Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 | LY7W | AVANT | AVF | S-LINE | RECARO | RNS-E LED | 320/288 | BIXENON | BOSE


I Matt I

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, A4b6quattro napisał(a):

Brakują mi tu,  przyciski do twojej tapicerki z b8 😁 robią  robotę👌

Kiedyś pewnie wpadną, przy okazji jak będę zmieniał ramki szyb, bo są spuchnięte. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za oklejanie podsufitki na nowo, ze starej zrobił się oczywiście baldachim.
Ściąganie tej starej gąbki z klejem nie należało do zbyt przyjemnej roboty, nie trzymało się materiału podsufitki, a kleiło się do wszystkiego innego.
Materiał kupiony od tapicera i odcień jest identyczny jak oryginalny.

43.thumb.jpg.e5820b6c10b65d425395a54c42aa7a60.jpg

44.thumb.jpg.6d31c0d2f31b609d1297ccc7d506cc06.jpg

45.thumb.jpg.ad31033e40ef25e9838abf3879d5fc34.jpg

46.thumb.jpg.14156b983adab21094c1941b0e791d57.jpg

  • Lubię to 4
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana przednich błotników na nowe, w lewym na dole przy mocowaniu było już miękko a prawy był uszkodzony i zrobił się otwór rewizyjny.

Do tego zmiana kierunków na czarne ledowe statyczne.

Zrobiłem też akcje czyszczenia/regeneracji wszystkich silniczków klap z użyciem Kontakt PR, nie działał ten najgorzej umiejscowiony czyli lewy V158 a reszta profilaktycznie.

47.thumb.jpg.6b4c90a58c9d66ca708202d9904f51cb.jpg

48.thumb.jpg.4a0a56bb1910cb04e810ff1b55db2c72.jpg

49.thumb.jpg.417d8699037dbd4a3620eff9afda313e.jpg

50.thumb.jpg.d480e7854d92cccd31b2666fa8e65efc.jpg

Audi na razie więcej stoi niż jeździ, na co dzień poruszam się czymś innym, a lista rzeczy do naprawy się powiększa, dlatego auto znowu powędrowało do garażu.
Mam dwa większe problemy pierwszy to wytarty wałek rozrządu, a drugi to, że od początku, kiedy mam auto, od 50km/h w górę zaczyna mi coś wyć taki dziwny szum i terkotanie, robi się z biegiem czasu coraz głośniejsze. Najbardziej słychać je jak jadę przy barierkach, na lewarku zmiany biegów są duże drgania i miota nim we wszystkie strony, jak przycisnę lewarek na biegu to słychać wycie jeszcze bardziej. Naczytałem się, że mam tę wadliwą skrzynię GBA i teraz jestem na etapie poszukiwania swapu quattro.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie objawy daje wytarty wałek rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, NervaR napisał(a):

Jakie objawy daje wytarty wałek rozrządu?

Mocne dudnienie, klepanie, spadek wydajności motoru 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NervaR napisał(a):

Jakie objawy daje wytarty wałek rozrządu?

 

ja mialem dodatkowo taki objaw ze trzeslo silnikiem na wyzszysch biegach przy 2 tys obrotow ( podczas przyspieszania)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dudniło z filtra,i nie odpalał od strzała, tylko kaszlał.Po wymianie wałka i całego setu,teraz zawsze od strzała czy to zima czy lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2024 o 18:41, I Matt I napisał(a):

Naczytałem się, że mam tę wadliwą skrzynię GBA i teraz jestem na etapie poszukiwania swapu quattro.

Szkoda ze nie szukałes w zeszłym roku,bo sprzedałem cały zestaw  quattro z b6  2.5 180KM ze skrzynią AEK za niską cenę,,bo mi zalegało  z 4 lata w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio V158 zmieniałem... Żebra mnie dwa dni bolały 😆

Podasz linka do tych kierunków ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, A4b6quattro napisał(a):

Szkoda ze nie szukałes w zeszłym roku,bo sprzedałem cały zestaw  quattro z b6  2.5 180KM ze skrzynią AEK za niską cenę,,bo mi zalegało  z 4 lata w garażu.

