Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS E, jakość muzyki....


sahipp
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów...

 

Jako że w aucie które sobie powoli robię hobbystycznie przyszła pora na wymianę radia chciałem się o coś zapytać... Mam po prostu dylemat pomiędzy świetnie wyglądającym i spasowanym rns e a jakimś innym ,,marketowym,, radiem 2 din... Moje nagłośnienie to z przodu normalne głośniki, tył na wzmacniaczu plus jakiś tam sub (kolumny grają naprawdę dobrze, a suba mogłoby nie być i nikt by nie zauważył no chyba że pasażer z tyłu...) plus symhony 2....

 

Po wielu lekturach na necie i wizytach wielu forach i jutubach doszły mnie słuchy że poza wyglądem to radio rozczarowuje nawet w stosunku do zwykłego ori radia ... Więc chciałem się zapytać jak to jest z graniem czy naprawdę pomijając podniety spasowaniem, wyglądem to radio swoim graniem rozczarowuje ? Jak to jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio nie rozczarowuje, rnse według mnie ma najlepszy dekoder dźwięku, żeby go przebić potrzeba by radia za grubo ponad 1500 zł. Problemem jest wzmacniacz w bagażniku, który jest nie najlepszych lotów i to on psuje jakość dźwięku. Do tego dochodzi instalacja na 2 Ohm i masz receptę na średnie audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Langista napisał(a):

Radio nie rozczarowuje, rnse według mnie ma najlepszy dekoder dźwięku, żeby go przebić potrzeba by radia za grubo ponad 1500 zł. Problemem jest wzmacniacz w bagażniku, który jest nie najlepszych lotów i to on psuje jakość dźwięku. Do tego dochodzi instalacja na 2 Ohm i masz receptę na średnie audio.

no dobra, ale skąd wtedy wnioski ludzi którzy przesiedli się np z concerta na RNS E i twierdzą że jest wyraźnie gorzej? Bo takich ludzi i wątków jest trochę i u nas i w a3, a6 klub itp....

 

gdyby to była wina wzmacniacza to każde radio powinno chyba grać gorzej, czy się mylę? Czy może rns e ma inne wymagania?

 

 

tutaj taki lepszy pierwszy cytat:

 

Co do góry to jest mało delikatna, zbyt ostra (zwłaszcza w skrajnym ustawieniu regulacji)... Ogólnie RNS-E brzmi mało selektywnie, jak dla mnie gra to taką "zbitą papką" jak z taniego radyjka. Myślę, że to problem samego RNS-E, a nie zestawu głośników. Szkoda bo RNS-E jest ogólnie fajne, a brzmi tak, że odechciewa mi się słuchać radia czy CD...

 

czy to może wina jakiegoś kodowania?

 

tutaj np gość na YT wymieniał :

 

 

 

 

 

Będę wdzięczny za sugestie bo nie chciałbym wtopić... melomanem nie jestem no ale.... radyjko ma tylko pełnić funkcje radia oraz odtwarzacza mp3 z usb/sd

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz USB to rnse i tak odpada, karty sd dopiero po aktualizacji softu za 20£ są czegoś warte, bo tak to obsługuje tylko mega stare karty do 2gb pojemności.

 

Ja wymieniłem Concerta na Rnse i nie żałuję, bo gra to dużo lepiej. Możliwe że equalizer inaczej steruje, nie wiem czy ludzie co to pisali próbowali zmieniać jego ustawienia, czy nie i z jakiego źródła odtwarzali muzykę. Ja najlepszą jakość mam z CD, potem karta SD i na koniec bt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli krótko mówiąc albo zaryzykuję albo nie 😉 Z reguły ludzie są zadowoleni, ale właśnie jest też grupa którzy są rozczarowani stąd zacząłem się zastanawiać... bo już miałem kupować...

