Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Srebrny chrupek 1.9 tdi AJM+ - doopowóz


K4rol81

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, staniek napisał:

@K4rol81 jeśli to nie problem to podrzuć proszę link do modułu kierunków który kupiłeś, oczywiście jeśli jesteś z niego zadowolony i polecasz :)

Może siostrze do A2ki bym kupił i założył :) 

 

Polift B5 w avancie chyba zawsze będzie się podobał 

 

ALLEGRO.PL

Moduł działa, nie mam zastrzeżeń ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też strasznie mi brakuje komfortowych kierunków. Dużo z tym zabawy? Jest na forum jakiś dokładniejszy opis? 

Edytowane przez mcsym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcsym napisał:

Też strasznie mi brakuje komfortowych kierunków. Dużo z tym zabawy? Jest na forum jakiś dokładniejszy opis? 

2 godz zabawy na spokojnie, najlepiej zdjąć kierownicę ,wyjąc licznik i połkę pod nogami zdjąć żeby był dostęp do kabelkologii , były jakieś opisy ale ja wziąłem schemat elektryki przy manetce i schemat od modułu i podłączyłem do kabelków przy manetce bo tam najłatwiej .Szukasz plusa po stacyjce i masa i wszystko.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka widziałem w sobotę stała grzecznie pod blokiem, bez relingów jakoś tak inaczej, ale to kwestia gustu

a i w podziemnym sztosik b7 na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcinoa4b5 napisał:

hejka widziałem w sobotę stała grzecznie pod blokiem, bez relingów jakoś tak inaczej, ale to kwestia gustu

a i w podziemnym sztosik b7 na żywo

O patrz ,  a jak to w garażu widziałeś b7  :shock3:??   gdzie tam sztosik , uj...na , na zimówkach :facepalm:  daj Pan spokój ..

Relingi na 100 wlecą do chrupka , bo nie mogę patrzeć na niego :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe czasami bywam bo znajomego mam w 25,

 na żywo juz nie raz widzialem, robi wow :slina:,  fajnie jest porobiona:)pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinoa4b5 napisał:

hehe czasami bywam bo znajomego mam w 25,

 na żywo juz nie raz widzialem, robi wow :slina:,  fajnie jest porobiona:)pzdr

O widzisz ?? to teraz muszę dbać żeby b7 ka zawsze czysta stała ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2022 o 08:12, K4rol81 napisał:

Relingi na 100 wlecą do chrupka , bo nie mogę patrzeć na niego :decayed:

Ja na Twoim miejscu bym ich nie dokładał chyba że są Ci potrzebne z praktycznego punku widzenia, mało tekich kombiaczy jest choć sam miałem takiego tylko czarnego do tłuczenia kilometrów. 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 22:14, huzio00 napisał:

Ja na Twoim miejscu bym ich nie dokładał chyba że są Ci potrzebne z praktycznego punku widzenia, mało tekich kombiaczy jest choć sam miałem takiego tylko czarnego do tłuczenia kilometrów. 

 

Się zobaczy, na ten moment inne rzeczy ogarniam , niedługo przegląd a zauważyłem dzisiaj wyciek oleju ,ale ni mogę zlokalizować , gdzieś w okolicy turbiny ,ale widoczny tyko od dołu , z góry sucho .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, K4rol81 napisał:

Się zobaczy, na ten moment inne rzeczy ogarniam , niedługo przegląd a zauważyłem dzisiaj wyciek oleju ,ale ni mogę zlokalizować , gdzieś w okolicy turbiny ,ale widoczny tyko od dołu , z góry sucho

Może uszczelniacz padl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, george napisał:

Może uszczelniacz padl.

Który?  Musze zobaczyć jak wygląda dolot za turbina , bo turbo od spodu wyciapane , niestety bez dostępu do kanału na co dzień będę musiał kombinować , bo akurat z lewej strony to tam za bardzo nie ma z czego olej lecieć, chyba że odma :eusathink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K4rol81 napisał:

Który?  Musze zobaczyć jak wygląda dolot za turbina , bo turbo od spodu wyciapane , niestety bez dostępu do kanału na co dzień będę musiał kombinować , bo akurat z lewej strony to tam za bardzo nie ma z czego olej lecieć, chyba że odma :eusathink: 

U mnie padł po stronie gorącej co skutkowało coraz większym poborem oleju.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lewej to może i turbo i odma, na początek spróbuj dokręcić opaskę na turbo, zobacz czy masz obie opaski na odmie, EGR też jest z tej strony, też z niego lubi kapać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil-vag napisał:

z lewej to może i turbo i odma, na początek spróbuj dokręcić opaskę na turbo, zobacz czy masz obie opaski na odmie, EGR też jest z tej strony, też z niego lubi kapać...

No właśnie turbo od spodu widać że uciapane, od góry suche jak pieprz, na odmie nie ma żadnych opasek, wszystko na wcisk montowane, ale sama odma pęknięta w jednym miejscu, wiec do wymiany. 

Widac ze plynie po silniku i potem na sprezarke klimy 2 zdjecie, ale turbo od spodu tez brudne 3 fota. 

IMG20220215171811.thumb.jpg.f44375b5fc3881a40516c694db44a6d3.jpg

IMG20220215171831.thumb.jpg.61906775a4068bce3f7821af0577233a.jpg

IMG20220215171844.thumb.jpg.c5a05abca7d9fd27590640e1e9dffa79.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij TIPa i zobacz jak to w srodku wyglada

zdejmij tez dolną rure od turbo

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2022 o 20:26, Dev napisał:

zdejmij TIPa i zobacz jak to w srodku wyglada

zdejmij tez dolną rure od turbo

Zobaczyłem ??? jakiś kurła dramat,wyglada jakby coś zassało, luzów brak olej jest pod całym turbo, odma też coś puszcza ale to nie to ???

IMG20220226153026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, K4rol81 napisał:

Zobaczyłem ??? jakiś kurła dramat,wyglada jakby coś zassało, luzów brak olej jest pod całym turbo, odma też coś puszcza ale to nie to ???

IMG20220226153026.jpg

Nie to żebym namawiał, ale to sie kwalifikuje do zmiany i najrozsądniej dać AWX, albo nowe GTC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol jak to sie stało , były jakieś objawy ? Śmigło wygląda jakby kamienie zassało . :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kowi87 napisał:

Nie to żebym namawiał, ale to sie kwalifikuje do zmiany i najrozsądniej dać AWX, albo nowe GTC :D

Nie, wleci ori ajm, nie będę kombinował, to na jeździć i robić kilometry, awx to już przeróbki itp, nie mam na takie rzeczy czasu, sezon za pasem trzeba b7 ogarnąć ???

2 godziny temu, dekiel 13 napisał:

Karol jak to sie stało , były jakieś objawy ? Śmigło wygląda jakby kamienie zassało . :shock3:

Żadnych objawów, moc jest, jeździ normalnie, znajomy co robi turbiny mówi że prawdopodobnie zassało kawałki filtra powietrza, ale nie u mnie tylko u poprzedniego właściciela, bo ja kupiłem auto już z wymienionym filtrem.

A rozkręciłem dolot ze względu na te wycieki o których pisałem wcześniej. W 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...