Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Duże zużycie oleju


radugk79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam Audi 2005 2.0 TDI przy zakupie mial 103 tys a obecnie ma 110 tys km przez ten okres jezdzenia dolalem litr oleju, zaznaczam ze nie ma zadnych wyciekow, czy jest normalne takie duze ubycie oleju, jezeli nie to gdzie szukac jakis przyczyn, i jak u was to wyglada

dzieki z gory za wszystkie odpowiedzi

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobo (zasłyszane) nowe silniki lubią sobie wziąć trochę oleju, tym bardziej przy mocnym butowaniu.

Książkowo cały czas mieścisz się w normie - 1L na 1000 km :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden litr na 7.000 - to żadne zużycie, nie ma się co przejmować. jeżeli pobór oleju wzrośnie do litra na 1000 lub więcej to już nie dobrze

Generalnie stanem kiedy trzeba by się zacząć niepokoić jest gdy pobór oleju jest większy niż różnica max-min pomiędzy wymianami. litr na 7000 to jakiś litr i 200ml na 10.000 a wtedy to już trzeba olej zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie branie oleju to norma! tak twierdza bynajmniej fachowcy w audi i w ksiazce pisza! ja potrzebuje tak kolo 100 ml na 1000 km, czasem mniej, zalezy chyba wlasnie od tego jak autko sie traktuje :> zasada jest taka ze jak zaswieci sie kontrolka oleju na zolto, powinno sie jednorazowo wlac 0,5 litra oleju

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na 10 tys bierze ok 0.5 - 0.6 l oleju .... jeżdżę na Motulu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po między wymianami dolewam około litra oleju :cool1: więc u ciebie nie ma się czym przejmować :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie branie oleju to norma! tak twierdza bynajmniej fachowcy w audi i w ksiazce piszą! ja potrzebuje tak kolo 100 ml na 1000 km, czasem mniej, zależy chyba właśnie od tego jak autko sie traktuje :> zasada jest taka ze jak zaswieci sie kontrolka oleju na zolto, powinno sie jednorazowo wlac 0,5 litra oleju

pozdrawiam

no właśnie a ja po swoim doświadczeniu powiem ze stwierdzenie ze nowe TDI lubia i musza palic olej to kompletna bzdura i dupochron serwisów zmuszonych odpowiedziec cos ludziom narzekającym ze nowe auto a trzeba olej odlewać raz w miesiącu :rolleyes: . Jak w każdym innym przypadku zużycie wynika z przedwczesnego zużycia el. silnika na skutek niewłaściwej eksploatacji.

Przykład ... jak kupiłem swoje BLB mial 36 tys. za soba jeden serwis.Nie wiem jak jeździł nim poprzedni właściciel bo w dniu oglądania i kupna to ja wsiadlem za kierownice auta i nie miałem szansy zboczyć wlasciciel traktuje samochód w pierwszych mion po odpaleniu.

Po miesiacu okazala sie ze bierze jakieś 200 ml. na 1000 km.

Przy 42 tys nastapila wymiana silnika ( przez ASO ) silnik osobiście dotarłem wymienilem olej po 2000 tys i jazda.

I co............. i przejechalem juz 16 tys od wymiany silnika i oleju nie ubyło ani grama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dolałem po przejechaniu około 1 tys km 0,5 l oleju bo kontrolka sie zapaliła zółta i wcale sie tym nie zmartwiłem, kazdy silnik musi zabrac troche oleju przy eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpływ na spalanie oleju ma też styl jazdy :)

.. ja robie systematycznie przegląd co 10 tyś i też dolewki wychodzi kolo 1Litra... twierdza, że to norma więc nie ma się czym przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za odpowiedzi,

zapomnialem wczesniej dodac ze jezdze na SHEL HELIX LONG LIFE, grzebalem troche w archiwum tego forum i przeczytalem ze niektorzy odradzaja ten olej.

Pozdro i do zobaczenia moze na ktoryms Spocie w Koscierzynie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zuzycie oleju ciebie niepokoi, sprawdz jak wyglada dolot, czy duzo oleju w nim sie znajduje.

mozesz rowniez wykonac badanie kompresji, to wykluczy uszkodzenie uszczelki pod glowica.

wg, mnie nie ma tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to normalne spalanie eksploatacyjne oleju przez silnik. Mój jest zalany Mobilem 1 ESP i bierze litr na 5000km.

Wcześniej jezdziłem na Shellu i brał litr na 3500km przy normalnej jezdzie, a przy "deptaniu" po autostradzie wziął litr na 2500km.

Wiem z wielu niezależnych źródeł że nie ma się co niepokoić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam silnik BLB i zużycie oleju u mnie wyniosło 0.7 litra na 7000 km.

W serwisie udzielono mi informacji na temat zużycia oleju otóż ten silnik powieniem mieć zużycie w granicy litr od zmiany do zmiany czyli na około 15000 km.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilsmok 100 ml na 1000 km to zadne zuycie.Jak zacnie pic 1l na tysiac wtedy mozna sie martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis zawsze musi obrac jakies proporcje co do zuzycia oleju, no i zawsze pulap jest wiekszy bo jak by pol litra na 1000km a komus wzielo by 0.6 to juz mieli by chlopcy roboty, wiec dlatego serwis zawyza ten pulap,i nie trzeba sie tym sugerowac, sprawny silnik od wymiany do wymiany powinien brac tyle oleju ze na bagnecie nie bedzie to odczuwalne, no i zadajcie sobie pytanie jaka to ekologia i jakie to EURO4 czy 5 jak bierze tyle oleju,wedle mnie zadna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupoty gadasz siwy.

Wszyscy dobrze wiedzą że silniki 2.0 lubią brać olej i jest to normalne zurzycie ekploatacyjne, a nie konsekwencja zurzycia jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co niby uklad korbowo-tłokowy jest znacznie inny niz w popszednich generacjach tdi, chyba jednak cos jest nie tak w tych silnikach ze biora olej, moim zdaniem odpowietrzenie skrzyni korbowej jest temu winne,a tak a propo to nie powiedzialem ze to jest wina zuzytej jednostki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...