Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1.8T 163KM 2002 r. - powrót do Audi po nastu latach :)


Lauretta

Rekomendowane odpowiedzi

Tak naprawdę klima w b6 działa cały czas,jak włączysz Econ to ona pracuje z minimalnym wydatkiem,ale nadal pracuje. Najlepiej jest ustawić dla siebie optymalną temperaturę np 19°C i zostawić na auto z wyłączonym econem,klima przy niskiej temperaturze będzie pracowała na małej wydajności a z kratek nie będzie wiało zimnem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pila24 napisał:

Tak naprawdę klima w b6 działa cały czas,jak włączysz Econ to ona pracuje z minimalnym wydatkiem,ale nadal pracuje. Najlepiej jest ustawić dla siebie optymalną temperaturę np 19°C i zostawić na auto z wyłączonym econem,klima przy niskiej temperaturze będzie pracowała na małej wydajności a z kratek nie będzie wiało zimnem.

Si, w zimie odpalam w podobny sposób, bo wiem, że musi pracować cały rok żeby była sprawna. W poprzednim aucie oczywiście prócz Auto ustawienia były inne, ale wiadomo o co chodzi z klimą ;)

Jak po deszczu i wilgoci wsiadam i szyby są zaparowane to włączam nadmuch na szybę i zaraz odparowana. Nie powiem, w Audi działa ekspresowo i bardzo mnie to cieszy. Szczególnie z tyłu, bo pierwszy raz nie mam wycieraczki i się przestawiam. W poprzednim aucie miałam czujniki deszczu, zmierzchu i takie tam, wszystko włączało się i wyłączało automatycznie, wycieraczki pracowały pod deszcz, światła same się uruchamiały i przełączały jak było szaro, czy była mgła. Muszę się przyzwyczaić, że tu nie ma tych rarytasów, ale jest git. Nie przeszkadza mi włączony nadmuch na szybę, bo go nie wyłączę, czy inne pierdoły. Ważne, że już pamiętam o światłach i o pasach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pila24 napisał:

Tak naprawdę klima w b6 działa cały czas,jak włączysz Econ to ona pracuje z minimalnym wydatkiem,ale nadal pracuje. Najlepiej jest ustawić dla siebie optymalną temperaturę np 19°C i zostawić na auto z wyłączonym econem,klima przy niskiej temperaturze będzie pracowała na małej wydajności a z kratek nie będzie wiało zimnem.

Ale dzięki za podpowiedź z Econem, ja właśnie zawsze ustawiam temperaturę w zależności jak ciepło chcę mieć, czy jadę z córką i musi być nagrzane i jak szybko :thumbup1:

Edytowane przez Lauretta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po każdym deszczu szyby parują (a osoby wsiadające nie mają na sobie mokrych ubrań), to wilgoć dostaje się gdzieś do auta,trzeba wówczas obadać czy wykładzina pod dywanikami nie jest morka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, pila24 napisał:

Jak po każdym deszczu szyby parują (a osoby wsiadające nie mają na sobie mokrych ubrań), to wilgoć dostaje się gdzieś do auta,trzeba wówczas obadać czy wykładzina pod dywanikami nie jest morka.

Kolego pisałam już. Wsiadam do auta, ale idać po takich ulewach i wilgoci widzę, że szyba jest lekko zaparowana. Wrzucam nawiew na szybę i po problemie. Myślę, że nie ma sensu drążyć, bo wszystko jest jaak najbardziej w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pila24 napisał:

Jak po każdym deszczu szyby parują (a osoby wsiadające nie mają na sobie mokrych ubrań), to wilgoć dostaje się gdzieś do auta,trzeba wówczas obadać czy wykładzina pod dywanikami nie jest morka.

Są zaparowane na postoju, jak praktycznie każde auto i nie wszystkie szyby, ani nie mocno. W aucie jest wszystko w porządku i jest sucho.

 

7 minut temu, gecons napisał:

Ładna bryczka napewno posłuży jeszcze długi czas ;)

Dziękuję, oby tak było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi wczoraj na trasie przegoniona. Oj brakuje mega 6-go biegu i wyciszenia. Ale prowadzi się elegancko przy wysokich prędkościach.

