Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile na całym baku realnie da rady zrobić km?


Nacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ile km na całym baku da rady zrobić realnie w cyklu mieszanym podzieli się ktoś, FIS pokazuje zawsze po zatankowaniu pod korek jakieś 900/980 ale jest to nie realne do przejechania, wyzerowałem na stacji i obecnie mam jakieś do połowy baku 420km przejechane cykl mieszany. Ciekawy jestem czy chociaż do pola czerwonego aż zapali się lampka te 700km uzyskam dobry wynik czy za dużo pali? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy będzie miał inny wynik, także pytanie zupełnie bez sensu. Sam musisz sobie wyliczyć ile spala Ci na 100 km w cyklu mieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał(a):

Każdy będzie miał inny wynik, także pytanie zupełnie bez sensu. Sam musisz sobie wyliczyć ile spala Ci na 100 km w cyklu mieszanym.

No ja pytam plus minus, pewnie kwestia paliwa jaka stacja też ma wpływ czy nie jest oszukane, i paliwo 98 niby można więcej zrobić ale z tego co wiem do tego silnika te paliwo nie jest wskazane do jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6, ale BEX quattro, mój rekord od pełnego do rezerwy (około 52 litry) to 572 km, średnia 9 l. Inna trasa to 8,6 l/100 km. Ośka spali mniej, więc jadąc spokojnie w trasie zrobisz 700 km do rezerwy, mieszanie zapewne 500-550 km. BFB nie jest fabrycznie przystosowane do 98, więc nie będziesz miał z tego żadnej korzyści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nacek napisał(a):

No ja pytam plus minus, pewnie kwestia paliwa jaka stacja też ma wpływ czy nie jest oszukane, i paliwo 98 niby można więcej zrobić ale z tego co wiem do tego silnika te paliwo nie jest wskazane do jazdy?

Nawet jeżeli, ja jeżdżąc po mieście mogę mieć zasięg większy, jak Ty w trasie. Wszystko zależy od stylu jazdy, od tego czy trafiasz na przejazdy kolejowe z na których stajesz, na korki w mieście, na stan techniczny samochodu. Zrób jak mówiłem, wylicz sobie ile spalisz przez 100 km jazdy mieszanej i porównaj to do średniego spalania podanego przez producenta. W tedy będziesz wiedział czy pali Ci za dużo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Langista napisał(a):

W tedy będziesz wiedział czy pali Ci za dużo.

to tak też ciężko stwierdzić... naprawdę zależy kto jaką ma nogę, jak biegi zmienia ile świateł... ujeżdżałem kiedyś passata b5 1.8T  150PS mi palił na spokojnie w mieście 8,5l/100 do 9/100, kolega w identycznym aucie ma spalanie 11l/100... to temat rzeka i to dosłownie w każdym silniku... Najwięcej zależy od łącznika między pedałami a kierownicą

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio każde 1.8t w mieście pali 10 w trasie 6.5-8. mi najwięcej na fis pokazywało 1080km ale nawet 1.9 TDI by tyle na zbiorniku nie przejechało.

Edytowane przez Patrykbfb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Patrykbfb napisał(a):

Średnio każde 1.8t w mieście pali 10 w trasie 6.5-8.

Czas chyba na ośkę bo mój 1,8 T w Q pali LPG minimum tyle co u Ciebie ale razy 1,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patrykbfb napisał(a):

Średnio każde 1.8t w mieście pali 10 w trasie 6.5-8. mi najwięcej na fis pokazywało 1080km ale nawet 1.9 TDI by tyle na zbiorniku nie przejechało.

W mieszanym, czy w trasie? Ja moim AJM na baku zrobiłem 1300 km :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał(a):

Ja moim AJM na baku zrobiłem 1300 km :hi:

Mało, Passatem B4 1Z spokojnie w trasie 2000 k km robiłem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Langista napisał(a):

Ile tam do baku wchodziło, 90l?

Około 100 l pod korek z wciśniętym odpowietrzeniem w końcowej fazie tankowania, normalnie wchodziło 80 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pelonek1 napisał(a):

Czas chyba na ośkę bo mój 1,8 T w Q pali LPG minimum tyle co u Ciebie ale razy 1,5.

Ośka to jedno, wyposażenia i koła. Golas w ośce na 195/65R15 będzie ekonomiczny. ;) 10 l LPG to w trasie, albo w mieście na zielonej fali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 21:43, george napisał(a):

B6, ale BEX quattro, mój rekord od pełnego do rezerwy (około 52 litry) to 572 km, średnia 9 l. Inna trasa to 8,6 l/100 km. Ośka spali mniej, więc jadąc spokojnie w trasie zrobisz 700 km do rezerwy, mieszanie zapewne 500-550 km. BFB nie jest fabrycznie przystosowane do 98, więc nie będziesz miał z tego żadnej korzyści. 

Tak jak mówisz około 700km zrobiłem wskazówka dopiero zaczęła czerwone pole dotykać więc do sucha może by i te 800km wykręcił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w BFB kiedyś pokazywało ok 1100-1200km zasięgu, teraz po zatankowaniu do pełna ok 750-800km przy czym mój styl jazdy się nie zmienił co może być przyczyną?

Co warto sprawdzić? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo na pewno dużo ma do rzeczy testuje teraz bak z BP 95 na połowie baku jestem już około 50km do przodu, wcześniej to było paliwo chrzczone źródełko około 20gr na 1l tańsze, charakterystyka jazdy jest ta sama i te same trasy. Kolejną rzeczą jest to co zapomniałem dodać jadąc do pracy nie używam 5 biegu bo zbytnio nie ma gdzie na mojej drodze więc 3/4B maks, tak przez 21km w jedną więc już tu na pewno tracę ;)

Edytowane przez Nacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...