Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe paliwo E10 na stacjach benzynowych od 2024r


ztiuszcz

Rekomendowane odpowiedzi

O ja pierd......:facepalm:

Bez komentarza.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz już chyba każdy kto umie czytać dowiedział się z wątku czy może jeździć na E10, czy nie.

 

Ja natomiast jestem ciekawy jak wygląda u Was kwestia spalania i zasięgu na całym baku jeżdżąc na E10 w zestawieniu do poprzedniej 95 E5. Teoretycznie spalanie powinno wzrosnąć i dlatego ciekawy jestem ile w praktyce oszczędzamy teraz wybierając PB95 względem PB98. Jeśli ktoś pojeździł już trochę i ma jakieś obserwacje będę wdzięczy za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Oczywiście nie zapomnijcie dodać przy jakim silniku i napędzie te obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że sprawdzając na rządowej stronce A4 z silnikiem 1.6 nie może jeździć na E10 a A3 już tak. 

Edytowane przez Rob@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rob@k napisał(a):

Ciekawe jest to, że sprawdzając na rządowej stronce A4 z silnikiem 1.6 nie może jeździć na E10 a A3 już tak. 

Bo ta strona jest, o kant dxpy potłuc! :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, damiandp007 napisał(a):

Bo ta strona jest, o kant dxpy potłuc! :wallbash:

Przecież rząd nie kłamie :polew:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na 98-kę... Już widzę różnicę... Zdecydowanie mniejsze spalanie niż na 95-ce..:cygaro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 12:56, NelsonPL napisał(a):

Przesiadka na 98-kę... Już widzę różnicę... Zdecydowanie mniejsze spalanie niż na 95-ce..:cygaro:

Zakładam, że wcześniej jeździłeś na 95. Jesteś w stanie oszacować ile Ci więcej wciąga E10 średnio na 100 km, albo ile mniej zrobisz na baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na E10 nigdy nie jeździłem bo moje auto nie może na tym jeździć ( fabryczne webasto) Do tej pory śmigałem na 95 E5

Na trasie na 98-ce spalanie spadło  z 7.3 na 6.3

Czyli wynik świetny.:cygaro: :drunk:Wiadomo, po mieście będzie więcej.

Jeśli chodzi o moc to nie zauważyłem większej zmiany.

 

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NelsonPL napisał(a):

Na trasie na 98-ce spalanie spadło  z 7.3 na 6.3

Czyli wynik świetny.:cygaro: :drunk:Wiadomo, po mieście będzie więcej.

Moim zdaniem, trzeba chyba trochę pojeździć i dokładnie policzyć na podstawie tankować, a nie podawać wynik po jednej trasie, na podstawie tego co pokaże komputer w aucie. W żaden sposób nie jest on wiarygodny. 

Nawet wynik z miasta założyłeś już z góry jaki będzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NelsonPL napisał(a):

Na E10 nigdy nie jeździłem bo moje auto nie może na tym jeździć ( fabryczne webasto) Do tej pory śmigałem na 95 E5

Na trasie na 98-ce spalanie spadło  z 7.3 na 6.3

Czyli wynik świetny.:cygaro: :drunk:Wiadomo, po mieście będzie więcej.

Jeśli chodzi o moc to nie zauważyłem większej zmiany.

 

Jakoś Tobie to uwierzyć mi trudno Panie ASO ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa , że wynik ten podaje po długim jeżdżeniu a nie po jednej trasie.

Zdecydowanie mniejsze spalanie na trasie.:cygaro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, NelsonPL napisał(a):

Tak się składa , że wynik ten podaje po długim jeżdżeniu a nie po jednej trasie.

