Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła postojowe przód LED błąd


benkarf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem w moim b6 z żarówkami postojowymi LED już testuję 3 partie tak są na van nawet u kolegi testowałem w b6 i normalnie działają problem polega na tym że nie działają wywala błąd odrazu po uruchomieniu ale na samym zapłonie i włącznik pozycji świateł pozycja działają samochód uruchamiam odrazu przestają działać dodam że na jesień będąc w zakopanym miałem awarie z modułem elektrycznym i tam na miejscu go wymieniali nie wiem czy to ma coś wspólnego może go nie dopisali ? Jak myślicie gdzie szukać problemu 

 

 

Dodam że włącznik też wymieniałem świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kolega ma MCE low i nie pokazuje błędu spalonej żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ? No właśnie pokazuje spalona żarówkę i nie działa na uruchomionym silniku a na samym zapłonie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompa podpiąć i będzie wiadomo jaki masz MCE, jak w wersji high (sprawdza przepalone żarówki) to żadne tanie ledy nie zadziałają. Tylko MCE w wersji low pozwala na stosowanie pędowych żarówek bez błędu. Z tego miejsca jednak można spokojnie założyć, że musisz kupić ledy z CAN-BUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Can-BUS nie ma nic wspólnego z działaniem/niedziałaniem, wyświetlaniem się info o uszkodzonej żarówce, po zamontowaniu zamiennika led. 

Zamiennik led żarówki postojowej przedniej do auta z diagnozą uszk. żar. jest problematyczny, nie ma takich działających wiecznie/długowiecznie. Wynika to z potrzeby umieszczenia na małej powierzchni płytki, jaką mamy do dyspozycji, (wynikającej ze średnicy otworu w lampie na montaż żarówki postojowej, płytka nie może też być za długa) :

-rezystancji dopasowującej, zwiększającej natężenie prądu w obwodzie (do wartości "progowej" przy której sterownik nie zgłasza uszkodzenia żarówki)

-lub odpowiedniej ilości elementów led, która stanowić będzie odpowiednie obciążenie w obwodzie  (do wartości "progowej" przy której sterownik nie zgłasza uszkodzenia żarówki)

-lub odpowiedniej mocy elementu led, ta opcja nie jest stosowana i nie bierzemy jej w tej chwili pod uwagę

We wszystkich wyżej wymienionych pozycjach problemem, który eliminuje taki zamiennik, jako długowieczny w działaniu, jest energia cieplna emitowana przez :

-rezystancję dopasowującą (nieodpowiednią do potrzeb, za mało miejsca na odpowiednią moc tego elementu/elementów)

-elementy led, ich ilość każdy z elementów led wytwarza ciepło x ich ilość....brak odpowiednich odstępów pomiędzy nim (mała powierzchnia płytki)

Ciepła, wręcz gorąca jest b. dużo, nie jest, nie może być odpowiednio odprowadzone z zamiennika (mała powierzchnia płytki, za mało miejsca na zastosowanie odpowiedniego radiatora). Powoduje to dość szybkie jego uszkodzenie, a nawet w skrajnych przypadkach uszkodzenia lampy (nadtopienia plastikowego odbłyśnika, gniazda żarówki).

Czas bezawaryjnego działania takich zamienników led zależny jest od :

-wyposażenia auta w światła do jazdy dziennej (żarówki postojowe nie działają z DRL)

-długości pokonywanych odcinków przez auto, czyli długości działania zamiennika szczególnie w okresie letnim, szczególnie w dzień   

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecane żarówki masz w tym temacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2022 o 12:50, Langista napisał:

Kompa podpiąć i będzie wiadomo jaki masz MCE, jak w wersji high (sprawdza przepalone żarówki) to żadne tanie ledy nie zadziałają. Tylko MCE w wersji low pozwala na stosowanie pędowych żarówek bez błędu. Z tego miejsca jednak można spokojnie założyć, że musisz kupić ledy z CAN-BUS.

