Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podlaczyc rns-e w A4 B6, żeby can zadziałał?


buciuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam audi a4 b6 2002rok i nie mam cana. Kupiłem radio rns-e No i ani nie działa oswietlenie, nie działa na kluczyk w sensie włączać i wyłączać trzeba ręcznie. Wzmacniacz nie działa bo tak to brałby prąd a możliwe to jest dopiero jak zacznie działać na kluczyk bo zacznie go usypiać i budzić. Robil to już ktoś? Moze pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tematy bardzo ładnie opisane ale brak zdjęć już. Ja to robiłem właśnie. U mnie było RNS-D. Po podłączeniu RNS-E nie działało podświetlenie, nie wyłączało się po kluczyku i wyłączało się po 30 minutach.

Działały wszystkie głośniki razem z subwooferem i łączył się z VCDS. 

Napisze jak ja zrobiłem, może ktoś poprawi jak powinno być lepiej.

 

 Myślałem, że piny 19 i 20 w niebieskiej kostce przy liczniku będą wolne, u mnie były zajęte- nie wiem czy to normalne. Może ktoś wyjaśni. 


Musisz przeciągnąć kabelki od radia do niebieskiej kostki w liczniku.

Bierzesz sobie dwa cienkie kabelki długości około 30-50cm. I robisz z nich taki warkoczyk, żeby nie było zakłóceń.

 

 

przy niebieskiej kostce przy liczniku odsłaniasz trochę izolację, usuwasz osłonki na kabelkach i wlutowujesz kabelki odpowiednio

 

nr 19 pomarańczowo- brązowy (19 - Infotainment CAN Low) łączysz z pintem nr 10 (CAN-L) w Radiu RNS-E kostka D. Ja przylutowałem do kabla w przejściówce. Nie umiałem odblokować kostki aby wyjąć PIN


oraz

20 pomarańczowo fioletowy (20 - Infotainment CAN High) łączysz z pinem nr 9 (CAN-H) Radiu RNS-E kostka D.

 

po złożeniu podłączeniu radia i wpisaniu kodu podswietlenie zadziałało. Działa po kluczyku, na FIS się wyświetla. Muszę jeszcze sprawdzić kodowanie. 

Zaraz wrzucę zdjęcia. 
mój pierwszy taki poradnik ale chyba w miarę czytelny

 

IMG_1233.jpeg

IMG_1240.jpeg

IMG_1241.jpeg

IMG_1244.jpeg

IMG_1190.jpeg

Edytowane przez pok3r
Dodanie zdjęć
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pok3r napisał(a):

Czytałem tematy bardzo ładnie opisane ale brak zdjęć już. Ja to robiłem właśnie. U mnie było RNS-D. Po podłączeniu RNS-E nie działało podświetlenie, nie wyłączało się po kluczyku i wyłączało się po 30 minutach.

Działały wszystkie głośniki razem z subwooferem i łączył się z VCDS. 

Napisze jak ja zrobiłem, może ktoś poprawi jak powinno być lepiej.

fajny opis, ale czy przypadkiem canów nie ma w kostce samego radia ? na razie nie interesowałem się aż tak tematem, ale coś mi śmignęło że cany chyba powinny być już w kostce przy radiu tylko że w innych miejscach i dla rns e trzeba je po prostu przełożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, sahipp napisał(a):

fajny opis, ale czy przypadkiem canów nie ma w kostce samego radia ? na razie nie interesowałem się aż tak tematem, ale coś mi śmignęło że cany chyba powinny być już w kostce przy radiu tylko że w innych miejscach i dla rns e trzeba je po prostu przełożyć?

Jeżeli auto było fabrycznie bez radia,to nie ma tam canów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Dzięki sprawdzę i zobaczymy czy będzie to rzeczywiście działać bo elektryk mówił że jak podlacze suba yo będzie prąd cały czas bo radio nie będzie wyłączać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pila24 napisał(a):

Jeżeli auto było fabrycznie bez radia,to nie ma tam canów.

a widzisz, nie miałem pojęcia... ale jeżeli auto było wyposażone w jakiekolwiek radio to cany są we wtyczce, kwestia ewentualnego przepięcia w odpowiednie piny przy zmianie radia tak? Czy coś się zmieniło? Sorry że może głupie pytania, nigdy nie byłem zmuszony bawić się z radiami ale teraz będzie mnie to czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, pila24 napisał(a):

Jak będziesz używał przejściówki to nie musisz nic zmieniać.

...a i tego popatrz też nie wiedziałem, bardzo pomogłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest już wyciągnięte z licznika i dalej nic nie reaguje? To co z tym zrobić Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacja kanału 62 w liczniku zrobiona? może żle podpiąłeś jednak - najczęściej błąd to zamiana can l z can h ( nieraz taki numer sam zrobiłem ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie robi to elektryk mój i mówi że podłączył tak jak chłopaki na górze mówili i dalej to nie śmiga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze ktoś jest z okolic czestochowy kto to robił i by mógł pomóc 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...