 

9 minut temu, Langista napisał(a):

Jak chcesz USB to rnse i tak odpada, karty sd dopiero po aktualizacji softu za 20£ są czegoś warte, bo tak to obsługuje tylko mega stare karty do 2gb pojemności.

he he czytasz w moich myślach, bo o to chciałem Cię zapytać. Właśnie jak czytałem wszędzie o RNS E natrafiłem na ten wątek. Ja bym tak 4GB potrzebował SD no i ciut więcej niż 400 utworów i w związku z tym  chciałem Cię zapytać bo pisałeś że masz zamiar aktualizować soft u siebie, zrobiłeś to ?

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrzebuje, zmieniarka bt radzi sobie wystarczająco. W aucie i tak nie ma co szukać jakości dźwięku, za dużo elektroniki do okoła, żeby usłyszeć różnice musiał byś wszystkie przewody w ekranie lub skrętce puścić aż do głośnika, auto musiało by być bardzo dobrze wytłumione, wszystkie elementy idealnie złożone, podwójne szyby.. o tych już 20-letnich głośnikach w drzwiach nie wspomnę.

 

Zazdroszczę słuchu ludzi, którzy wyczują różnice w dźwięku, naprawdę 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Langista napisał(a):

Ja nie potrzebuje, zmieniarka bt radzi sobie wystarczająco. W aucie i tak nie ma co szukać jakości dźwięku, za dużo elektroniki do okoła, żeby usłyszeć różnice musiał byś wszystkie przewody w ekranie lub skrętce puścić aż do głośnika, auto musiało by być bardzo dobrze wytłumione, wszystkie elementy idealnie złożone, podwójne szyby.. o tych już 20-letnich głośnikach w drzwiach nie wspomnę.

 

Zazdroszczę słuchu ludzi, którzy wyczują różnice w dźwięku, naprawdę 🤣

no właśnie też się zdziwiłem... jak wspomniałem dyskoteki nie zamierzam robić, melomanem też nie jestem... aczkolwiek tanią chałę rozróżniam, stąd moja konsternacja...

 

jeszcze chciałbym się dopytać, bo wspomniałeś o słabym wzmacniaczu w a4 b6... lekarstwem na to jest wymiana na jakiś inny z innego modelu audi czy jakieś rezanie i wstawienie customowego wzmacniacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sahipp napisał(a):

Moje nagłośnienie to z przodu normalne głośniki, tył na wzmacniaczu plus jakiś tam sub (kolumny grają naprawdę dobrze, a suba mogłoby nie być i nikt by nie zauważył no chyba że pasażer z tyłu...)

Jakiś tam..., ale gra dobrze, rozumiem że dokładany zestaw tak na widzimisię.

 

Godzinę temu, sahipp napisał(a):

ale skąd wtedy wnioski ludzi którzy przesiedli się np z concerta na RNS E i twierdzą że jest wyraźnie gorzej?

Może być różnica jeden może pisać o standardowym nagłośnieniu, a drugi o Bose które występuje i w b6.

 

 

Standardowe mp3 nie ma prawa grac dobrze, do tego potrzeba plików w lepszej jakości np wav. Mp3 gra co najwyżej przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tass napisał(a):

Jakiś tam..., ale gra dobrze, rozumiem że dokładany zestaw tak na widzimisię.

tzn mam ori fabryczny zestaw taki jak napisałem, chodź chyba to nie powinno być wykładnią tego czy rns e zagra lepiej, gorzej niż moje obecne radio czy potencjalnie każde inne customowe (markowe) na tym nagłośnieniu... ale podałem specyfikacje bo mogę się mylić...

 

9 minut temu, tass napisał(a):

Może być różnica jeden może pisać o standardowym nagłośnieniu, a drugi o Bose które występuje i w b6.

no właśnie chodzi o to jak ktoś wymienił sobie ori radio nie rns e na rns e i w związku z tym jest grono ludzi którzy twierdza że są rozczarowani jakością dźwięku rns e w stosunku do ori radia które mieli oryginalnie poprzednio... na tym samym nagłośnieniu.... Z tego powodu założyłem wątek aby posłuchać opinii ludzi którzy mają... ja puki co nie mam więc ciężko mi ocenić czy to są jakieś dyrdymały melomanów czy faktycznie coś w trawie piszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tass napisał(a):

