Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BEX] Dolphin Gray | E4J | 320/288mm | 222HP/335Nm | TIP+DP | 380cc | Ulter Φ90 | CLH | Auto_Gauges | 18"_RS4 | by R4xx


R4xx

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, kosik25 napisał:

Jeżeli masz blisko do nich to jeszcze bym zrozumiał. Przyjeżdżasz zostawiasz auto, poprawiają i oddają gotowe auto. Ale jeżeli masz duża ilość kilometrów do nich to powinni nowy zestaw wysłać na ich koszt.

Nie robią tego na miejscu, mają jakiegoś podwykonawcę. Usztywnili się na wysyłkę dp do nich i naprawę. Po tej firmie nie spodziewałbym się takich zagrywek. Zwłaszcza, że dp nie jest ze złota i kosztował całe 400 zł. :facepalm:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakręcacie się na FMIC, że chcą na gwarancji/rękojmi naprawić swój przedmiot, ale musisz go najpierw wymontować z auta i odesłać? rili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, że powinni wysłać nowy element i najwyżej wziąść jakąś "kaucje" na oddanie starego elementu. Wiadomo, że odsyłając im DP unieruchomi auto na kilka dni. Nie wspominam już o kosztach demontażu DP i ponownego montażu w jakimś serwisie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 3r4 napisał:

nakręcacie się na FMIC, że chcą na gwarancji/rękojmi naprawić swój przedmiot, ale musisz go najpierw wymontować z auta i odesłać? rili?

Nikt się absolutnie nie nakręca :wink:

Chodzi o podejście do klienta. Jak @kosik25 słusznie zauważył, samochód bez dp nie pojeździ. Proces naprawy potrwałby do 2 tyg, bo mają od tego podwykonawcę, który też ma swoje terminy. Do tego trzeba go jeszcze wysłać. Czym więc jest to 50 zł i to przyznane na wydanie w ich sklepie? Wyciągnięciem ręki do klienta? Jak dla mnie absurdalną propozycją zaproponowaną bazując na wiedzy, że klientowi nie leży unieruchomienie auta na dłużej niż kilka dni. Za 50 zł kupię sobie uszczelki, które fmic zresztą mi sprzeda i hajs się zwróci B)

Swoją drogą to 50 zł na zakupy w ich sklepie ma pokryć koszt spawania dp we własnym zakresie. Ciekawe czy znajdę spawacza, który zrobi mi to za bon do sklepu :decayed:

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do tematu, aż miło popatrzeć na tak zadbaną, ładną sztukę... Dużo cierpliwości życzę! :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artroskk napisał:

Zajrzałem do tematu, aż miło popatrzeć na tak zadbaną, ładną sztukę... Dużo cierpliwości życzę! :)

Dziękuję bardzo za dobre słowo :rolleyes:

Wzajemnie :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie niewiele się dzieje. Wrzucam kilka fotek z prac nad wymianą pękniętego downpipe fmic'a na downpipe kolegi @bartez80

Z różnic jakie widzę, w dp wykonanym przez kolegę z forum, flansza jest obspawana zarówno po zewnątrz jak i wewnątrz rury co nie miało miejsca w uszkodzonym dp. Myślę, że dzięki temu zabiegowi do powtórki tego typu uszkodzenia nie dojdzie. Uszczelka BOSAL'a na turbo-dp oczywiście nie pasowała, trzeba było gwałcić otwory :kox: Polecam pracę kolegi @bartez80.

IMG_20210705_191557-01.jpeg

IMG_20210705_191250-01.jpeg

 

Samochód czeka jeszcze wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów z odświeżeniem jej koloru, wymiana łożysk w skrzyni biegów, wymiana błotnika przedniego i dechroming listew. Gdzieś tam z tyłu głowy siedzi mi jeszcze montaż bixów i składanych luster, ale czas pokaże jak się ten temat rozwinie. Przyznam szczerze - kusi mnie zainwestowanie w drugi, młodszy wóz. Co dwie skarbonki to nie jedna :P. Przy kilometrach jakie kręcę odciążyłoby się w ten sposób oba wozy. 

Ostatnio w ręce wpadły mi takie zabijacze czasu:

IMG_20210708_091327-01.jpeg

Polecicie coś dobrego do felg, opon i szyb?

Edytowane przez R4xx
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do opon polecam z shiny garage back2back i do szyb też maja spoko środek, do felg z adbl coś albo tuge zielona,

masz coś nałożone na felgach ? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał @Tkoczu_ na opony shiny garage back2black, daje ładny efekt ale osobiście kusi mnie GYEON Q2 tire:decayed: Na szyby polecę ci waflową mikrofibrę z work stuff a środek po którym nie zostają mi smugi to shiny garage Perfect glass (zawsze moja myła mi szyby, ale już nie musi dzięki temu srodkowi:banan:) proponowbym położyć na szyby ultra glaco z soft99 ale wcześniej oczyścić je soft99 compound z ? Ostatnio robiłem u siebie i cudo ?? na koła myślę że fajnie miałbyś położyć metal guarda aczkolwiek ja z @Tkoczu_ polozylisci GYEON Q2 RIM który też robi mega robotę. Quick detailera nie zmieniaj ? chyba że chcesz to spróbuj CC water gold'a.  Swoją drogą bardzo ładna b6 ? ten kolor robi robotę ?

