Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje Quattro


Misieqq7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wracam do A4:D

tym razem słynna małyszówka!

udało się kupić  w miarę zadbaną , słabo wyposażoną, ale będę modzić

silnik 1.9 tdi avf, miałem b7 1.8t, tym razem dojazdy do pracy więc trzeba było taniej;D

po b7 była jeszcze b8.5 i jest jeszcze c7 ale w ośce.. międzyczasie b5 2.8 w quattro i dwie b5 1.9 afn jedne z lepszych aut jakie miałem jeśli chodzi o tanią jazdę i eksploatację, więc b5 poszła do szwagra na dojazdy; D

a to moje byłe A4 ..;)

20210528_104340.jpg

 

b6_1.jpg

 

20220428_063144.jpg

 

20230210_133956.jpg

 

20230210_145723.jpg

 

20230210_145729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także trochę biedna ta b6 ale cała w ori lakierze plus dwóch starszych właścicieli. napęd QUATTRO bardzo fajnie się sprawuje nie.ma żadnych drgań przy pełnym skręcie tak jak miałem w b7. w środku muszę tunel i przyciski szyb ,kierownice z b7 wrzucić bo te plastiki gorsze niż w b7. dokładkę na dwie rury plus jakieś końcówki, felgi, no i program który już jest w trakcie realizacji:) a resztę czas i koszty pokażą co można dołożyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że auta po starszych osobach to zamulone i zanagarowane syfy, które są zaniedbane bo po co, jak jeszcze jeździ. Jaki nalot masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Langista napisał(a):

Z własnego doświadczenia wiem, że auta po starszych osobach to zamulone i zanagarowane syfy, które są zaniedbane bo po co, jak jeszcze jeździ. Jaki nalot masz?

gość do Austrii latał co jakiś czas więc chyba nie taka zamulona, przebieg na liczniku 250 tys a naprawdę nie wiem :D logi robiłem wszystko ładnie wygląda:) właśnie jakby ktoś miał licznik kolorowy fis i potrafi wsad ogarnąć chętnie kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

Z własnego doświadczenia wiem, że auta po starszych osobach to zamulone i zanagarowane syfy, które są zaniedbane bo po co, jak jeszcze jeździ. Jaki nalot masz?

Powiem Tobie że masz rację, ale jest i druga strona medalu. Od młodego który aż za bardzo odmulał auto ? więc chyba jednak lepiej odmulić zamulonego niż totalna reanimacja zejechańca ? Ja pamiętam jak szukałem b6 w Q. Szukałem 1.9/1.8 i dosłownie wszystkie miały roztrzaskany któryś bok z tyłu.... i to tak konkretnie... Także fajne silniki plus quattro to właściciele aż za bardzo chyba je odmulali ?

 

@Misieqq7 bardzo fajna kolekcja ? masz w planach sobie tego małyszka zrobić na jakiegoś klasyka ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym jednak od młodego kupić, jak od starszego kierownika, który wymiany robi jak mu się przypomni. To że trasy robił nie oznacza, że auto odmulone, mijałem wiele aut po autostradzie co jechały 80-90 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 13:07, sahipp napisał(a):

Powiem Tobie że masz rację, ale jest i druga strona medalu. Od młodego który aż za bardzo odmulał auto ? więc chyba jednak lepiej odmulić zamulonego niż totalna reanimacja zejechańca ? Ja pamiętam jak szukałem b6 w Q. Szukałem 1.9/1.8 i dosłownie wszystkie miały roztrzaskany któryś bok z tyłu.... i to tak konkretnie... Także fajne silniki plus quattro to właściciele aż za bardzo chyba je odmulali ?

