Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jakie CB w kieszonkę po lewej stronie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Alana 100, ale niestety te radyjko nieco szumi i ciągła reg. jest niewygodna. Chciałbym żebyście doradzili jakieś dobre radyjko, które zmieści się w kieszonkę po lewej stronie. Jak są chętni na Alana 100 + antena na magnes 12 cm to piszcie na priw. Cena raczej symboliczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy dobrze rozumiem ale jeśli chodzi o miejsce po lewej pod kierownicą to idealnie wchodzi Uniden 520xl oraz jego klon z Presidenta... grubość na tyle idealna że nie ma mowy o żadnym wypadaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak mówi GRazny, mam tam zamontowanego UNIDENA 520 XL ładnie się mieści i nie widać go za bardzo z zewnątrz.. również bardzo ładnie się sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij na President Johnny II... tylko poczytaj najpierw bo dopiero od jakiegoś tam numeru seryjnego był poprawiony ASC (z tego co pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Johnnego II z poprawionym asc na pudełku musi pisać że asc 3 generacji spisuję się bardzo dobrze nie trzeba się obawiać o legalność ja jestem bardzo zadowolony więc polecam :naughty: a jeśli trafi się jeszcze gdzieś jakiś Johnny z asc drugiej bądź pierwszej generacji to można go odesłać do Częstochowy tam zrobią korektę bez problemu na gwarancji i asc będzie śmigać aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno (uniden 520xl) i drugie (president johnny 2) niczym się nie różni więc nie ma co się kłócić... ktoś pisał u nas że jak otworzył Johnny2 to zauważył napis Uniden :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden to marka President'a na rynek USA (lub odwrotnie jak kto woli - President to marka Unidena poza USA). To jest jedno i to samo z tym ze President ma homologację w PL (+ ASC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak to jest z ta homologacja radyjka Uniden 520 XL dla PL, wlasnie sie zastanawiam nad kupnem tego radia ale jak nie ma homologacji to raczej sie na nie nie zdecyduje, nie chce miec problemow podczas kontroli drogowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i Unidena 520 i Presidenta Johnny'ego II ASC i zdecydowanie polecam Unidena.

Mniej szumi i ma wyraźniejszą modulację. Głośnik w Johnnym to jakieś nieporozumienie w porównaniu do Unidena 520.

Niby dziwne, ale tak jest.

Sam miałem sprzedać U520 i zostać przy Johnnym, ale po kilku dniach używania Johnnego wolałem go sprzedać.

Podobno Harry II jest lepszy od Johnnego. Nie wiem, nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam opinie i widzę ze wszyscy polecają Unidena 520 XL tylko pytanie jak jest naprawdę z homologacja?? na allegro są aukcje w których piszą ze radyjka posiadają homologacje a na innych nie ma słowa o homologacji.. nie wiem w co wieżyc.. ja mam w innym autku radyjko TTI i antenę Sirio magnesową (chyba 66cm) sprawuje się rewelacyjnie. wcześniej miałem antenę Lemm i powiem ze więcej lemma nie kupie.. jeszcze mam problem z antena, na jaką się zdecydować.. chcę ją zamocować na stałe przy klapie bagażnika ( na błotniku, (miedzy klapa a błotnikiem) po prawej stronie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawci_o użyj szukajki, jest obszerny wątek na temat unidena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeszcze rozglądam sie za swoją A4 Avant ale używam aktualnie w innym aucie TTI 880 z anteną Lemm 1200 mocowaną na uchwyt. Miał ktoś takie radio w A4 i gdzie je zamocował? Może w tą właśnie kieszeń wejdzie? A antenkę na uchwycie gdzie najlepiej zamocować?

