Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje Quattro


Misieqq7

Rekomendowane odpowiedzi

na metalowym beda piszczec klocki

ori faktycznie jest alu, miałem gdzies nr ale nie moge znalesc

zrób foto jak wygladają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dev napisał(a):

na metalowym beda piszczec klocki

ori faktycznie jest alu, miałem gdzies nr ale nie moge znalesc

zrób foto jak wygladają

Tam był biały nalot,  jak to aluminium,  wyczyściłem i jak myślisz mozna zakładać?

20230902_131906.jpg

20230902_131850.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Warszawie zakupiłem w dobrej cenie kpl nowych sprężyn Eibach pro kit. Zestaw do a4 b6 avant 1.9 tdi ja mam sedan w quattro, ale według producenta te same naciski na oś,  według kategorii wagowych avant ma 9 przód i 10 tył a moje quattro ma po 10 więc  zobaczymy jak to siądzie :P

20230915_084917.jpg

20230915_084852.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaryzykował i na tył od razu dał te podkładki do zawiasu 1BR

W avancie quattro mam eibachy typowo pod avanta quattro i dopiero z tymi podkładkami jest fajnie równo.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, staniek napisał(a):

Ja bym zaryzykował i na tył od razu dał te podkładki do zawiasu 1BR

W avancie quattro mam eibachy typowo pod avanta quattro i dopiero z tymi podkładkami jest fajnie równo.

 

Też o tym myślę tylko nie wiem czy najpierw nie zobaczyć jak to leży i dopiero te podkładki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z radiem android , w b7 odrazu wszystko śmigało a tutaj jest system pasywny i nie ma informacji can , jak wrzucam wsteczny to nie startuje kamerka , nie mam multi kiery pewnie też by nie działało,  ogólnie radyjko fajnie gra wszystko działa tylko z kamerką będę musiał powalczyć.  

20230915_111136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podciągnąc przewód od światła wstecznego lub dkupić pasujący do radia (i tu będzie ciężko) dekoder CAN.

Przy opcji podpinania się pod wsteczny, będziesz jeszcze musiał dokupić filtr PWM, bo kamera na pracującym silniku będzie się wyłączała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz podciągnąc przewód od światła wstecznego lub dkupić pasujący do radia (i tu będzie ciężko) dekoder CAN.

Przy opcji podpinania się pod wsteczny, będziesz jeszcze musiał dokupić filtr PWM, bo kamera na pracującym silniku będzie się wyłączała.

Dekoder mam , czytałem że muszę dwa kabelki can z licznika pociągnąć i kostkę mini wtedy może będzie działać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może w tej kostce który to będzie ten pin 7 i 12 ? W niebieska w liczniki już się wpiąłem? Tutaj nie mam tej kostki ale chciałem na krótko sprawdzić czy będzie działać?

16947945382291579892219716298428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Misieqq7 napisał(a):

Też o tym myślę tylko nie wiem czy najpierw nie zobaczyć jak to leży i dopiero te podkładki 

To prawda, że w sumie to trochę loteria, może być i tak, że bez podkładek będzie OKi

Założysz to się dopiero okaże.

Ja też trochę tych sprężyn się owymieniałem, zanim doszedłem do tego stanu ;)

IMG_1787.thumb.jpeg.02519a56366eda020594dc9ce0f14292.jpeg

 

Pozdr

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, staniek napisał(a):

To prawda, że w sumie to trochę loteria, może być i tak, że bez podkładek będzie OKi

Założysz to się dopiero okaże.

Ja też trochę tych sprężyn się owymieniałem, zanim doszedłem do tego stanu ;)

IMG_1787.thumb.jpeg.02519a56366eda020594dc9ce0f14292.jpeg

 

Pozdr

Jest mega równo !:) ładnie siedzi ! Zobaczymy u mnie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód auta jest niżej niż tył(podłoga nie jest równoległa do drogi), równa to jest jedynie odległość opony od rantu nadkola ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnąłem z licznika dwa przewodu can 19 i 20 i podpiąłem na próbę pod 12 i pod 7 w kostkę do mini iso, ale dalej brak reakcji na bieg wsteczny, zrobiłem adaptacje vag , ma ktoś jakiś pomysł?

20230916_111915.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio działa tylko po zmostkowaniu kabli czerwngeo i żółtego,  wyłącza się i włącza recznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak jest u mnie, ale zastanawiam się czy can nie idzie przez dekoder can. Masz na nowym radiu jakiś schemat kostek/kabli z radia? 

 

Jeżeli chodzi o inne kwestie zobacz czy masz wszystko ustawione w zaawansowanych (serwisowych) ustawieniach radia tam też się ustawia parametry CAN. 

To, że radio nie startuje z kluczyka i nie załącza się kamera to ewidentnie brak CAN. 

 

Jakbyś chciał uruchomić kamerę innym sposobem to kabel sygnałów od kamery ma cienki czerwony kabel- z tyłu wpinasz go w lampę wstecznego tam gdzie zasilanie kamery, od strony radia do kabla "back" wtedy radio też będzie uruchamiało widok z tylnej kamery - to jest właśnie rozwiązanie na radia bez CAN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lewiatan1989 napisał(a):

Nie pamiętam jak jest u mnie, ale zastanawiam się czy can nie idzie przez dekoder can. Masz na nowym radiu jakiś schemat kostek/kabli z radia? 

 

Jeżeli chodzi o inne kwestie zobacz czy masz wszystko ustawione w zaawansowanych (serwisowych) ustawieniach radia tam też się ustawia parametry CAN. 

To, że radio nie startuje z kluczyka i nie załącza się kamera to ewidentnie brak CAN. 

 

Jakbyś chciał uruchomić kamerę innym sposobem to kabel sygnałów od kamery ma cienki czerwony kabel- z tyłu wpinasz go w lampę wstecznego tam gdzie zasilanie kamery, od strony radia do kabla "back" wtedy radio też będzie uruchamiało widok z tylnej kamery - to jest właśnie rozwiązanie na radia bez CAN. 

Wiem wiem dostałem schemat od producenta odnośnie podłączeniu  kamery, a tutaj nie mam żadnych schematów podłączenia radia i jak nie ogarnę to zostawię tak jak jest bo dwa dni siądzie i już mam nerwy na to wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...