Prócz klocków chcę jeszcze zmienić żarówki na bardziej białe, postojowe również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lauretta napisał:

Audi wczoraj na trasie przegoniona. Oj brakuje mega 6-go biegu i wyciszenia. Ale prowadzi się elegancko przy wysokich prędkościach.

Prócz klocków chcę jeszcze zmienić żarówki na bardziej białe, postojowe również.

Pewno mnie zlinczują ale tak się spisują LED H7 :hi:

241400583_221778143248327_4117868621107380317_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ivanek napisał:

Pewno mnie zlinczują ale tak się spisują LED H7 :hi:

241400583_221778143248327_4117868621107380317_n.jpg

Twoje auto - Twój wybór ;) 

Ja zamówiłam białe GE i postojowe Osram też białe. Po fotach rewelka, a teraz mam dramat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lauretta napisał:

Twoje auto - Twój wybór ;) 

Ja zamówiłam białe GE i postojowe Osram też białe. Po fotach rewelka, a teraz mam dramat. 

Pytanie co znaczy białe? Bo zimna biel w H7 jest możliwa ale to tylko wizuany aspekt, na drodze nic nie zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ivanek napisał:

Pytanie co znaczy białe? Bo zimna biel w H7 jest możliwa ale to tylko wizuany aspekt, na drodze nic nie zobaczysz.

Zobaczę, bo już ich używałam w C5 jak miałam wersję bez ksenonów. To są z doświetleniem o swietle ksenonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lauretta napisał:

Zobaczę, bo już ich używałam w C5 jak miałam wersję bez ksenonów. To są z doświetleniem o swietle ksenonu.

Rozumiem, że budżetu na przeróbkę reflektorów nie ma?
Z Twoich lamp za około 800zł da się ogarnąć BiLED 2,5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Ivanek napisał:

Rozumiem, że budżetu na przeróbkę reflektorów nie ma?
Z Twoich lamp za około 800zł da się ogarnąć BiLED 2,5".

Nie planuję, tak jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ivanek napisał:

Rozumiem, że budżetu na przeróbkę reflektorów nie ma?
Z Twoich lamp za około 800zł da się ogarnąć BiLED 2,5".

Nie każdy musi robić nielegalne przeróbki, prowadzące do utraty homologacji i oślepiania innych.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Muskel1 napisał:

Nie każdy musi robić nielegalne przeróbki, prowadzące do utraty homologacji i oślepiania innych.

Fajnie jak te nowe Matrix LED wypalają oczy :kox:
Nie dziwię się czemu w USA są zakazane, to na całym świecie powinno być nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ivanek napisał:

Fajnie jak te nowe Matrix LED wypalają oczy :kox:
Nie dziwię się czemu w USA są zakazane, to na całym świecie powinno być nielegalne.

A wiesz dlaczego? Bo ustawa z 1968 roku tego zakazuje, nie z powodu źle działającego systemu. To jak stare przepisy z ograniczeniem prędkości, dostosowane do technologii starszych aut, dzisiaj są już dawno nie aktualne i spokojnie mogły by być zwiększone.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ivanek napisał:

Fajnie jak te nowe Matrix LED wypalają oczy :kox:
Nie dziwię się czemu w USA są zakazane, to na całym świecie powinno być nielegalne.

Jeszcze nikt mi nie mrugnął światłami, że go oślepiłem. 

Powód dla którego są zabronione jest całkiem inny tak jak kolega już wyżej napisał. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fotelik z cybexa? Jesteś zadowolona? Ja u siebie bardzo, ale pytam z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ivanek napisał:

Fajnie jak te nowe Matrix LED wypalają oczy :kox:
Nie dziwię się czemu w USA są zakazane, to na całym świecie powinno być nielegalne.

W USA to zwykłe h7 wypalają oczy, nie trzeba matrix, tam mają trochę inne lampy jak Europa, doświadczyłem tego osobiście, mało tego jeździ tam tyle samochodów posklejanych taśmą czy to lampy, zderzaki, lusterka itd, że w Pl bałbyś się wyjechać takim samochodem na ulice, a tam jeździ tego multum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...