. Ale też trzeba zwrócić uwagę, że podstawową obsługę większości sterowników można wykonać nawet dość prostym sprzętem za 150 - 300 zł. Jeśli masz natomiast zamiar dokonywać głębszych modyfikacji a grzebanie w sofcie będzie dla Ciebie chlebem powszednim, wtedy warto zainwestować w sprzęt profesjonalny. W tym momencie rozważ VAS + ODIS, HEX V2 + VCDS lub coś w tym stylu. Musisz wiedzieć jednak, że ODIS i VCDS to dwa różne systemy. Funkcjonalność nie jest taka sama. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i trzeba wziąć poprawkę na to że tanie zamienniki są dość niestabilne w pracy - potrafią rwać połączenie np podczas logowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pieterb napisał:

no i trzeba wziąć poprawkę na to że tanie zamienniki są dość niestabilne w pracy - potrafią rwać połączenie np podczas logowania

Mam klona hex v2 na atmega i działa z vcds 20.4 bez problemu. Łączy się z każdym autem i nigdy nie zrywa. Koszt to jakieś 100 zł na Ali lub 200 na olx.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na układzie atmega nie sypie się,ale często są sprzedawane z zewnątrz identyczne interfejsy a w środku jakieś inne kontrolery mają. Wówczas może być tak jak pisałeś powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs za 70zl z alliexpress działa super do podstawowej diagnostyki/kasowania błędów (łącznie z airbag). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za wyrażenie swojej opinii oraz podzielenie się doświadczeniami. Zakupiłem na Ali 20.4.1 HEX V2 16pin. Mam nadzieję że będzie działał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 12:52, Maro_1 napisał:

dziękuję wszystkim za wyrażenie swojej opinii oraz podzielenie się doświadczeniami. Zakupiłem na Ali 20.4.1 HEX V2 16pin. Mam nadzieję że będzie działał ;-)

Też kupiłem ten sprzęt. Problem mam tylko z oprogramowaniem. Wiesz może gdzie znajde program do tego cuda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający nie zapewnił? Ściagasz ori program z sieci i do tego vcdsloader i musi śmigać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich klonów to najlepiej programy od producenta, bo łatwo uwalić czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Emejcz napisał:

Do takich klonów to najlepiej programy od producenta, bo łatwo uwalić czymś innym.

Do tego na atmega nie ma programu producenta,działa z normalną wersją vcds tylko uruchamia się poprzez loader. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...