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tkoczu_ napisał:

Do opon polecam z shiny garage back2back

ja też i można go sobie docierać i tym sposobem możesz sam sobie wybrać czy się ma błyszczeć czy mocno dotrzesz i jest fajna satynka. 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do opon używam ADBLa trzyma się koło 3 miesięcy przy moim użytkowaniu, na początku mocno świecący ale można to dotrzeć. Zresztą po pewnym czasie matowieje, ale trzyma się nadal i nie brudzą się tak koła,

Mam też Gyeona do oponek, ale jeszcze nie używałem...

Do szyb Koch Chemie Glas Star, koncentrat 1:3 rozrabiam z wodą destylowaną. Ciekawostka ma dopuszczenie Daimlera :p

 

Edytowane przez Aleq
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do opon używam czernidło z RRC. Jest mega wydajne, bo używam go od tamtego roku, a jeszcze bardzo dużo mi zostało. Fajny efekt daje i długo się utrzymuje. Próbowałem kilku i póki co to jest dla mnie najlepsze :thumbup1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, R4xx napisał:

W temacie niewiele się dzieje. Wrzucam kilka fotek z prac nad wymianą pękniętego downpipe fmic'a na downpipe kolegi @bartez80

Z różnic jakie widzę, w dp wykonanym przez kolegę z forum, flansza jest obspawana zarówno po zewnątrz jak i wewnątrz rury co nie miało miejsca w uszkodzonym dp. Myślę, że dzięki temu zabiegowi do powtórki tego typu uszkodzenia nie dojdzie. Uszczelka BOSAL'a na turbo-dp oczywiście nie pasowała, trzeba było gwałcić otwory :kox: Polecam pracę kolegi @bartez80.

IMG_20210705_191557-01.jpeg

IMG_20210705_191250-01.jpeg

 

Samochód czeka jeszcze wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów z odświeżeniem jej koloru, wymiana łożysk w skrzyni biegów, wymiana błotnika przedniego i dechroming listew. Gdzieś tam z tyłu głowy siedzi mi jeszcze montaż bixów i składanych luster, ale czas pokaże jak się ten temat rozwinie. Przyznam szczerze - kusi mnie zainwestowanie w drugi, młodszy wóz. Co dwie skarbonki to nie jedna :P. Przy kilometrach jakie kręcę odciążyłoby się w ten sposób oba wozy. 

Ostatnio w ręce wpadły mi takie zabijacze czasu:

IMG_20210708_091327-01.jpeg

Polecicie coś dobrego do felg, opon i szyb?

Do felg polecam ADBL Vampire Liquid, do opon dressing też od ADBL, a jeśli chodzi o szybki do Interior Cleaner :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się tak dużego odzewu. Wszystko podane jak na dłoni. :thumbup:

22 godziny temu, Tkoczu_ napisał:

Do opon polecam z shiny garage back2back i do szyb też maja spoko środek, do felg z adbl coś albo tuge zielona,

masz coś nałożone na felgach ? 

Nie pozostaje mi nic innego jak zainwestować w polecany przez Was Shiny Garage Back2Black. :evil: Na felgach nie mam żadnych powłok, więc felga pozostaje czarna przez góra 100km. Wszystko na tym widać. :wallbash:

19 godzin temu, Mloty4x napisał:

Na szyby polecę ci waflową mikrofibrę z work stuff a środek po którym nie zostają mi smugi to shiny garage Perfect glass (zawsze moja myła mi szyby, ale już nie musi dzięki temu srodkowi:banan:) proponowbym położyć na szyby ultra glaco z soft99 ale wcześniej oczyścić je soft99 compound z ? Ostatnio robiłem u siebie i cudo ?? na koła myślę że fajnie miałbyś położyć metal guarda aczkolwiek ja z @Tkoczu_ polozylisci GYEON Q2 RIM który też robi mega robotę. Quick detailera nie zmieniaj ? chyba że chcesz to spróbuj CC water gold'a. 

Dzięki za zaproponowanie chemii do szyb. :hi:Może nareszcie uda mi się doprowadzić je do perfekcji. :ok2:

Co do felg (jak wyżej wspomniałem) muszę coś w tym temacie ogarnąć. Chyba też pójdę w kierunku GEYONa skoro macie sprawdzony produkt.

19 godzin temu, Mloty4x napisał:

Swoją drogą bardzo ładna b6 ? ten kolor robi robotę ?

Dzięki :embarrassed::)

 

Quick Detailer wczoraj wleciał jest MEGA! Żałuję, że wcześniej nie wpadł w moje ręce. :wub:

IMG_20210708_220854-01-01.jpg

IMG_20210708_220719-01.jpg

Edytowane przez R4xx
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DarekS4 napisał:

ja też i można go sobie docierać i tym sposobem możesz sam sobie wybrać czy się ma błyszczeć czy mocno dotrzesz i jest fajna satynka. 

No i fajny zapach coli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cysiek18 napisał:

No i fajny zapach coli :)

Ten co ja mam nie pachnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mogę odwiedzać Twojego tematu, bo ilekroć to widzę to mówię sobie: "Pier*** mechanikę, wygląd najwazniejszy" haha :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cysiek18 napisał:

No i fajny zapach coli :)

Zacznę sobie na parkingach koła wąchać? :decayed:

 

Godzinę temu, artroskk napisał:

Chyba nie mogę odwiedzać Twojego tematu, bo ilekroć to widzę to mówię sobie: "Pier*** mechanikę, wygląd najwazniejszy" haha :D

Pewnie, na lawecie też musi wyglądać! :guma:

 

Nawiązując do mechaniki, kolejne zabawki i próba usunięcia wycieku po raz 3. :cwaniak:

Pokładam nadzieję w ori uszczelce :decayed:

IMG_20210709_110322.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...