Sorki że tak trochę się wciąłem w ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam opinie i widzę ze wszyscy polecają Unidena 520 XL tylko pytanie jak jest naprawdę z homologacja?? na allegro są aukcje w których piszą ze radyjka posiadają homologacje a na innych nie ma słowa o homologacji.. nie wiem w co wieżyc.. ja mam w innym autku radyjko TTI i antenę Sirio magnesową (chyba 66cm) sprawuje się rewelacyjnie. wcześniej miałem antenę Lemm i powiem ze więcej lemma nie kupie.. jeszcze mam problem z antena, na jaką się zdecydować.. chcę ją zamocować na stałe przy klapie bagażnika ( na błotniku, (miedzy klapa a błotnikiem) po prawej stronie)

Z tą homologacją to było dawno i nieprawda :) Był okres gdzie cofnięto homologacje dla Unidena, ale teraz jest już ok. Możesz spokojnie brać, ale dla pewności zapytaj się czy sprzedawca daje homologację.

Co do szumów to takie są magnesy i nic na to nie poradzisz (w CB to podstawa do dobrego odbioru to masa przy antenie, a magnes jej nie ma + zestrojenie i czyty odbiór będziesz miał z odległości min ok 10 km, na najtańszej antenie, są też antenki kosztujące 300 zl i z 30 km łapią). Żeby mieć ładny odbiór to musisz zamontować antenkę na stałę. To tak jak byś kupił telewizor za 5 tys zł, ale podłączył antenę siatkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam opinie i widzę ze wszyscy polecają Unidena 520 XL tylko pytanie jak jest naprawdę z homologacja?? na allegro są aukcje w których piszą ze radyjka posiadają homologacje a na innych nie ma słowa o homologacji.. nie wiem w co wieżyc.. ja mam w innym autku radyjko TTI i antenę Sirio magnesową (chyba 66cm) sprawuje się rewelacyjnie. wcześniej miałem antenę Lemm i powiem ze więcej lemma nie kupie.. jeszcze mam problem z antena, na jaką się zdecydować.. chcę ją zamocować na stałe przy klapie bagażnika ( na błotniku, (miedzy klapa a błotnikiem) po prawej stronie)

Z tą homologacją to było dawno i nieprawda :) Był okres gdzie cofnięto homologacje dla Unidena, ale teraz jest już ok. Możesz spokojnie brać, ale dla pewności zapytaj się czy sprzedawca daje homologację.

Co do szumów to takie są magnesy i nic na to nie poradzisz (w CB to podstawa do dobrego odbioru to masa przy antenie, a magnes jej nie ma + zestrojenie i czyty odbiór będziesz miał z odległości min ok 10 km, na najtańszej antenie, są też antenki kosztujące 300 zl i z 30 km łapią). Żeby mieć ładny odbiór to musisz zamontować antenkę na stałę. To tak jak byś kupił telewizor za 5 tys zł, ale podłączył antenę siatkową.

kolego co do Unidena to sporo szukałem w necie i wiem że teraz to nie problem, pogadam jeszcze na ten temat ze znajomym policjantem-zobacze co on powie. jesli chodzi o antene to powiem Ci ze mialem Lemma na stałe (zaczep- dzwonek) ale po roku zardzewialo wszystko łacznie z mocowaniem anteny do uchwytu i odbior byl strasznie slaby, zakupilem antene sirio magnesowa i spokojnie 10-11 km mi czysto odbiera. a jesli chodzi o antene do radia Uniden 520Xl to kupie antene Helicalna (np. president indiana) bat do 120 cm. i bede mial super zasieg, sa to anteny ktorych sie nie stroi, i one dzialaja na innej zasadzie niz zwykle anteny :przebiegly:

Mam jeszcze pytanie. chce umiescic radio w schowku z lewej strony a antene na prawym tylnym blotniku. ile kabla mi bedzie trzeba zeby mi wystarczylo do bagażnika, chce go poprowadzic lewym progiem i pod tylna kanapa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą homologacją to było dawno i nieprawda :) Był okres gdzie cofnięto homologacje dla Unidena, ale teraz jest już ok. Możesz spokojnie brać, ale dla pewności zapytaj się czy sprzedawca daje homologację.

To byłby dobry news ale czy jest gdzieś o tym jakaś oficjalna informacja? No i co z tym sianiem po innych kanałach to dlatego uniden utracił homologację.

Sprzedawcy to szkoda pytać bo on powie to co klient będzie chciał usłyszeć byle sprzedac towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...