 

@Misieqq7 bardzo fajna kolekcja ? masz w planach sobie tego małyszka zrobić na jakiegoś klasyka ?

zobaczymy może i tak zrobię.. dlatego chciałem ori quattro, nie było by dla mnie problemu dołożyć napęd bo zrobiłem tak w b7, także.mozna było kupić fajnie wyposażoną ośke i dołożyć ale chciałem ori:) 

 

W dniu 13.02.2023 o 13:36, Langista napisał(a):

Wolał bym jednak od młodego kupić, jak od starszego kierownika, który wymiany robi jak mu się przypomni. To że trasy robił nie oznacza, że auto odmulone, mijałem wiele aut po autostradzie co jechały 80-90 km/h.

to zależy nie można wszystkich do jednego worka wrzucać, naprawy robione na bieżącą olej też więc zobaczymy w praktyce jak będzie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dokładniej quattro jest ten plus, że można sobie cały SWAP ogarnąć przed montażem, a dopiero potem unieruchomić auto, nie jak to jest już w przypadku jego posiadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Langista napisał(a):

Z dokładniej quattro jest ten plus, że można sobie cały SWAP ogarnąć przed montażem, a dopiero potem unieruchomić auto, nie jak to jest już w przypadku jego posiadania.

najlepiej jak cały zestaw jest na aucie żeby sprawdzić podczas jazdy, bo u mnie skrzynia była do wymiany zaraz po swapie, koszta rosły. nie rozumiem  Twojej myśli cyt. "nie jak to jest już w przypadku jego posiadania"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Misieqq7 napisał(a):

najlepiej jak cały zestaw jest na aucie żeby sprawdzić podczas jazdy, bo u mnie skrzynia była do wymiany zaraz po swapie

dokładnie, jak wszystko na miejscu to sprawdzisz jak to chodzi... a przy swapie minus taki że wiadomo graty używane i nie wiadomo w jakim stanie, a są one już dosyć wiekowe i nie wiadomo do końca z jakiego źródła i w jakim stanie...

 

moje Q też już idealne nie jest... tzn wibracji żadnych nie ma, wszystko pięknie chodzi... auto no już trochę czasu mam i wszystko cacy poza jedną rzeczą która w sumie nie przeszkadza ale nie wiem czy tak powinno być:  jak zaparkujesz auto np na lekkim pochyle i zamiast ręcznego zostawiasz na biegu (1) to po (na zgaszonym już silniku) puszczeniu pedałów auto tak nie wiem tyci tyci potrafi się przesunąć więc gdzieś chyba luz jest bo yo chyba nie jest normalne... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Misieqq7 napisał(a):

najlepiej jak cały zestaw jest na aucie żeby sprawdzić podczas jazdy, bo u mnie skrzynia była do wymiany zaraz po swapie, koszta rosły. nie rozumiem  Twojej myśli cyt. "nie jak to jest już w przypadku jego posiadania"?

Sorka, wychodzę z założenia, że cokolwiek co kupuję używane to naprawiam na stan igła, stąd nie ważne w jakim stanie kupię, byle nie uszkodzone. Jak już masz quattro na aucie, to na dłużej unieruchamiasz auto żeby to ogarnąć, a tak to montujesz już ogarnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 14:37, Langista napisał(a):

Sorka, wychodzę z założenia, że cokolwiek co kupuję używane to naprawiam na stan igła, stąd nie ważne w jakim stanie kupię, byle nie uszkodzone. Jak już masz quattro na aucie, to na dłużej unieruchamiasz auto żeby to ogarnąć, a tak to montujesz już ogarnięte.

niby tak, ale co skrzynie rozbierzesz na kawałki, i będziesz wiedzieć które części są już zużyte?  ja nie mam takiej wiedzy, żeby takie rzeczy robić , wkładałem to co kupiłem.

jak masz np skrzynie gotową na wymiennie to pare godzin i zrobione więc nie widzę tutaj problemu z unieruchomionym autem

 

W dniu 13.02.2023 o 14:34, sahipp napisał(a):

dokładnie, jak wszystko na miejscu to sprawdzisz jak to chodzi... a przy swapie minus taki że wiadomo graty używane i nie wiadomo w jakim stanie, a są one już dosyć wiekowe i nie wiadomo do końca z jakiego źródła i w jakim stanie...

