Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najładniejsze zdjęcia A4 na forum - SUGESTIE i UWAGI


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

ale mocna dyskusja ..... aż czasem nie wiem o co cho ..... rozchulało się trochę i pojawił się motyw gustów ....o kolesiostwie się nie wypowiadam bo akurat tu nie wiem o co kaman .... niech wiara wrzuca fotki a inna wiara niech głosuje i finito .... walka to walka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ... przeczytałem te wypociny :)

podsumuje to tak, choc pewnie sie powtórze :

1. zdjecie po obróbce moze dużoooo lepiej wygladac np. ja czasem robiac zdjecie juz w głowie mam plan jak je obrobić, a takie nieskażone ps-em moze wygladac pospolicie

przykład:

zwykłe zdjecie nieobrobione -> przecietne, wiec pewnie osoby nie beda na nie głosowały

32611029.jpg

co innego po obróbce:

mysle że nie jedna osoba by zagłosowała na to zdjecie

48809602.jpg

miałem jeszcze pisac reszte wywodów, ale jest pozno, a mam jeszcze rzeczy przygotowac do firmy wiec mi sie nie chce juz dzisiaj :decayed:

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumuje to tak, choc pewnie sie powtórze :

1. zdjecie po obróbce moze dużoooo lepiej wygladac np. ja czasem robiac zdjecie juz w głowie mam plan jak je obrobić, a takie nieskażone ps-em moze wygladac pospolicie

Tak, już pisałeś i zgoda - większość głosujących nie jest w stanie Sobie wyobrazić foty jak będzie po obróbce wyglądać...

Również uważam że lepiej by było gotowce już wybierać, tylko mi wytłumacz w jaki sposób wyrównać szanse :?: Bo przecież mało kto potrafi się posługiwać dobrze PS-em...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumuje to tak, choc pewnie sie powtórze :

1. zdjecie po obróbce moze dużoooo lepiej wygladac np. ja czasem robiac zdjecie juz w głowie mam plan jak je obrobić, a takie nieskażone ps-em moze wygladac pospolicie

Tak, już pisałeś i zgoda - większość głosujących nie jest w stanie Sobie wyobrazić foty jak będzie po obróbce wyglądać...

Również uważam że lepiej by było gotowce już wybierać, tylko mi wytłumacz w jaki sposób wyrównać szanse :?: Bo przecież mało kto potrafi się posługiwać dobrze PS-em...

no i tu jest problem

poniekąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumuje to tak, choc pewnie sie powtórze :

1. zdjecie po obróbce moze dużoooo lepiej wygladac np. ja czasem robiac zdjecie juz w głowie mam plan jak je obrobić, a takie nieskażone ps-em moze wygladac pospolicie

Tak, już pisałeś i zgoda - większość głosujących nie jest w stanie Sobie wyobrazić foty jak będzie po obróbce wyglądać...

Również uważam że lepiej by było gotowce już wybierać, tylko mi wytłumacz w jaki sposób wyrównać szanse :?: Bo przecież mało kto potrafi się posługiwać dobrze PS-em...

no i tu jest problem

poniekąd :)

łatwiej niby wybierać z nieobrobionych fotek, niestety mały wgląd daje to na efekt finalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego zdjecia powinny byc wysylane bez obrobki a obrabiane docelowo do kalendarza... i jesli gdzies bedzie krzak czy klak to nie powinno to miec znaczenia przy glosowaniu... kwesti tego co sie komu podoba jednak nikt nie przeskoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie macie racji !!!!

bo niektóre zdjecia wygladające gorzej bez obrabiania mogą miec wiekszy potencjał

juz to widziałem pare razy, ze np z tym zdjeciem ktore nie wygrało mozna by zrobic cos fajnego zeby ono lepiej wygladało niz to ktore wygrało, a miałoby byc tez poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie macie racji !!!!

