Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PDC 8 kanałowy - Dziwne zachowanie.


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Pany dokładałem jakiś czas temu PDC 8 kanałowy. Niby działa OK, ale jednak są jakieś anomalie, które mnie wkurzają.

Dziś postanowiłem sprawdzić w VCDSie czy coś nie wali błędem ale czysto.

Wrzuciłem na podgląd odległości z czujników i chyba już wiem dlaczego mnie to tak drażni... 

Tylne czujniki na razie pomijam, bo ten jeden też widać, że coś tam bruździ ale nie na tyle by mnie rozpraszać...

Skupmy się głównie na przodzie. Jaka ta anomalia, ano taka, że jak kręcę fajerą na lewo i prawo to wyłapuje sygnał ze skrajnych czujników jakby widziały koło :grin:

Dlatego podczas manewrowania mimo pustego przedpola mi pikają i mnie to strasznie wkurw... 

Próbowałem już z DRL wł/wył (na ledach) i bez różnicy, to samo kamera cofania wł/wył nie ma wpływu... 

Jakieś sugestie ? ? ? 

Eksportowałem do PDF-a odczyty z czujników przy kręceniu kierownicą.LOG-76-01F-02F.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zachowanie,  tyle że w B8. Nie zawsze tak się zachowuje ale zdarza się dość często.  Nie mam u siebie sterownika pdc bo to jest polift. Muszę sprawdzić, które bloki pomiarowe w BCM są za to odpowiedzialne. Zobaczę czy to jest zachowanie tych skrajnych ale na to wygląda bo na wizualizacji pokazuje mi, że te skrajne coś łapią. 

Czujniki są dokładane wszystko na ori częściach i zgodnie ze sztuką made by @wrclaguna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil a wszystkie czujniki masz Ori z tym samym numerem OE czy jakieś Chińczyków albo różne wersje czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori raczej na pewno wszystkie, ale jak z nr, nie powiem, nie pamiętam. Będę może na wiosnę coś przy rozrządzie grzebał to sprawdzę, ale wydaje mi się że to były ori wszystkie z jednego zderzaka. 

Ostatecznie wezmę od Cb ten 4 kanałowy i przód będzie do ozdoby ?

Próbowałem też zmieniać kodowanie na typ zderzaka ale bez rezultatu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zwracałem na to uwagi, ale nic takiego nie zaobserwowałem. Koło jest dość daleko od czujnika w b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrajne czujniki pewnie Kamilu zamontowałeś odwrotnie i walą w koła?... żarcik ,sprawdź numery jak Mateusz napisał ,tylko ori działają bez anomalii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowy trop, czy właściwy? 

Mam założony moduł od B7, ale czujniki są z B6... 

Nr OE dla czujników b6/B7 są inne i po zdj wychodzi, że różnią się delikatnie głowicą od frontu... Może to mieć wpływ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki są zamienne - miałem w c5 z 2001 rok (  przedlift )  czujniki z b7/c6  wszystko działało ok 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic w takim razie kupi się Vemo lub Hella i podmieni... Zobaczymy co to da... Bynajmniej będę wiedział czy to wina czujników czy nie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...