Zdecydowanie mniejsze spalanie na trasie.:cygaro:

Tydzień, to faktycznie szmat czasu. Ile kilometrów zrobiłeś? Konkretne cyferki poprosimy na podstawie tankowań 🙃

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zalałem już 98 i żadnej różnicy nie widzę w mocy i spalaniu. Za to już widzę różnicę przy moim tankowaniu na którym bylem już około 20 zł do tyłu porównując z paliwem 95..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was poprosił na stacji paliw o świadectwo jakości, ile BIO jest zawarte w sprzedawanej benzynie ?

Ja na lokalnej swojej stacji poprosiłem i mi pokazali.

Zawartość Bio komponentów w E10 wyniosła 5,9%

 

Wcześniejsze świadectwa z E5  wynosiły 3-4% BIO

Więc po co ta cała propaganda ???

Edytowane przez Fido
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fido napisał(a):

Więc po co ta cała propaganda ???

No jak to po co?

A no po to, aby ludzie myśleli, że jeżdżą gratami, które w niedługim czasie trzeba będzie zezłomować...

"I kupić nowy samochód elektryczny."

A rządowa strona - e10.klimat.gov.pl w tym pomaga, wybiórczo wskazując auta które: "nie mogą tankować E10".:facepalm:

Po to samo jest wprowadzona w zeszłym roku do CEPiKu norma emisji spalin i straszenie podatkami od aut spalinowych. To samo tyczy się wprowadzania stref czystego transportu! Wszystko jest po to robione, żeby jak najszybciej ludzie przesiedli się na elektryki!:strzal:

 

A co do E10, Polska w dniu 1.01.2024 wprowadziła E10 a Szwecja w tym samym dniu wycofała E10 i zastąpiła ją E6. Szwedzi doszli do wniosku, że za dużo zachodu jest z produkcją paliwa z dodatkiem 10% BIOetanolu oraz jest to całkowicie nieopłacalne więc z tego zrezygnowali. 

POLSKA to zawsze musi być zacofana...😅

To co inne państwa już wycofują, nasz rząd to wprowadza... :wallbash:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nasi zawsze muszą koło na nowo wymyślic :facepalm: Z czego na zachodzie rezygnują my wprowadzamy jako nowość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stanie jest 3.0 i webasto i jeżdżę na nowej 95 już prawie miesiąc a niby nie powinienem.

Na razie nie zauważyłem żeby z webasto coś się działało albo jakieś uszczelnienia poszły a webasto chodzi na E10   5 dni w tygodniu 2x po 30 minut dziennie więc przepracowało na nowej benzynie już około  15 godzin dla jednych może być mało ale jak dla mnie już by było widać jakieś problemy lub wycieki a na razie spokój. Silnika mi nie szkoda bo cierpi na dolegliwości tego modelu przy przebiegu 4 paczek i czeka na kapitalkę lub wymianę silnika więc mi go nie szkoda jak coś się rozszczelni.. jak na razie nic się nie dzieje z 20latkiem ani z uszczelnieniami ani z aluminium i nie sądzę żeby coś się rozsypało w krótkim okresie czy nawet kilku miesięcznym okresie. . Na razie auto ma za sobą około 1500km na nowej benzynie.

 

Pojeżdżę testowo jeszcze z parę miesięcy na E10 i napiszę co i jak wyszło w dłuższym okresie  tak dla potomnych...

 

W dniu 20.01.2024 o 13:43, Fido napisał(a):

Zawartość Bio komponentów w E10 wyniosła 5,9%

 

Wcześniejsze świadectwa z E5  wynosiły 3-4% BIO

Więc po co ta cała propaganda ???

Dokładnie to ma być do 10 % a nie 10% w rzeczywistości ta różnica między starym a nowym będzie mała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem.

Inni o tym nie wiedzą stąd ta panika.

Nasłuchają się durnot i nie chcą już tankować 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do drugiego samochodu zalewam normalnie 95 i nie ma żadnej różnicy czy to e5 czy e10 idzie jak przecinak tak samo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie wyjdzie różnica jak ci przyjdzie naprawiać auto...

Ja już śmigam na 98--do 95 nie wracam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...