No szkoda, a tak blisko bym miał, szukam tylko w pomorskim, aby osobiście odebrać, na razie przez dłuższy czas nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Marfiol napisał(a):

Tez ostatnio V158 zmieniałem... Żebra mnie dwa dni bolały 😆

Podasz linka do tych kierunków ? 

Ja przy tym straciłem cierpliwość i tą najgorzej umiejscowioną śrubkę pominąłem i wyrwałem silniczek. Na tych dwóch i tak się dobrze trzyma 😆

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, I Matt I napisał(a):

No szkoda, a tak blisko bym miał, szukam tylko w pomorskim, aby osobiście odebrać, na razie przez dłuższy czas nic nie ma.

Za dobrą cenę w Pomorskim i kompletne ,to ciężki temat .Podjedz na złomowiec  w Redzie ,tam  może coś sie znajdzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem u Ciebie o tym silniczku z klimatyzacji i mnie też dopadł ten problem przedwczoraj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat :) Co do wałków rozrządu w naszych silnikach, to są to chyba części eksploatacyjne 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ivanek napisał(a):

Przeczytałem u Ciebie o tym silniczku z klimatyzacji i mnie też dopadł ten problem przedwczoraj :) 

To jakaś klątwa 😆 w podobnym czasie sporo osób ma ten problem, zobaczymy, na jaki czas to pomoże, najwyżej kupię nowszą kompletną nagrzewnicę z seata exeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Arek8888 napisał(a):

Bardzo ciekawy temat :) Co do wałków rozrządu w naszych silnikach, to są to chyba części eksploatacyjne 😉

Dzięki, ciekawy jestem czy mam jeszcze oryginalny wałek, czy już ktoś wymieniał, ale to jeszcze trochę czasu minie, zanim się za to zabiorę :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Arek8888 napisał(a):

Co do wałków rozrządu w naszych silnikach, to są to chyba części eksploatacyjne

Niekoniecznie. W rodzinie u mnie jeździ golf IV na PD, kupiłem go jako 3 letni z przebiegiem 120-130 k km, przy około 450 k km oddałem go mamie. Nie wiem ile zrobiła km, pewnie z 20 k km przez ostatnie 4 lata, ale wiem na pewno że do wałków i pompek nikt nie zaglądał i na dzień dzisiejszy silnik nie pracuje inaczej jak w dniu zakupu przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2023 o 17:52, I Matt I napisał(a):

Zabrałem się za oklejanie podsufitki na nowo, ze starej zrobił się oczywiście baldachim.
Ściąganie tej starej gąbki z klejem nie należało do zbyt przyjemnej roboty, nie trzymało się materiału podsufitki, a kleiło się do wszystkiego innego.
Materiał kupiony od tapicera i odcień jest identyczny jak oryginalny.

43.thumb.jpg.e5820b6c10b65d425395a54c42aa7a60.jpg

44.thumb.jpg.6d31c0d2f31b609d1297ccc7d506cc06.jpg

45.thumb.jpg.ad31033e40ef25e9838abf3879d5fc34.jpg

46.thumb.jpg.14156b983adab21094c1941b0e791d57.jpg

 

Jak bardzo skomplikowany jest demontaż i wyjęcie podsufitki? Chciałem u siebie zmienić kolor na czarny i się zastanawiam czy gra warta świeczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gawortom napisał(a):

 

Jak bardzo skomplikowany jest demontaż i wyjęcie podsufitki? Chciałem u siebie zmienić kolor na czarny i się zastanawiam czy gra warta świeczki...

Nie jest trudny, demontaż to niecałe 2h, największy problem miałem z śrubami przy słupku C, robota na dwa dni bo przez noc klej sechł.

Korzystałem z tego poradnika, zdjęcia nie działają ale wystarczyło to raz przeczytać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...