Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyjąca manualna skrzynia biegów w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Łożysko z wewnętrznej strony jest w stanie idealnym.

Jeżeli problem jest powszechny i bardzo dużo użytkowników zgłasza uszkodzenie zewnętrznego łożyska kulowego to raczej upatrywałbym problemu z samym tym łożyskiem. 

Nie wiem z jakich powodów producent zastosował takie łożysko zamiast z obu stron dać łożyska walcowe... 

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Znalazłem jeszcze inny przyrząd do ściągania łożysk wewnętrznych i aby robota poszła szybko i sprawnie to zainwestuje o ile się nada. Screenshot_20250506_135301_com.android.chrome_edit_353688816749675.thumb.jpg.11ebb416c72f2f232327fe41315081c7.jpg

Opublikowano

Tak tylko wspomnę, że nawet jak wybijesz łożysko, upewnij się że będziesz miał warunki aby nowe wprasować jak należy, bez uszkodzenia skrzyni, aluminium młotka nie lubi ?

Edytowane przez Langista

Opublikowano
10 minut temu, Langista napisał(a):

Tak tylko wspomnę, że nawet jak wybijesz łożysko, upewnij się że będziesz miał warunki aby nowe wprasować jak należy, bez uszkodzenia skrzyni, aluminium młotka nie lubi ?

Od znajomego warsztat będę mieć do dyspozycji z prasą hydrauliczną, myślę że faktycznie robota nie powinna być jakaś straszna jedynie właśnie ta bierznia wew. łożyska. 

Są osoby co mówią mi aby nie wymieniać tego wew. łożyska ale po co ryzykować? 

Opublikowano

Bo dużo roboty z tym jest i jak nie huczy a bieżnia jest ok, to te oryginalne długo jeszcze pojeździ.

Opublikowano
3 godziny temu, Langista napisał(a):

Bo dużo roboty z tym jest i jak nie huczy a bieżnia jest ok, to te oryginalne długo jeszcze pojeździ.

No właśnie, skrzynię którą mam w garażu ma większy przebieg i jest głośniejsza od tej co mam założoną na aucie,łożysko kulowe wiadomo w jakim jest stanie ale łożysko igielkowe te wew. i bierznia są w stanie bdb. 

Może faktycznie wymienię tylko to kulowe a te drugie zostawię oczywiście pierw sprawdzę jego stan? 

Edytowane przez harychorzow84

Opublikowano

No, dobrego nie ma co wymieniać bo może być, że przy wymianie coś uszkodzisz i będzie jeszcze gorzej jak było.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 24.04.2025 o 13:01, Langista napisał(a):

Ewidentnie jakiś syf się dostał do skrzyni, bo widać że przegrzania nie było a coś wygryzło materiał, jak wyglądały kulki? Przejrzyj dla pewności resztę łożysk, czy czasem nie ma tam tego samego.

Nic się nie dostało tak to wygląda bieżnia i kulki normalnie zeżarte to łożysko kulkowe po prostu nie daje rady kilki pękają a raczej zaczynają się obłupywać niszcząc bieżnię w sumie wygląda to tak w każdym przypadku niestety nie zrobiłem zdjęcia kulek ale wyglądało to jak by były zbudowane z kilku warstw i dosłownie te warstwy się obłupywały  spójrz na zdjęcie bieżni w moim 1 poście wygląda to identycznie 

Edytowane przez ivan1977

Opublikowano
  • Autor
W dniu 6.05.2025 o 20:31, harychorzow84 napisał(a):

No właśnie, skrzynię którą mam w garażu ma większy przebieg i jest głośniejsza od tej co mam założoną na aucie,łożysko kulowe wiadomo w jakim jest stanie ale łożysko igielkowe te wew. i bierznia są w stanie bdb. 

Może faktycznie wymienię tylko to kulowe a te drugie zostawię oczywiście pierw sprawdzę jego stan? 

Jeżeli stan wew. łożyska jest ok to wymienić tylko kulkowe tylne łożysko u mnie było w stanie idealnym choć i tak zostało wymienione problemem jest łożysko kulkowe którego uszkodzenie objawia się wyciem.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Poleci ktoś mechanika w woj. Śląskim (Częstochowa )+-100km żeby ogarnąć łożyska mechanizmu różnicowego .

A4 B8 2014 2.0 TDI manualna 

Jestem w Polsce tylko 2 tyg ale warto spróbować.

Pozdrawiam 

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam to ja mam pytanie czy ktoś z Śląska może zdiagnozować i ewentualnie wymienić łożyska w mechanizmie różnicowym Pozdrawiam 

Opublikowano
21 godzin temu, CHUDY_13 napisał(a):

Witam to ja mam pytanie czy ktoś z Śląska może zdiagnozować i ewentualnie wymienić łożyska w mechanizmie różnicowym Pozdrawiam 

Jeśli huczy ci łożysko mechanizmu różnicowego to na podnośnik i wbij 6 bieg wtedy bedziesz słyszał to huczenie od mechanizmu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.