Standardowe mp3 nie ma prawa grac dobrze, do tego potrzeba plików w lepszej jakości np wav. Mp3 gra co najwyżej przyzwoicie.

no i mnie takie coś satysfakcjonuje.... jak pisałem wielkim melomanem nie jestem, ale odróżniam tanie radia czy tam te chinolki na androidzie w stosunku do normalnych markowych nie koniecznie moedli z najwyższej półki za kilka tyś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza w boczku. W bagażniku, jest słabo skonstruowany. Sądząc po zastosowaniu do samochodów jest to pewnie klasa D (chociaż tu nie dam sobie ręki uciąć) a 20 lat temu były słabe podzespoły do tych wzmacniaczy, stąd jakość dźwięku jest beznadziejna. Przy rnse wszystkie 4 głośniki są zasilane z niego, a przy radiach chorus czy concert, dwa przednie są zasilane z radia, reszta ze wzmacniacza, chyba że tak jest tylko w przypadku przesiadki na Bose. Niestety wymienić sam wzmacniacz nie jest tak łatwo bo żeby go zamienić musiał byś dać w jego miejsce 6-cio kanałowy (po jednym na drzwi, głośnik w desce i wzmacniacz). Mam w planach skonstruowanie takiego w klasie D właśnie z nowoczesnych podzespołów ale zaczynając naukę takich podzespołów od zera trwa, zwłaszcza że wiedza na ten temat jest naprawdę trudna do zdobycia.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

Przy rnse wszystkie 4 głośniki są zasilane z niego, a przy radiach chorus czy concert, dwa przednie są zasilane z radia, reszta ze wzmacniacza, chyba że tak jest tylko w przypadku przesiadki na Bose.

RNS-E nie było stosowane przy systemach pasywnych, dlatego może zasilać tylko przód (nie ma wyjść na tylne głośniki a dokładniej mówiąc są nieaktywne). RNS-E były stosowane w systemach aktywnych i przy Bose. Przy systemie aktywnym przód zasila radio a tył wzmacniacz, oraz przy systemie Bose, wszystkie głośniki zasila wzmacniacz.

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ranking jeżeli chodzi o jakość dźwięku z bose:

1. RNSE LED

2. CONCERT 2+

3. RNSE

4. CHORUS 2

5. BNS 5.0

Takie radia miałem u siebie i taki jest mój osobisty ranking .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pila24 napisał(a):

Mój ranking jeżeli chodzi o jakość dźwięku z bose:

1. RNSE LED

2. CONCERT 2+

3. RNSE

4. CHORUS 2

5. BNS 5.0

Takie radia miałem u siebie i taki jest mój osobisty ranking .

a to ciekawe... tzn dużo czytałem i hmm z 90% osób twierdzi że ledówka owszem bardziej rozbudowana itd ale podobno gra gorzej niż stare rns e....

 

...a powiedz kolego, według Ciebie tą są duże różnice w jakości grania pomiędzy tymi radiami czy czepiamy się detali?

Pytam bo nie posiadam, a próbuje dokonać wyboru pomiędzy rns e, a ,,customem,, i miałem już zamawiać rns e (posiada dwa mega plusy, spasowanie i łatwość podpięcia), ale dotarłem do grona osób co zmieniło swoje ori radio na wymarzone rns e i byli mocno rozczarowani jakością grania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak sobie myślę... czy jest taka możliwość że osoby które narzekają po wymianie na rns e po prostu kupiły jakiś trefny egzemplarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

Albo oczekiwały nie wiadomo czego i się przeliczyli.

no właśnie tak się zastanawiam pod tym kontem... ja wielkich oczekiwań nie mam po prostu radio/player mp3 o przyzwoitym graniu i to wszystko... cudów mi nie trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, korzystając z okazji że rozmawiamy o RNS E chciałbym przy okazji dopytać o jedną rzecz. Czy aktualizacja softu odbywa się tylko z nośnika CD czy karty sd również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...