Posiadam kolego drugą parę ledów z Can Busem jutro podłącze kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2022 o 13:50, Tomnik napisał:

Can-BUS nie ma nic wspólnego z działaniem/niedziałaniem, wyświetlaniem się info o uszkodzonej żarówce, po zamontowaniu zamiennika led. 

Zamiennik led żarówki postojowej przedniej do auta z diagnozą uszk. żar. jest problematyczny, nie ma takich działających wiecznie/długowiecznie. Wynika to z potrzeby umieszczenia na małej powierzchni płytki, jaką mamy do dyspozycji, (wynikającej ze średnicy otworu w lampie na montaż żarówki postojowej, płytka nie może też być za długa) :

-rezystancji dopasowującej, zwiększającej natężenie prądu w obwodzie (do wartości "progowej" przy której sterownik nie zgłasza uszkodzenia żarówki)

-lub odpowiedniej ilości elementów led, która stanowić będzie odpowiednie obciążenie w obwodzie  (do wartości "progowej" przy której sterownik nie zgłasza uszkodzenia żarówki)

-lub odpowiedniej mocy elementu led, ta opcja nie jest stosowana i nie bierzemy jej w tej chwili pod uwagę

We wszystkich wyżej wymienionych pozycjach problemem, który eliminuje taki zamiennik, jako długowieczny w działaniu, jest energia cieplna emitowana przez :

-rezystancję dopasowującą (nieodpowiednią do potrzeb, za mało miejsca na odpowiednią moc tego elementu/elementów)

-elementy led, ich ilość każdy z elementów led wytwarza ciepło x ich ilość....brak odpowiednich odstępów pomiędzy nim (mała powierzchnia płytki)

Ciepła, wręcz gorąca jest b. dużo, nie jest, nie może być odpowiednio odprowadzone z zamiennika (mała powierzchnia płytki, za mało miejsca na zastosowanie odpowiedniego radiatora). Powoduje to dość szybkie jego uszkodzenie, a nawet w skrajnych przypadkach uszkodzenia lampy (nadtopienia plastikowego odbłyśnika, gniazda żarówki).

Czas bezawaryjnego działania takich zamienników led zależny jest od :

-wyposażenia auta w światła do jazdy dziennej (żarówki postojowe nie działają z DRL)

-długości pokonywanych odcinków przez auto, czyli długości działania zamiennika szczególnie w okresie letnim, szczególnie w dzień   

Bardzo rozwinięta odpowiedź za co bardzo dziękuję tylko powiedz mi w czym problem tkwi skoro mój kolega posiada takie samo b6 jak moje różni się tym tylko że mój jest Quatro ale co ma piernik do wiatraka i u niego działa a u mnie tylko na zapłonie jutro podłącze kompa zobaczymy co wywali za bledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny moduł centralnej elektryki, Twój kolega ma low wersja, która nie sprawdza przepalonych żarówek. Ty masz z pewnością wersję high. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, benkarf napisał:

mój jest Quatro ale co ma piernik do wiatraka

Quatro nie ma nic co wiatraka.

Ale wypowiedź wyżej już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2022 o 01:25, Langista napisał:

Screenshot_2022-03-16-01-24-33-973_com.android.chrome.thumb.jpg.a6651a3063ff9ba0b4c7e479f1363e97.jpg

Tak jak widać brak kanału 10 co robić dalej jak wykonać tego swapa jak jego trudno inny modul

IMG_20220318_222124.jpg

IMG_20220318_222102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, benkarf napisał:

Tak jak widać brak kanału 10 co robić dalej jak wykonać tego swapa jak jego trudno inny modul

Kanał 81 a nie 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden błąd mniej pozycję dalej nie działają mi

IMG_20220319_174426.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka też stopu wymieniona zostały te 3 błędy co zrobić z tymi pozycjami inny moduł czy jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8e0907279e taki moduł byl stary bo takiego szukałem pytanie czy taki został sam zamontowany jak był i na tym module działały żarówki LED takie jak mam teraz żarówki z Canbus 

Edytowane przez benkarf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy Ci podpiąć interfejs i sprawdzić? Załóż zwykłe żarówki i sprawdź czy problem zniknie, nikt pojęcia nie ma co tam włożyłeś.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...