bo niektóre zdjecia wygladające gorzej bez obrabiania mogą miec wiekszy potencjał

juz to widziałem pare razy, ze np z tym zdjeciem ktore nie wygrało mozna by zrobic cos fajnego zeby ono lepiej wygladało niz to ktore wygrało, a miałoby byc tez poprawione

No dobra, a podejmiesz się obróbki przed wstawieniem fotek do konkursu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, z dwóch powodów

1. nie zawsze bede miał czas

2. ktos potem moze miec pretensje, ze jedno zdjecie obrobiłem lepiej niz drugie, a napewno tak bedzie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, z dwóch powodów

1. nie zawsze bede miał czas

2. ktos potem moze miec pretensje, ze jedno zdjecie obrobiłem lepiej niz drugie, a napewno tak bedzie :wink4:

no widzisz, więc wychodzi na to że jesteśmy w kropce... Szczególnie jeżli chodzi o pkt. 2. Może więc lepiej skupić się na tych co już wygrały, a wybierać z nieobrobionych bo z nich zapewne też cos ciekawego da się wykrzesać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumuje to tak, choc pewnie sie powtórze :

1. zdjecie po obróbce moze dużoooo lepiej wygladac np. ja czasem robiac zdjecie juz w głowie mam plan jak je obrobić, a takie nieskażone ps-em moze wygladac pospolicie

Tak, już pisałeś i zgoda - większość głosujących nie jest w stanie Sobie wyobrazić foty jak będzie po obróbce wyglądać...

Również uważam że lepiej by było gotowce już wybierać, tylko mi wytłumacz w jaki sposób wyrównać szanse :?: Bo przecież mało kto potrafi się posługiwać dobrze PS-em...

no i tu jest problem

poniekąd :)

326110297.jpg

Twoj Kolor to pole do popisu w grafice :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przeczytanie tego wszystkiego,zajelo mi 42 minuty (chwilami wracalem na dwie poprzednie strony-zeby skumac,o co chodzi,bo mialem ciezki dzien w pracy i w szkole) kilka rzeczy mi utkwily w pamieci i napisze o tym,choc juz pozno,mianowicie,nie zwracalem wiekszej uwagi na zdjecia,na poczatku glosowania,oddalem glos,a potem juz tylko sprawdzalem wyniki,ale Poziek,TrueOgre (przepraszam tych,ktorych nie wymieniam,ale ich posty do mnie przemawiaja) w kwestiach plenerow zdjec-maja duzo racji...nie chce roztrzasac,kto i na kogo i w jakim celu-tyle opinii ilu uczestnikow glosowania...bla,bla,bla...na koniec moja sugestia-konkurs praktycznie dopiero sie zaczal,wiec zeby oszczedzic takich rozmow,po prostu osoby wystawiajace zdjecie auta do konkursu,niech sie bardziej postaraja,nie trzeba zmieniac regulaminu konkursu-Jarek,troche czasu Ci to zajelo,zeby to wszystko ruszylo...ruszylo,sa zgloszenia,czyli jest zainteresowanie i chyba o to chodzilo,ale taka rozmowa ma byc budujaca ,a nie destrukcyjna dla tego konkursu...

podsumowaniem niech bedzie to,zeby kazdy sie bardziej postaral,a nie wysylal fotki pierwszej-lepszej,tylko troche pracy w te fotke trzeba wlozyc,znalezc nietypowe miejsce,bo w lesie,czy kolo garazu-kazdy moze zrobic,a kalendarz bedzie zaswiadczeniem o poziomie naszego Klubu Panowie... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie odzywać, ale...

