Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hak holowniczy A4 B9


wojciech_a4_b9

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.05.2021 o 11:59, Muskel1 napisał(a):

Skoro macie fabryczne przygotowanie pod hak to sprawa jest prosta, bo macie już odpowiedni przedni pas i wentylator, wycięcie w dyfuzorze  i część instalacji. Kupcie sobie zestaw Westfalia (hak, sterownik i wiązka) i można działać. Bez przygotowania na hak trzeba dodatkowo wymienić przedni pas, wentylator i ciągnąć wiązkę na tył do BCM2.

Przechodziłem doposażenie w wentylator i sterownik w B8.

 

Teraz będzie mnie to czekać w B9. Sprawdziłem w wyposażeniu i nie mam przygotowania pod hak. @Muskel1 jak zdobyć dokładne info dotyczące części (pas, wentylator) muszę założyć w ramach przygotowania pod hak (B9 2.0 150KM)oraz jaki numer sterownika i haka mam mieć do swojego auta.

W ASO nie ma za dużo informacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2021 o 18:41, driven22 napisał(a):

Ja sam dokładałem hak do A4 B9 (hak Westfalia + moduł). Sprawa prosta- nie widzę problemów przy montażu (musiałem dociąć kawałeczek pod spodem dyfuzora - ale jest zaznaczone gdzie ciąć na nim więc nie ma problemu). Wydaje mi się że nawet wrzucałem fotorelację na forum. Nie zmieniałem wiatraka bo nie ciągnę przyczepy kempingowej itp). Jeżeli masz przygotowanie pod hak to kupujesz nawet używkę hak i plug &play składasz wszystko do kupy.

Czy po instalacji wiązki z Westfalia robiłeś kodowanie haka i na mmi pokazują się nowe funkcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fafiks napisał(a):

Przechodziłem doposażenie w wentylator i sterownik w B8.

 

Teraz będzie mnie to czekać w B9. Sprawdziłem w wyposażeniu i nie mam przygotowania pod hak. @Muskel1 jak zdobyć dokładne info dotyczące części (pas, wentylator) muszę założyć w ramach przygotowania pod hak (B9 2.0 150KM)oraz jaki numer sterownika i haka mam mieć do swojego auta.

W ASO nie ma za dużo informacji .

Najlepiej z VINem pojazdu, które ma takie wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Najlepiej z VINem pojazdu, które ma takie wyposażenie.

Dziękuję @Muskel1. Tylko czy nie powinien to być rocznik ten sam ? Ja mam 2018. 
 

 

Zakładałem taki zestaw do B8 , to było 10 lat temu , nawet tu na forum założyłem temat z poradami 🙂. Teraz mam to samo tylko w B9. Myślałem że w B9 będzie już spokój w tym temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musi być ten sam rocznik nie wiem na 100%, czy były przeprowadzone jakieś modyfikacje w okresie produkcyjnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Czy musi być ten sam rocznik nie wiem na 100%, czy były przeprowadzone jakieś modyfikacje w okresie produkcyjnym. 

Sądzisz że w ASO powinni mieć wykaz części jako doposażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1

 

Zastanawiam się na kodami wyposażenia :


1D8- jest hak


Jaki więc będzie dla aut przystosowanych do haka  ale bez zamontowanego zaczepu ? 

I czy jeśli jest nie przystosowany to czy będzie jakikolwiek kod 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

1D8 to przygotowanie pod hak.

A jaki będzie kod jesli hak jest już na wyposażeniu ?

 

 

 

Edytowane przez fafiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, Muskel1 napisał(a):

1D4

Dziękuję.

 

Zaglądałem do Etka , wrzuciłem B9 z 2018 (nie moją bo nie możliwości) . Pokazuję zestawy haka i po prawej stronie podają kod wyposażenia 1D0. Nie ma słowa nic o doposażeniu układu chłodzenia.

w B8 kiedy sprawdzałem pokazywało w uwagach że konieczne jest doposażenie układu chłodzenie .

 

co o tym sądzisz?

 

 

IMG_2248.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi uważa, że nie trzeba doposażać wentylatorów ale jednocześnie stawia poniższe warunki. Jest to oficjalna odpowiedź z Audi o zapytaniu czy należy modyfikować układ chłodzenia.

 

 

Screenshot_20231111_152634_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Audi uważa, że nie trzeba doposażać wentylatorów ale jednocześnie stawia poniższe warunki. Jest to oficjalna odpowiedź z Audi o zapytaniu czy należy modyfikować układ chłodzenia.

 

 

Screenshot_20231111_152634_Opera.jpg

Dziękuję za rzeczową odpowiedź , to wiele wyjaśniło. 
 

@Muskel1 sądzisz że gdzieś w Etka jest gotowy zestaw doposażający ? Wydaje mi się że w odpowiedzi do powyższego pisma takie coś powinno istnieć. Niestety ja nie znalazłem a kupowanie części takich jak w równorzędnym modelu to chyba ryzyko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ETKA znajdziesz cały komplet jako zestaw. Chyba raczej nie.

Zrób tak jak pisałem. Z VINem z innego auta posiadającego fabryczny hak nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie wiem czy w ETKA znajdziesz cały komplet jako zestaw. Chyba raczej nie.

Zrób tak jak pisałem. Z VINem z innego auta posiadającego fabryczny hak nie powinno być problemu.

Popatrzyłem na ceny i zwalają z nóg , powiększające jest to że można sprzedać stare graty.

Myślisz że tam idą do wymiany tylko wentylatory czy chłodnica także?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica zostaje, wentylatory w każdym razie i ramka wentylatorów do wymiany a dokładniej mówiąc muszą być 2 wentylatory chyba po 400 W każdy.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Chłodnica zostaje, wentylatory w każdym razie i ramka wentylatorów do wymiany a dokładniej mówiąc muszą być 2 wentylatory chyba po 400 W każdy.

Myślisz że taką zmianę  trzeba kodować/adaptowac? 
 

p.s w B8 jak miałem ten dodatkowy zestaw wentylatorów to przy 40st i sporym nachyleniu ciągnąc przyczepę o wadze 1400kg temperatura nawet nie drgnęła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak należy zakodować. Ogólne kodowanie haka wystarczy. Nie ma specjalnego kodowania pod dodatkowy wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, Muskel1 napisał(a):

Hak należy zakodować. Ogólne kodowanie haka wystarczy. Nie ma specjalnego kodowania pod dodatkowy wentylator.

Można do Ciebie na priv napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...