Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana łożyska koła tył modele oprócz quattro


nwgienek

Rekomendowane odpowiedzi

Łożysk stożkowych nie należy skręcać do oporu ,to najprostsza droga do ich uszkodzenia. Nakrętkę dokręcamy takim momentem , aby podkładka pod nakrętką dała się przesunąć końcem śrubokręta.

Pozdr.

Ta podkładka ma się przesuwać jak wsadzamy koniec śrubokrętna czy jak wsadzimy i palcem podważymy? Nie jest to sprecyzowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włożysz końcówkę płaskiego śrubokręta między podkładkę a ten rant powinna dać się przesunąć z lekkim oporem, jeżeli nie idzie to poluzuj nakrętkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana łożysk i tarcz, jaki smar potrzebny jest, może być miedziany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie ale nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji wymiany łożyska przedniego koła. w a4b5awant.Czy ktoś może mi pomóc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko przedniego koła to już troszeczkę cięższy kaliber - najlepiej jedź z tym na warsztat, kosztojue to z 50 zł i zaoszczedzisz sobie kupe nerwów ;) ale tlumacze jak to zrobić - odkręcasz tą śrubę która jest na środku koła, wypychasz półoskę z dziury (bez rozpiecia dolnego tylnego wachacza sie nie obejdzie), potem wybijasz do wewnątrz samochodu lożysko (często własnie tutaj jest najwiecej problemów), wbijasz delikatnie nowe lozysko, srawdzając caly czas czy równo wchodzi (najlepiej to zrobią w warsztacie, bo zrobia to na prasie i na pewno idealnie siądzie w gnieździe)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A czym najlepiej wbić nowe pierścienie abs-u na nowe tarcze tak żeby nie popękały?

Myślałem rozgrzać je palnikiem i wsadzić ale nie wiem czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[2.5 TDI AKN] Witajcie koledzy,

chciałem się zapytać, czy ktoś mógłby odnowić fotostory wymiany tylnych łożysk i tarcz hamulcowych?

Niestety, żadnego zdjęcia nie można zobaczyć.

Również chciałbym zapytać o rodzaj smaru, może jakaś konkretna nazwa ( bo miedziany, to chyba raczej nie bedzie dobry)?

Pytanie końcowe, czy nie można dociągnąć nakretki kluczem dynamometrycznym?

Serdecznie pozdrawiam

Wojtek

Każdemu - obojętnie skąd,

od świtu aż do zmroku:

WESOŁYCH I POGODNYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2014 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...