Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temperatura silnika w Audi A4 B6 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój samochód po rozgrzaniu na desce ma temperaturę równa 90°C, ale przy podłączeniu go do komputera temperatura jest 98°C-102° czy wina leży po stronie czujnika?

Edytowane przez Konrad1996

Opublikowano

Tak ma być. 

Opublikowano
  • Autor

Powaznie? Jakiś czas temu mechanik powiedział mi tak przy okazji, że temperatura jest niezgodna z tym co pokazane jest na desce rozdzielczej i że prawdopodobnie czujnik do wymiany ? Zliza mi się dłuższy wyjazd więc wolałem zapytać tutaj

Opublikowano

To jest normalne. Na desce 90 st. to jest temp powiedzmy umowna. U mnie temp silnika wacha się od 92 do 102. Jak temp na desce pujdzie powyżej 90 to wtedy się martw. 

Edytowane przez Rob@k

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję w takim razie za szybką odpowiedź chłopaki, wszystkiego dobrego ???

Opublikowano

92-94 to jest max jak masz 100 to jest cos nie tak, termostat/pompa wody/układ sie zapowietrza woda zle krąży

Edytowane przez --Rafcio--

Opublikowano
14 minut temu, --Rafcio-- napisał:

92-94 to jest max jak masz 100 to jest cos nie tak, termosta/pompa wody/układ sie zapowietrza woda zle krąży

Nie wprowadzaj już w błąd. Okolice 100 stopni to norma dla tego silnika. 

Edytowane przez przem8

Opublikowano

Żadna norma mialem kiedys 1.8t b5 i nawet przy pałowaniu 100 nie złapał

Opublikowano

Czy norma czy nie norma to ja np. bym sobie niczym nie zawracał głowy, temperatura jest stabilna to olać to. Fakt u mnie w BFB też 100 st. jeszcze nie widziałem, za to bardzo rzadko ale zdarza się, że jest 83 st. i też niczym sobie nie zawracam głowy bo co mu się stanie. W większości jazdy termostat działa w zakresie 87-93 st. jak dobrze pamiętam.

Opublikowano

Tylko, że b5, a b6 mają inne termostaty i trochę inaczej to wygląda. Przemieliłem trochę tych 1,8t pod tym kątem i wiem jak to wygląda.

Opublikowano
46 minut temu, pelonek1 napisał:

W większości jazdy termostat działa w zakresie 87-93 st. jak dobrze pamiętam.

I tak wlasnie wygląda norma. Latam teraz 1,9 tdi AFN w b5 i nie przekracza nawet 90

Edytowane przez --Rafcio--

Opublikowano

Dla 1.8t avi bfb bex 100 st to normalna temperatura. Nie bez powodu termostat kosztuje 200pln..

 

Opublikowano
5 godzin temu, Falcone napisał:

Dla 1.8t avi bfb bex 100 st to normalna temperatura. Nie bez powodu termostat kosztuje 200pln..

 

Chciałbyś żeby tyle kosztował, no chyba że taki który nie wiadomo czy będzie działał :wink:

 

Opublikowano

Jeszcze idzie znaleźć behr za 220, musisz mieć pecha żeby mieć problemy z tym producentem

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

U mnie sięga 110 i wentylatory na drugim biegu działają. Podejrzewam termostat. 1.8t bfb 163km. Ale temperatura czasem spada...

  • 2 lata później...
Opublikowano

Cześć, u mnie w bex temperatura zazwyczaj była powyżej 100 stopni. Ostatnio wymieniłem termostat i czujnik(dwa razy bo pierwszy to jakaś lipa byla). Teraz temperatura w trasie pokazuje około 87 stopni, a na analogowym stoi na 90.. czy to normalne czy jest gdzieś problem znów? 

Opublikowano

Masz wszystko ok i szukasz problemów na nowo? 

Opublikowano

Zastanawiał mnie fakt skąd taka zmiana, dlatego wolałem dopytać. Bo po za czujnikiem i termostatem,  nie zmieniałem nic. Ale z czujnikami to jeden pokazywał przy odpaleniu około 40 stopni.. drugi robił jazdę ze wskazówką na analogowym ale też gdzieś doczytałem że te czujniki lubią mieć problemy. 

Dzięki za odpowiedź 

Opublikowano

Te czujniki wystarczy dobrej firmy kupić i w tedy problemów nie ma.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.