Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Android Auto w A4 B9


pl_adamk

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.04.2023 o 16:37, jok21 napisał(a):

Mam i ja. Android auto działa zrobiłem koniec końców na porcie usb z golfa,Passata itd 5Q0035726E.

Nie podnosiłem wersji softu,wgrałem samego miba 3.5.0 trochę rzeźby i jest jak z fabryki. Zaadaptowałem ten port w miejsce fabrycznego. 

Krótka instrukcja

Pobieramy plik z patchami że strony

MIBSOLUTION.ONE

mib pobrałem że strony github

Kopiujemy miba na sformatowana kartę fat32

Do folderu patches na naszej karcie pamięci wrzucamy patch z odpowiednim numerem softu

Instalujemy przez czerwone menu

Pozniej wchodzimy w zielone menu robimy backup,przechodzimy do patch ifs root aio i patc**jemy. Na koniec usuwamy błąd,jak to zrobić pisał autor tematu i muskel. 

 

 

20230421_142306.jpg

20230421_142405.jpg

20230421_142534.jpg

 
ad

20230421_144801.jpg

20230421_144802.jpg

20230421_151806.jpg

20230421_132329.jpg


Mnie też się udało bardziej estetycznie zrobić podłączenie portu z VW, niż trzymać je w schowku. Koniec końców rozebrałem stary moduł, który znajduje się w podłokietniku i w nim zamontowałem nowy port USB. Przy pasowaniu obudowy do nowego portu jest trochę rzeźby i trzeba uważać na ilość kleju na gorąco żeby przypadkiem nie przedostał się do środka gniazda (tak jak w moim przypadku xD) bo później trzeba wydłubywać szpilka i nożykiem ?. Nie wiem już czy ktoś o tym pisał ale jesli ktoś chce dalej mieć podświetlone gniazdo USB i AUX to wystarczy zmostkowac stare kabelki z wtyczki (brązowy i fioletowy) z nowymi (dostarczonymi z nowa wiązka czarnym i czerwonym) stosując na przykład szybko złączke WAGO. Jak by ktoś miał pytanie to służę pomocą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem w piątek swojego Auslandera, jak to mówi moja narzeczona. I na początek mam problem z AA.

 

Android Auto mam bezprzewodowe i w momencie odtwarzania materiałów z YouTube (kiedy AA jest uruchomiony) jest 1-2 sekundowa różnica między dźwiękiem a obrazem. Ktoś miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim aucie mowa bo w profilu widnieje VW.

Jaki model i rocznik? Przedlift polift?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2023 o 17:47, ernestbugaj napisał(a):

Android Auto mam bezprzewodowe i w momencie odtwarzania materiałów z YouTube (kiedy AA jest uruchomiony) jest 1-2 sekundowa różnica między dźwiękiem a obrazem. Ktoś miał podobny przypadek?

 Ja na kablu i z aplikacją Cartube też tak mam. Telefon Galaxy S22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przetwornik C/A   A/C ma z reguły opóźnienie.

Dlatego audi zaczęło stosować światłowowdy do przesyłu takiej masy danych.

Każde urządzenie przetwarzające dane z definicji to ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Posiadam aktualnie wersje: MHI2Q_ER_AUG22_P3638. 
oprogramowanie MU: 0917

 

Wgralem patcha i zaktualizowałem tylko mapki na 2023/2024. 
 

Moje pytanie brzmi czy jest sens aktualizować również soft, czy on coś zmieni bądź doda nowe możliwości? 

Proszę Was o odp 😉 pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja softu ma w tym przypadku sens jeżeli chcesz wykupić i korzystać z funkcji na żądanie Audi Connect Navigation & Infotainment,  abyś miał widoczny widok satelitarny (następcę Google Earth).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

wczensiej miałem mapki 2019/2020. 
wykupilem licencje navi ( po 3 dniach odstąpiłem od umowy i otrzymałem zwrot kosztów) ale aktualizacji już pobrać legalnie nie chciał system, nawet nowej mapy. W serwisie za wgranie softu i aktualizacje map chcieli Ok 2 tys zł. Plus co roku odświeżenie licencji Ok 800zl

 

Wiec wgrałem sobie tylko patcha softu i nowe mapki samemu za free ale straciłem możliwość korzystania z aplikacji myAudi. 
 

myslalem nad nowym softem by również wgrac najnowszy samemu ale skoro ten obecny chodzi dobrze a nowy nic w mojej sytuacji nie wnosi nowego to bez sensu ryzykować. 
 
