Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BEX] Dolphin Gray | E4J | 320/288mm | 222HP/335Nm | TIP+DP | 380cc | Ulter Φ90 | CLH | Auto_Gauges | 18"_RS4 | by R4xx


R4xx

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Michałwr napisał:

Koledze @Remilo7
Chyba chodziło o mojego Raptora ?

Drugiego takiego chyba nie ma, ciężko nie zapamiętać. Czekamy na temat o furce

 

1 godzinę temu, pety k napisał:

Mam wystarczająco dużo czasu, ale nie mam pieniędzy. a jestem ze Słowacji więc mam to pod ręką ...:dontknow:

No niestety zabawa kosztowna :unsure: Ale powoli, krok po kroku i będzie Cię Twoja :a4fan: zadowalała. Chociaż patrząc na innych użytkowników forum - mój wkład finansowy i fizyczny w stosunku do nich jest nijaki :cheesy:

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, R4xx napisał:

Chociaż patrząc na innych użytkowników forum - mój wkład finansowy i fizyczny w stosunku do nich jest nijaki :cheesy:

Wkład finansowy często potrafi być niewidoczny. ;) Niemniej ważne, żeby iść do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, george napisał:

Wkład finansowy często potrafi być niewidoczny. ;) Niemniej ważne, żeby iść do przodu.

A po czasie nawet dla nas samych gdzieś to się zaciera. Podlicz sobie ile wydałeś na samochód, byłaby druga A4 i to niekoniecznie B6 :decayed: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, ja już dawno przestałem liczyć ? ale to jest swego rodzaju uzależnienie, hobby, przyjemność ? jedziesz takim porobiony autem i czujesz się w nim dobrze, mimo, że są już pełnoletnie, dają dużo satysfakcji te nasze be-szóstki... Ostatnio nawet widzę na fb moda wracania do tego modelu ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamil-vag napisał:

Coś w tym jest, ja już dawno przestałem liczyć ? 

Ja zrobiłem ten błąd i nigdy więcej :grin:

10 minut temu, kamil-vag napisał:

... to jest swego rodzaju uzależnienie, hobby, przyjemność ? jedziesz takim porobiony autem i czujesz się w nim dobrze, mimo, że są już pełnoletnie, dają dużo satysfakcji te nasze be-szóstki... Ostatnio nawet widzę na fb moda wracania do tego modelu ?

W zupełności się z Tobą zgadzam. Póki to uzależnienie jest takie przyjemne, nie ma co na nim oszczędzać :cwaniak: B6-ki cieszą oko :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie rok po kupnie poduszek zabrałem się za ich wymianę. Perspektywa rozbiórki zawieszenia, demontaż miski olejowej celem rewizji smoka i świadomość jak czasochłonna będzie ta operacja skutecznie zniechęcały mnie do odwiedzenia garażu - na moje szczęcie. Dlaczego? W grudniu rozsypało mi się kolanko odmy a kilka tygodni później bagnet. Nie muszę wspominać, gdzie znalazłem pozostałości tych plastików :decayed:

IMG_20210202_103138.jpg

Podziękowania należą się @ew89cia za rewelacyjny DIY (https://a4-klub.pl/topic/392266-czyszczenie-miski-olejowej-czyszczenie-smoka-diy/). Z tym opisem wszystko poszło sprawnie i bez niespodzianek.

IMG_20210203_101329.jpg

Kilka uwag dotyczących powyższego zestawu.

  • Mocowanie poduszki pod skrzynię biegów różniło się od tego, które fizycznie było w samochodzie. Na szczęście możliwe było zamienienie mocowań między poduszką starą a nową (na zdjęciu stara poduszka i niepasujące mocowanie).
  • Uszczelka spływu oleju z turbosprężarki dobrana przez ASO średnio pasowała (wystaje poza flanszę a otwory nie są umieszczone centrycznie względem śrub).
  • Bagnet przed włożeniem na rurkę należy solidnie podgrzać - dopiero wtedy wskoczy na swoje miejsce.