Jestem zwolennikiem naturalności w zdjęciach. Zdjęcie od jego wykonania powinno być DOBRE, a nie dopiero po obróbce. Nie mam nic przeciwko delikatnym retuszom, korektom, ale tak daleko idąca obróbka, jak zaprezentowana przez Sokolnh mnie nie kręci. Co nie znaczy, że jej nie doceniam i nie uważam za sztukę. Starajmy się, słuchajmy rad, róbmy sporo fotek, przysyłajmy ich jak nawięcej, a będzie z czego wybierać.... te NAJLEPSZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dla mnie sprawa jasna, głosujemy na fotki nieobrobione, ewentualnie lekko liźnięte czyt, wywalone blachy. Nad czym tu debatować skoro to od dawna jest ustalone? :mysli

nad dwiema sprawami:

1) żeby ludzie mili umiar, ewentualnie odrobinę samokrytyki i nie wysyłali fotek z ogrodzeniem w tle - postarajcie się trochę...przecież ten kalendarz ma pójść w Polskę...weźcie auto, jedźcie na jakies fajne miejscówki i pstryknijcie ze 50 fotek z których to cos wybierzecie...a nie bierzecie aparat, idziecie na pole i cykacie pierwsze lepsze fotki -

2) kolesiostwo...jak już mówiłem prosba o skończenie z kolesiostwem i głosowanie na swojego zioma, zamiast na najlepsze zdjęcie. Taka sytuacja miała miejsce właśnie podczas tego głosowania. I my wyciągniemy w związku z tym konsekwencje.

Nie wziąłem pod uwagę pkt 2. Co prawda przy każdym głosowaniu zachodzi takie niebezpieczeństwo, ale sądziłem że będzie to margines. Dla mnie oczywistym jest głosowanie na dobre zdjęcie dobrego samochodu i tak właśnie robię.
(...) Starajmy się, słuchajmy rad, róbmy sporo fotek, przysyłajmy ich jak nawięcej, a będzie z czego wybierać.... te NAJLEPSZE.

Jak najwięcej zdjęć? Pewnie, będzie z czego wybierać, ale przed wysłaniem spójrzmy na nie krytycznie.

Śledzę temat i widzę że powoli dochodzimy do konsensusu. Konkurs wzbudził sporo emocji i wierzę, że teraz zanim ktoś wystawi zdjęcie dobrze się zastanowi.

Nie każdy ma możliwości na obróbkę zdjęć - zgoda

Nie każdy ma mega sprzęt do cykania fotek - zgoda

Nie każdy ma zdolności i umiejętności do cykania fotek - zgoda

Ale każdy ma trochę oleju w głowie, żeby zdawać sobie sprawę, że zdjęcie na tle płotu czy garaży czy na polu wśród słomy jest do d*py.

Ten post ,a w szczególności pogrubiony fragment, jest dobrym podsumowaniem dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wy sie pieklicie :polew: to tylko konkurs, ja rozumiem ze każdy chce by jego auto było zamieszczone w plakacie no ale bez przesady :polew: popieram kolegów u góry :decayed: a ode mnie to walczycie o to jakbyście mieli wygrac złote gacie a to tylko zabawa :gwizdanie: ale szczerze to w końcu zaczynają sie jakieś ciekawe foty pojawiać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szczerze to w końcu zaczynają sie jakieś ciekawe foty pojawiać :naughty:

może właśnie po to był potrzebny mały wstrząs żeby te foty jeszcze lepsze były :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko dyskusja zamiast zdopingować, nie wystraszyła ludzi, bo w maju nie będzie chętnych do przysłania fotki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko dyskusja zamiast zdopingować, nie wystraszyła ludzi, bo w maju nie będzie chętnych do przysłania fotki :wink4:

bądź spokojny...w maju będą super fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zawołam Mirona i Wam zamnkie ten wątek :polew:

Miron :brawo:

JESTEM , JESTEM - narazie nie zamykam, niech każdy jeszcze coś mądrego naklika ( a fura i tak jest dawno wybrana :polew: )[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2009, 12:34_________________________________________________

Bo zawołam Mirona i Wam zamnkie ten wątek :polew:

Miron :brawo:

miron myje jajka bo po 10 PLN beda mu je obmacywac

Ty za 10 zł to jedynie mi możesz fotke stzrelić ( przez spodnie ) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądź spokojny...w maju będą super fotki

Taką mam nadzieję, że z każdym miesiącem poziom będzie wzrastał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...