Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypalanie filtra DPF w A4 B9


mhmm

Rekomendowane odpowiedzi

Zimą wypala częściej, ponieważ zużycie paliwa przez silnik jest większe - faza rozgrzewania do temperatury roboczej jest dłuższa. Im więcej paliwa jest spalone, tym więcej według praw fizyki/chemii, co jest uwzględnione w programie, jako wyjściowa dana- masa obliczona, sadzy jest produkowane. 

Po za tym proces spalania paliwa w niedogrzanym silniku, generuje więcej sadzy, o czy sterownik silnika "wie".

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony chcialem dodac ze w przypadku 2.0 TDI 190KM podczas wypalania silnik pieknie pracuje - serio, kultura pracy znacznie wzrasta, dynamika tez - to pewnie przez wieksza dawke paliwa, ale roznica szczegolnie w pracy jest naprawde duza - moglby tak dzialac caly czas ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Koalakm napisał(a):

ja ze swojej strony chcialem dodac ze w przypadku 2.0 TDI 190KM podczas wypalania silnik pieknie pracuje - serio, kultura pracy znacznie wzrasta, dynamika tez - to pewnie przez wieksza dawke paliwa, ale roznica szczegolnie w pracy jest naprawde duza - moglby tak dzialac caly czas ;)

też to zauważyłem, na postoju nawet nie czuć że pracuje, ale to pewnie przez podniesione obroty nie trzęsie

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MiruK napisał(a):

też to zauważyłem, na postoju nawet nie czuć że pracuje, ale to pewnie przez podniesione obroty nie trzęsie

dokladnie nawet na postoju pracuje pieknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wypalania skrzynia  nawet biegi zmienia przy wyższych obrotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można stosować olej silnikowy o zmniejszonej zawartości popiołu które są dedykowane do silników z DPF. Ale generalnie ten silnik nie nadaje się do jazdy w mieście.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lubański napisał(a):

Ale generalnie ten silnik nie nadaje się do jazdy w mieście.

znowu teorie wyssane z palca....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...