Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błędy w sterowniku silnika A4 B6 1.6 ALZ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Korekty skasować przez skasowanie błędów? Czy są jakieś inne sposoby?

Ile później zrobić km na pb żeby sprawdzić nowe korekty? 

Edytowane przez zimmeek

Opublikowano
Godzinę temu, zimmeek napisał(a):

Korekty skasować przez skasowanie błędów?

Tak.

Godzinę temu, zimmeek napisał(a):

Ile później zrobić km na pb żeby sprawdzić nowe korekty? 

Kilkadziesiąt.

Opublikowano
  • Autor

Ok zrobię na spokojnie jutro jak dam radę i zobaczymy. Wyślę korekty po jeździe na pb.

A robiąc adaptacje na kanale 00 to przywracamy co do ustawień fabrycznych? 

Opublikowano
29 minut temu, zimmeek napisał(a):

robiąc adaptacje na kanale 00 to przywracamy co do ustawień fabrycznych? 

Pierwsze słyszę 

Opublikowano
55 minut temu, zimmeek napisał(a):

A robiąc adaptacje na kanale 00 to przywracamy co do ustawień fabrycznych? 

Skasuj błędy w sterowniku silnika nawet jak ich nie ma i korekty będziesz miał wyzerowanie.

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem tak gdzieś na forum wyczytałem, może mapy? 

Opublikowano
  • Autor

Witam, wczoraj przejechałem około 70km na benzynie wcześniej kasując kody tak jak mówiliście i sprawa wygląda tak. Lambda po trasie waha się między 7.8 - 9.4, ale wyskoczył błąd od katalizatora który na gazie nigdy nie występuje 

Screenshot_20230617_184707_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20230617_184703_com.android.gallery3d.jpg

Opublikowano
  • Autor

Jakieś pomysły? 

Opublikowano

Lambda nie jest zależna od katalizatora. Sonda za katalizatorem do wymiany, albo katalizator już zapchany jest.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor

W tamtym roku jak wymieniałem pierwsza lambde zaglądnąłem kamerka na katalizator i wyglądał idealnie jak nowy, on ma około 100tys km, druga sonda oryginał 

Opublikowano

Jakiej firmy pierwsza sonda? Jak druga ori to już jest zużyta w takim razie i daje złe odczyty.

 

Zrób test sond lambda.

Opublikowano
  • Autor

Ngk ntk, jak zrobić test? 

Opublikowano
1 godzinę temu, Langista napisał(a):

Jak druga ori to już jest zużyta w takim razie i daje złe odczyty.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Bo ja widzę błąd małej skuteczności katalizatora, a nie problemy z sondą.

Opublikowano

A co jeżeli druga sonda daje złe odczyty i przez to jest błąd? Tak miałem u siebie przynajmniej, brat w 2.0 TFSI to samo.

Opublikowano
  • Autor
42 minuty temu, przem8 napisał(a):

Bo ja widzę błąd małej skuteczności katalizatora, a nie problemy z sondą.

A czemu na gazie nigdy tego błędu nie było? Tylko po przejechaniu 70km na pb? 

Edytowane przez zimmeek

Opublikowano

Wróżką nie jestem ale wiem, że masz niepoprawne korekty długoterminowe od biegu jałowego.

Opublikowano

Czyli wykonanie logów i wyjdzie, co powoduje złą pracę.

Opublikowano
  • Autor

Które logi z jakiej grupy i na jakim paliwie? 

 

Hej panowie porobiłem kilka rzeczy, była nieszczelność w układzie, klapy nie działały już działają jak należy, wszystko powymieniane co trzeba sprawdzone odpala fajnie już nie ma tego problemu z czkawka na zimnym... Ale problem pozostał z brakiem mocy mianowicie brakuje mu około 6sek do 100 wg fabrycznego czasu, wcześniej tego nie zauważałem były inne problemy... Co mogę sprawdzić jeszcze? Jedynie co mi się nie podoba to mały przepływ powietrza na przepływce pod obciążeniem max około 70g a z tego co wiem to za mało. Przepływka podmieniana i bez skutku to samo identyczne wartości 

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Na jaką podmieniłeś? Nowa czy używka? Ori czy zamiennik? Jeżeli podmiana przepływki nic nie daje i nie masz żadnych nieszczelności w dolocie to pozostaje jedynie zużycie silnika. Pomiar kompresji/szczelność cylindrów. Przy sprawnym silniku powinieneś mieć przepływ w okolicy 80. 

 

PS. a może tak prozaiczna przyczyna jak zajechany filtr powietrza? 

Edytowane przez Skowrix
PS

Opublikowano
  • Autor

Podmieniłem na używki, a filtr powietrza 2 dni temu wymieniony na mahle. Kompresja sprawdzana jest prawidłowa około 11bar na każdym cylindrze. Myślałem o sondzie ale sam nie wiem 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.