 

moje Q też już idealne nie jest... tzn wibracji żadnych nie ma, wszystko pięknie chodzi... auto no już trochę czasu mam i wszystko cacy poza jedną rzeczą która w sumie nie przeszkadza ale nie wiem czy tak powinno być:  jak zaparkujesz auto np na lekkim pochyle i zamiast ręcznego zostawiasz na biegu (1) to po (na zgaszonym już silniku) puszczeniu pedałów auto tak nie wiem tyci tyci potrafi się przesunąć więc gdzieś chyba luz jest bo yo chyba nie jest normalne... ?

myślę że większość aut tak ma, . taki problem to nie problem;D 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Misieqq7 napisał(a):

myślę że większość aut tak ma, . taki problem to nie problem;D

to kamień z serca bo zaczynałem się zastanawiać czy to normalne, a nie potrafiłem sobie przypomnieć jak to było w poprzednich autach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Misieqq7 napisał(a):

niby tak, ale co skrzynie rozbierzesz na kawałki, i będziesz wiedzieć które części są już zużyte?  ja nie mam takiej wiedzy, żeby takie rzeczy robić , wkładałem to co kupiłem.

jak masz np skrzynie gotową na wymiennie to pare godzin i zrobione więc nie widzę tutaj problemu z unieruchomionym autem

Skrzynie nie bardzo ale takie coś jak czyszczenie przegubów wału napędowego, wymiana podpory, wymiana tulei sanek i wahaczy, bo zawsze są wyrąbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 15:23, Langista napisał(a):

Skrzynie nie bardzo ale takie coś jak czyszczenie przegubów wału napędowego, wymiana podpory, wymiana tulei sanek i wahaczy, bo zawsze są wyrąbane.

tutaj masz racje, co się zauważy to można wymienić:)

 

 

witam

w dniu dzisiejszym wpadł bardzo fajny mod jak chodzi o sedana, pomocny przy zakupach!:)

podziękowania dla @dydek1

 

dzisiaj zakupiłem w dobrej cenie 17 z a5, szukałem ładnych 18 ale te 17 mi się podobają i cena naprawdę dobra:)

20230221_162303.jpg

20230221_162258.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam słabość do tej felgi. Latam już na takiej czwarte lato i to wydaje się być następne. Felga z tym et robi fajny look, ale rozmiaru nie oszukasz. Jednak po tych 4 sezonach zdecydowałem, że ta felga pójdzie na zimę a na lato wpadnie 18-19 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MgrRazer napisał(a):

Osobiście mam słabość do tej felgi. Latam już na takiej czwarte lato i to wydaje się być następne. Felga z tym et robi fajny look, ale rozmiaru nie oszukasz. Jednak po tych 4 sezonach zdecydowałem, że ta felga pójdzie na zimę a na lato wpadnie 18-19 

no wiadomo w b7 miałem 18 a w b8.5 i c7 19 , nawet trzy tygodnie  temu sprzedałem 19 rotory z a5 et 33. ale.19 w b7 to juz musi być dobry zawias żeby to ładnie siedziało:) 

Edytowane przez Misieqq7
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowo.Ciesze się z udanego moda. Super że dalej rezasz i idziesz z tematem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dokładnie zmieniłeś w klapie i o jakich numerach części żeby znaleźć? sam mam sedana i się zastanawiam nad czymś takim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2023 o 20:10, dawkon13 napisał(a):

co dokładnie zmieniłeś w klapie i o jakich numerach części żeby znaleźć? sam mam sedana i się zastanawiam nad czymś takim :)

Zmieniasz zawiasy z siłownikami na wersję którą automatycznie otwiera bagażnik, nie mam numerów, musisz szukać na aukcjach. na forum kolega @Bilder przerabia takie zawiasy z c6 chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...