Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyjąca manualna skrzynia biegów w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

bez problemu zdejmiesz skrzynię 

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

I mnie dopadł temat łożysk w mechanizmie różnicowym(1.8TFSI 170km skrzynia MVQ) , wyczuwalny luz góra / dół na półosi przy skrzyni, halas od 70km/h i im szybciej tym głośniej, po odpuszczeniu gazu dużo ciszej ale nie całkowicie, huczy już od pół roku, lewe w podporze jest ok. 

 

Jest ktoś ze Śląska kto podjął by się wymiany albo dał jakiś namiar na kompetentną osobę? Oczywiście za godne wynagrodzenie?

Pozdrawiam

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 1.07.2024 o 19:25, harychorzow84 napisał(a):

I mnie dopadł temat łożysk w mechanizmie różnicowym(1.8TFSI 170km skrzynia MVQ) , wyczuwalny luz góra / dół na półosi przy skrzyni, halas od 70km/h i im szybciej tym głośniej, po odpuszczeniu gazu dużo ciszej ale nie całkowicie, huczy już od pół roku, lewe w podporze jest ok. 

 

Jest ktoś ze Śląska kto podjął by się wymiany albo dał jakiś namiar na kompetentną osobę? Oczywiście za godne wynagrodzenie?

Pozdrawiam

Temat nie jest taki straszny każdy ogarnięty mechanik sobie z tym poradzi 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, mnie chyba też czeka taka operacja, czy można prosić o numery Oem potrzebnych części aby zamówić z serwisu? Jutro podjadę do mechanika i zobaczę czy ogarnę to będąca teraz w Polsce na urlopie. Może znacie kogoś z Warszawy lub okolic co jest obeznany w temacie? 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jestem juz po wizycie u mechanika, po wymianie cisza , moja skrzynia to LLN i zostały uzyte do regeneracji takie numery OEM

Zestaw składa się z dwóch łożysk :

0B1409123 E

0B1 409 422 D 

dwóch uszczelniaczy

0B4 409 399 C

0B4 409 400 D

oraz oring pokrywy skrzyni biegów o numerze WHT004074A.

 

Można kupic tutaj , ale nie wiem czy to oryginalne czy zamienniki, ja mam łożysko z ASO, ogólnie po podaniu VIN tej gosciu dobierze wam to co potrzeba

ALLEGRO.PL

 

Lub sklep na allegro ASO-VAG-Czesci , oni maja  dostepne czesci OEM , wrzuce screen poniewaz mam ich zawartosc w koszyku na allegro :P

 

Do całośći nalezy doliczyc olej do skrzyni, oraz dwa uszczelniacze, nie muszą byc OEM , mogą byc CORTEGO czy cos innego  

 

Zrzutekranu2025-01-05172342.png.b8c1e509f9ab2300e82932fc01f8bf4d.png

 

a ponizej stan mojego uszkodzonego łożyska

 

11.thumb.jpg.295ed1612f43b0ad2cb37d1cb37414ea.jpg

 

12.thumb.jpg.1e3bf434583378ad095e8032f06d6bd8.jpg

Edytowane przez pazdzioch

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ponawiam pytanie czy jest ktoś ze Śląska kto mógłby mi wymienić owe łożyska w dyferencjale? 15tys km już z tym jeżdżę i robi się coraz głośniej. 

Nawet jestem w stanie pojechać do jakiś sąsiednich województw byle mieć ogarnięty ten temat. 

Pozdrawiam wszystkich. 

Opublikowano
W dniu 16.01.2025 o 14:21, harychorzow84 napisał(a):

Ponawiam pytanie czy jest ktoś ze Śląska kto mógłby mi wymienić owe łożyska w dyferencjale? 15tys km już z tym jeżdżę i robi się coraz głośniej. 

Nawet jestem w stanie pojechać do jakiś sąsiednich województw byle mieć ogarnięty ten temat. 

Pozdrawiam wszystkich. 

Każdy ogarniety mechanik ci to zrobi, to wcale nie jest taka trudna robota.

Opublikowano
2 minuty temu, pazdzioch napisał(a):

Każdy ogarniety mechanik ci to zrobi, to wcale nie jest taka trudna robota.

Czy trzeba demontować skrzynie czy da radę bez? Skrzynia MVQ silnik 1.8 tfsi 170km cjeb. 

Opublikowano
2 minuty temu, harychorzow84 napisał(a):

Czy trzeba demontować skrzynie czy da radę bez? Skrzynia MVQ silnik 1.8 tfsi 170km cjeb. 

u mnie w 2.0 TDI nie byla demontowana skrzynia, w benzynie raczej układ jest taki sam.  

Podjedz do swojego zaufanego mechanika i ci powie co  i jak.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Ostatnie pytanie:wymienialiście tylko te pierwsze łożysko kulowe (strona zew. dyferencjału)? Czy również te drugie igiełkowe (strona wew. dyferencjału)? 

Po świętach chce się zabrać za wymianę. 

Opublikowano

Poszły dwa łożyska

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jak zdemontowaliscie flansze łożyska igielkowego? 

Jakim momentem dokręcić śruby obudowy dyferencjału? 

Opublikowano

zewnętrzną bieżnię tego łożyska głebiej jest ciężko zdemontować. Wielu mechaników ją zostawia (i się tym nie chwalą), u mnie wymieniona ale był koszmar, kolega dorabiał ściągacz- tuleja nacięta (po wbiciu ma się rozprężyć) z cieńkim kołnierzem zatoczonym potrafi go ściąć przy zbijaniu. 

Opublikowano

Dobry patent na wyjęcie bieżni łożyska

WWW.FACEBOOK.COM

#welding #viral #top #diy #amazing #fbpro.hobi kreatif..

 

Edytowane przez Krzy0

Opublikowano
W dniu 19.04.2025 o 21:06, Krzy0 napisał(a):

Dobry patent na wyjęcie bieżni łożyska

WWW.FACEBOOK.COM

#welding #viral #top #diy #amazing #fbpro.hobi kreatif..

 

 

dokładnie coś w tym stylu ?

Opublikowano

Szukam gotowego zestawu bezwladnosciowych sciągaczy do łożysk (wewnętrzny) ale maksymalna średnica w takim pakiecie to 58mm a nasza flansza ma ok 65,5mm. 

Opublikowano

Kupiłem taki zestaw i zobaczymy czy da radę 

Screenshot_20250423_170954_pl.allegro_edit_38252454436349.jpg.3c673c33e87ad298e378c32f5326cad9.jpg

Opublikowano

Dziś rozebrałem moją starą skrzynie która huczala jeszcze mocniej niż ta którą mam założoną. 

Ściągaczem co kupiłem raczej tej tylnej bieżni nie zdemontuje, pozytyw jest taki że bieżnia i tylne łożysko są w stanie dobrym ale kulkowe to po prostu brak mi słów... 

 

IMG_20250424_103522.thumb.jpg.abf0e8e9b5f28abfc672c38ecf84615f.jpgIMG_20250424_103530.thumb.jpg.4f440174028db63ac72ef5a15ca90055.jpg

Edytowane przez harychorzow84

Opublikowano
18 godzin temu, harychorzow84 napisał(a):

Kupiłem taki zestaw i zobaczymy czy da radę 

 

Nie da

Opublikowano

Ewidentnie jakiś syf się dostał do skrzyni, bo widać że przegrzania nie było a coś wygryzło materiał, jak wyglądały kulki? Przejrzyj dla pewności resztę łożysk, czy czasem nie ma tam tego samego.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.