Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwna praca AJM.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie posiadam drugie auto z tym silnikim 1,9tdi o jakiegoś czasu zauważyłem że auto strasznie rzuca na wolnych obrotach tak jak by miało zaraz zgasnąć wtedy są bardzo duże skoki obrotów  , to samo się dzieje jak dojeżdżam do skrzyżowania albo świateł , wszystko to dzieje się na ciepłym silniku , na zimnym zero problemu . Mógł by ktoś coś doradzić?  Aktualnie jestem po za krajem i muszę coś z tym zrobić żeby wrócić? 

Opublikowano

Najpierw diagnoza vagiem. Logi statyczne i dynamiczne.

Możliwe że już siadły uszczelnienia na pompkach?

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Hezen napisał:

Najpierw diagnoza vagiem. Logi statyczne i dynamiczne.

Możliwe że już siadły uszczelnienia na pompkach?

Właśnie szukam kabla żeby kupić . Ale czy wtedy też na wysokich obrotach by nie zariował?

Opublikowano

Jak na razie to typowe objawy problemów z uszczelnieniami pompek . 

Jeżeli oleju nie przybywa i poza biegiem jałowym na ciepłym auto jeździ normalnie to powinieneś bez problemu wrócić do kraju :)

Oczywiście wskazane jest aby go nie pałować po drodze, w miarę delikatnie się obchodzić z pedałem gazu i nie przekraczać 120km/h :decayed:

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, piotrsob1 napisał:

Jak na razie to typowe objawy problemów z uszczelnieniami pompek . 

Jeżeli oleju nie przybywa i poza biegiem jałowym na ciepłym auto jeździ normalnie to powinieneś bez problemu wrócić do kraju :)

Oczywiście wskazane jest aby go nie pałować po drodze, w miarę delikatnie się obchodzić z pedałem gazu i nie przekraczać 120km/h :decayed:

Tak auto normalnie jeździ i oleju też nie przybywa? dobrze wiedzieć tylko jest jakiś sposób żeby sprawdzić? 

Opublikowano

Zrób na rozgrzanym loga grup 013, 018 i 023 , loguj kilka minut na biegu jałowym.

Jak korekcje na którymś z cylindrów będą dochodzić w okolice +3 to zwiększ obroty silnika w okolice 2,5k RPM na 20-30  sekund.

Jeżeli po odpuszczeniu gazu korekcja na tym cylindrze znacząco spadnie , po czym będzie ponownie stopniowo rosła i w okolicach +2 zacznie telepać motorówką to na 99% masz przyczynę :whistling:

Po tym jak szybko telepanie powraca po zejściu na wolne obroty można wstępnie ocenić skale problemu z uszczelnieniem.

Jeżeli trwa to kilkanaście sekund lub dłużej to problem nie jest duży, ale jeżeli korekcje po zejściu z obrotów od razu na którymś garku przyjmują wartość około +3 to problem jest w stadium zaawansowanym , albo jego przyczyna nie leży w uszczelnieniu ...:hi:

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, piotrsob1 napisał:

Zrób na rozgrzanym loga grup 013, 018 i 023 , loguj kilka minut na biegu jałowym.

Jak korekcje na którymś z cylindrów będą dochodzić w okolice +3 to zwiększ obroty silnika w okolice 2,5k RPM na 20-30  sekund.

Jeżeli po odpuszczeniu gazu korekcja na tym cylindrze znacząco spadnie , po czym będzie ponownie stopniowo rosła i w okolicach +2 zacznie telepać motorówką to na 99% masz przyczynę :whistling:

Po tym jak szybko telepanie powraca po zejściu na wolne obroty można wstępnie ocenić skale problemu z uszczelnieniem.

Jeżeli trwa to kilkanaście sekund lub dłużej to problem nie jest duży, ale jeżeli korekcje po zejściu z obrotów od razu na którymś garku przyjmują wartość około +3 to problem jest w stadium zaawansowanym , albo jego przyczyna nie leży w uszczelnieniu ...:hi:

Dzięki wielkie za konkretną odpowiedź , szukam kabla co może być ciężkie ?

Opublikowano
2 godziny temu, Dragon7820 napisał:

szukam kabla co może być ciężkie

Byś nie pisał takich bzdur chociaż :wink: bo na necie jest tego tyle że głowa boli.

Bardziej bym się tym martwił czy to będziesz umiał obsłużyć.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Pieterb napisał:

Byś nie pisał takich bzdur chociaż :wink: bo na necie jest tego tyle że głowa boli.

Bardziej bym się tym martwił czy to będziesz umiał obsłużyć.

Czytasz ze zrozumieniem? Jestem po za granicami kraju kupienie na serwisie w pl odpada problem odbioru . Wystarczy czytać cały wątek a nie jedna wypowiedź.

Opublikowano

Na amazonie albo ebayu jak poszukasz to też kupisz. Do usuwania błędów, logów wystarczy najtańszy chińczyk i do tego pełna wersja vag-com albo vcds ?

Opublikowano
  • Autor

Ludzie czy moje pytanie dotyczy kupna kabla??? Jeśli mógł bym go dostarczyć tu to bym z domu swój wysłał.... 

Opublikowano

Bez kabla nic nie zrobisz, bo tak to można Ci doradzić wymianę całego silnika nie znając błędów, jakie ECU ma w sobie lub inne systemy.

Opublikowano
  • Autor
30 minut temu, Langista napisał:

Bez kabla nic nie zrobisz, bo tak to można Ci doradzić wymianę całego silnika nie znając błędów, jakie ECU ma w sobie lub inne systemy.

Wiem kolego szukam tu kabla jak tylko znajdę dam znać 

Opublikowano
2 godziny temu, Dragon7820 napisał:

Czytasz ze zrozumieniem? Jestem po za granicami kraju kupienie na serwisie w pl odpada problem odbioru . Wystarczy czytać cały wątek a nie jedna wypowiedź.

Czytam ale skoro nie chcesz tam mechanikowi zapłacić to tylko zakup cie ratuje i samodzielna diagnoza i naprawa.

Podejrzewam tylko że nie będziesz w stanie tego naprawić sam, więc bawienie się w samodzielne diagnozy może być bez sensu.

Opublikowano
  • Autor

Kabel będę miał w sobotę , sprawdziłem przepustnice i wydaje mi się że tam gdzieś puszcza olej , do tego nie przybywa mi oleju a auto czasami na wolnych gaśnie , chyba to nie będą te uszczelnienia . Jutro zrobię krótki filmik żeby pokazać jak mocno faluja obroty 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.