Tak wiec dzięki za info, zostawiam tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

postanowiłem dołożyć sobie moduł od golfa do mojego Harmana i oczywiście mam spaczowanego miba, aktywne FEC (00060900) pod AA ale niestety po odpaleniu AA w menu i pierwszym kontakcie z moim telefonem...ten nie jest widoczny przez AA. Wersja mojego SW zpachowanego jak poniżej na zdjęciu.Co mogłem zrobić nie tak?

Dodam tylko, że sam port od Golfa ładuje mi telefon więc chyba dobrze jest podłączony pod stacje. Sprawdzałem na 3 telefonach z android auto i na 3 róznych kablach ori i nie ori.

Dodatkowo może zapytam...czy do podłączenia nowego kabla wypiąłem z zielonej wtyczki zasilanie od starego(charge only) modułu w podłokietniku i przestał działać, czy mogę zmostkować kable zasilania od starego i nowego pod zieloną kostkę tak, żeby oba moduły ładowały telefony?

brak.jpg

wersja sw.jpg

Edytowane przez hero85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę na allegro dostępne Carlinkit 5.0 (CPC200-2Air)

 

Używał ktoś tego? Na poprzednie wersje były skargi, tutaj podobno błędy skalowania android auto do carplay zostały wyeliminowane (inaczej to działa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z EKIY A1 Mini w wersji na Androida, jest też wersja na Carplay i parę innych kombinacji, zakupione z alliexpress.

Samo połączenie stabilne, nie tak jak na kablu gdzie potrafiło zrywać.

Jedynie automatyczne połączenie nie zawsze działa, czasem muszę wejść w menadżera połączeń i zaznaczyć ptaszka. Jeszcze nie rozgryzłem od czego to zależy.

 

Co mnie wkurza, to komunikat przy wysiadaniu z auta "Twój telefon komórkowy jest nadal w pojeździe" Może ktoś wie czy da się to jakoś wyłączyć kodowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2023 o 10:57, lukaszdutka napisał(a):

Ja korzystam z EKIY A1 Mini w wersji na Androida, jest też wersja na Carplay i parę innych kombinacji, zakupione z alliexpress.

Samo połączenie stabilne, nie tak jak na kablu gdzie potrafiło zrywać.

Jedynie automatyczne połączenie nie zawsze działa, czasem muszę wejść w menadżera połączeń i zaznaczyć ptaszka. Jeszcze nie rozgryzłem od czego to zależy.

 

Co mnie wkurza, to komunikat przy wysiadaniu z auta "Twój telefon komórkowy jest nadal w pojeździe" Może ktoś wie czy da się to jakoś wyłączyć kodowaniem ?

To jest akurat najcenniejszy komunikat przy normalnym korzystaniu z Car Play. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenny by był jakby nie pojawiał się za każdym razem. Telefon mam w ręce, a auto wykrywa podłączone urządzenie do bezprzewodowego AA, które jest na stałe wpięte w USB. Dlatego chciałbym znaleźć jak to wykodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach w MMI można deaktywować ale to wszystkie popup wtedy deaktywujesz.

 

Screenshot_20230802_145511_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, co prawda ptaszek tylko wyłącza wyświetłane komunikaty, a pani dalej gadała.

Ale w tej pierwszej linijce zmieniłem tekst na dzwięk i ściszyłem na max. Jest mniej irytujące.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś jasno określić jaki moduł bezprzewodowy działa prawidłowo z CarPlay ?  Bez problemowo, tak aby nie kupować w ciemno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili korzystam z carlinkit 5.0. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie zawiesił się ani razu, nie zauważyłem lagów. Wcześniej miałem wersje 4.0. Model 5.0 jest chyba trochę szybszy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...