Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia wrzuca na N


ArekMarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja skrzynia stronic w sumie od kad kupiłem sama wrzuca na N podczas jazdy, w trybie S już tego nie robi . Myślałem że to normalne i tak ma być ale ostatnio znajomy mi powiedział że też ma stronic i u niego to nie występuje. Czy to normalne?  Dodam iż nie za każdym razem po opuszczeniu gazu wrzuca na N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dodasz gazu co się dzieje ?

Czasem tu nie chodzi o wrzucaniu na luz po puszczeniu gazu na D, jeśli tak to jest to normalne i można to wyłączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dodam gazu to jedzie normalnie, nie wiem od czego to zależy ale tak 50/50 wrzuca na luz po odpuszczeniu gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje się wtedy na wyświetlaczu N? Musisz wtedy ponownie wrzucić na D czy po dodaniu gazu sam przerzuca na D?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ArekMarek napisał(a):

Witam moja skrzynia stronic w sumie od kad kupiłem sama wrzuca na N podczas jazdy, w trybie S już tego nie robi . Myślałem że to normalne i tak ma być ale ostatnio znajomy mi powiedział że też ma stronic i u niego to nie występuje. Czy to normalne?  Dodam iż nie za każdym razem po opuszczeniu gazu wrzuca na N

Jaki masz kod silnika? Ile masz koni?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Pokazuje się wtedy na wyświetlaczu N? Musisz wtedy ponownie wrzucić na D czy po dodaniu gazu sam przerzuca na D?

Tak pokazuje się N i po ponownym dodaniu gazu sam przerzuca na D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jaki masz kod silnika? Ile masz koni?

CSABA 218 KM 2017 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ArekMarek napisał(a):

CSABA 218 KM 2017 rok

Nie ma takiego kodu silnika. 218 KM to CSWB z s-tronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Nie ma takiego kodu silnika. 218 KM to CSWB z s-tronic.

Przepraszam za pomyłkę miało być CSWB nie spojrzałem co mi automatycznie napisało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest  żeglowanie to pojawia się D bez numeru biegu i obroty spadają na wolne, po dodaniu gazu pojawia się w zależności od prędkości numer D4 czy D5itd...  raczej N to dziwny komunikat chyba że w 3.0 tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RALF76 napisał(a):

to dziwny komunikat chyba że w 3.0 tak jest

Tak nie jest, przy żeglowaniu pojawia się też D bez cyfry biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą w CSWB jest ten sam s-tronic co w 2.0 TDI. 

Niech kolega wyłączy w MMI tryb żeglowania i sprawdzi jak się skrzynia zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 26.08.2023 o 08:55, ArekMarek napisał(a):

Witam moja skrzynia stronic w sumie od kad kupiłem sama wrzuca na N podczas jazdy, w trybie S już tego nie robi . Myślałem że to normalne i tak ma być ale ostatnio znajomy mi powiedział że też ma stronic i u niego to nie występuje. Czy to normalne?  Dodam iż nie za każdym razem po opuszczeniu gazu wrzuca na N

 

uściślij - wrzuca na luz czy wrzuca na N. stronic w trybie drive ma tryb żeglowania i po odpuszczeniu gazu wysprzęgla skrzynię, na ekranie jest D bez liczby.

 

wyłącza się to tutaj:

 

image.png.1b1d4362cd776fc63906759e0154705a.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Tak nie jest, przy żeglowaniu pojawia się też D bez cyfry biegu.

to coś dziwnego się pojawia u kolegi ArekMarek jeśli faktycznie wskakuje N, u mnie też literka D bez cyfry biegu,

osobiście lubię to żeglowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli faktycznie wrzuca na N (pokazuje N na liczniku i lewarku) to jest faktycznie jakiś duży problem ze sterowaniem.  Chociaż wydaje się to niemożliwe żeby sam później z N wrzucił na D (raczej procedura by nie przeszła bez wciśnięcia hamulca i przycisku na lewarku). 

 

to że w 50% przypadków włącza się żeglowanie to normalne - są warunki które muszą być spełnione żeby się załączyło. w praktyce jest to jazda po równym i powolne odpuszczenie gazu. z ciekawych rzeczy - żeglowanie można włączyć samemu prawą manetką jak się nie załączy, dotknięcie hamulca wyłącza żeglowanie.

 

ja u siebie z tego zrezygnowałem bo zawsze mnie denerwowało jak dojeżdżałem do świateł i auto zamiast hamować silnikiem się toczyło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...