Po kilkugodzinnej batalii udało mi się dobrać do smoka:

IMG_20210202_160802.jpg

IMG_20210202_152538.jpg

W misce jak wspomniałem obecne kawałki czarnego plastiku (kolanko odmy), pomarańczowego plastiku (bagnet) i trochę silikonu. Zszokowała mnie fatalna jakość wykonania odlewu miski olejowej. Myślałem, że dotyczy to tylko pokrywy zaworów.

IMG_20210202_152032.jpg

W smoku czysto. Był tam jedynie kawałek kolanka odmy i śladowe ilości nagaru.

IMG_20210202_153428.jpg

Zaraz ktoś zapyta, jak mogłem nie sprawdzić drożności smoka zaraz przy kupnie samochodu :decayed: Niemal od razu zamontowałem zespół wskaźników (a w tym wskaźnik ciśnienia oleju), więc mogłem spać spokojnie.

Czas pracy - 11 godz.

Silnika nie podwieszałem, wszystko odbyło się na lewarkach.

Jak ja się cieszę, że jest to już za mną! :grin:

Edytowane przez R4xx
  • Pomoc techniczna 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również pękła rurka bagnetu, na szczęście nie rozsypała się. To drugi element po słabym oleju, który zapycha smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, george napisał:

Mi również pękła rurka bagnetu, na szczęście nie rozsypała się. To drugi element po słabym oleju, który zapycha smok.

To faktycznie szczęście. 

Moja postanowiła rozsypać się w drobny mak i zażyć sobie kąpieli olejowej. Zawsze myślałem, że takie resztki spoczywają na dnie miski a tu proszę, smok ma jednak niemały apetyt. Pozostałości kolanka odmy odsysałem odkurzaczem a i tak coś do miski się dostało. 

Dobrze, że rozsypało się to wszystko przed zrzuceniem miski, bo byłbym się :rant::decayed:

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne części z listy wpadają na wiosenną półkę modów :kox:

Może ktoś ma na zbyciu zrobioną wiązkę lusterka? :lol:

IMG_20210204_123504.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tkoczu_ napisał:

Z czego składałeś ten chrom ? 
p&p? 

Kolega @dzejo mi go ogarnął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny włącznik. Mam u siebie taki sam juz 1.5 roku i dalej cieszy oko :D niby szczegół a robi robote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dzejo napisał:

Bardzo fajny włącznik. Mam u siebie taki sam juz 1.5 roku i dalej cieszy oko :D niby szczegół a robi robote

Unowocześnia troszkę wnętrze :cwaniak:

29 minut temu, BartoszSoldier napisał:

Jakie wrzuciłeś poduszki silnika? :eusathink:

Wszystkie wpadły MEYLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, R4xx napisał:

Wszystkie wpadły MEYLE

I jak wrażenia po zmianie? Jak się spisują bo wszyscy mówią, że tylko ori a zamienniki nie zdają egzaminu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BartoszSoldier napisał:

I jak wrażenia po zmianie? Jak się spisują bo wszyscy mówią, że tylko ori a zamienniki nie zdają egzaminu... 

Chyba za wcześnie, żeby coś powiedzieć. Wyglądały solidnie, na pewno jest poprawa. Ile wytrzymają czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, R4xx napisał:

Chyba za wcześnie, żeby coś powiedzieć. Wyglądały solidnie, na pewno jest poprawa. Ile wytrzymają czas pokaże. 

Ori koszt +/- tysiaka dlatego tak się dopytuje a też mam u siebie do zmiany... daj znać nawet na PW jak będzie później bo większości po paru kilometrach padały... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BartoszSoldier napisał:

Ori koszt +/- tysiaka dlatego tak się dopytuje a też mam u siebie do zmiany... daj znać nawet na PW jak będzie później bo większości po paru kilometrach padały... :wink:

Zestaw 3 poduch MEYLE wyszedł +/- 570 zł, także jest różnica. Jeśli będzie się coś działo, na pewno coś tu napiszę. Mam nadzieję, że nie będzie wtopy jak z rozrządem INA :wink4:

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori to raczej głównie w przypadku TDI... W PB pamiętam kiedyś kolega montował Meyle w 2.4 i nie było czuć żadnych wibracji, więc w PB powinno być OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...