Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A6 C7 3.0 BiTurbo MTM by Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Gruba robota. Teraz tylko cieszyć się z jazdy.

Opublikowano

Teraz jest szybszy i wydech dostał lepsze brzmienie 💪Zdjęcia nie oddają jak auto wygląda w rzeczywistości :evil:

Opublikowano

Auto wygląda już mega konkret względem tego co było. Minimalizm i kontrasty w moim guście. Mechanicznie też widzę będzie skrupulatnie dopieszczone. Ja ciągle szukam inspiracji na swojego czarnucha, miał być biały a wyszedł czarny i brak weny.. 😅

Opublikowano
3 godziny temu, lewiatan1989 napisał(a):

Kto znalazł różnicę? :P

Za łatwe. :decayed: Niemniej zdjęcia nie oddają różnicy na żywo... jest głośniej. :D

 

Lekarz od serca A6 stanął na wysokości zadania. :hi:

Opublikowano
15 godzin temu, lewiatan1989 napisał(a):

A tu dwa zdjęcia z cyklu znajdź różnicę :D

Odważny jesteś Ci powiem z tym ECO OFF... ja w swoim białasie się po prostu boję co to dalej z tym będzie. No ale u Cb przywrócić temat to moment a u mnie rozbierania w uj... 

No Darek zadbałeś o serce A6 jak to Mariusz napisał, teraz zadbaj o swoje !!! 

Auto pięknie się prezentuje, też w moim gusćie ! Teraz niech robi bezawaryjnie kilometry ;)

Opublikowano
  • Autor
W dniu 25.11.2025 o 19:11, Rob@k napisał(a):

Gruba robota. Teraz tylko cieszyć się z jazdy.

 

Oj tak - teraz banan jest na twarzy za każdym razem jak wsiadam do samochodu i jak wciskam gaz :D

 

W dniu 25.11.2025 o 19:46, NervaR napisał(a):

Teraz jest szybszy i wydech dostał lepsze brzmienie 💪Zdjęcia nie oddają jak auto wygląda w rzeczywistości :evil:

 

Tomeczku - subtelnie inne :P  dzięki!!! 

 

W dniu 25.11.2025 o 21:46, qlimazz napisał(a):

Auto wygląda już mega konkret względem tego co było. Minimalizm i kontrasty w moim guście. Mechanicznie też widzę będzie skrupulatnie dopieszczone. Ja ciągle szukam inspiracji na swojego czarnucha, miał być biały a wyszedł czarny i brak weny.. 😅

 

Czarny ma to coś - przede wszystkim możliwość zrobienia lustra z lakieru - za to kocham czarny kolor - no ja tym się wyłamałem - zawsze były ciemne samochody - a teraz białas - ale nie żałuję :D -  DZIĘKI ! 

 

W dniu 25.11.2025 o 22:34, george napisał(a):

Za łatwe. :decayed: Niemniej zdjęcia nie oddają różnicy na żywo... jest głośniej. :D

 

Lekarz od serca A6 stanął na wysokości zadania. :hi:

 

Oj tak! - Krystian to porządna instytucja :D

 

W dniu 26.11.2025 o 10:45, kamil-vag napisał(a):

Odważny jesteś Ci powiem z tym ECO OFF... ja w swoim białasie się po prostu boję co to dalej z tym będzie. No ale u Cb przywrócić temat to moment a u mnie rozbierania w uj... 

No Darek zadbałeś o serce A6 jak to Mariusz napisał, teraz zadbaj o swoje !!! 

Auto pięknie się prezentuje, też w moim gusćie ! Teraz niech robi bezawaryjnie kilometry ;)


Kamil - DPF leży na półce - a ori soft na dysku - jak będzie trzeba będę się ratował - a teraz niech sobie oddycha czystym powietrzem i wyrzuca z siebie co powinno :D

 

O swoje serce... no staram się dbać - ale jak to robić jak audi dostarcza atrakcji :P

Dziś umarła świeca żarowa na 5 cylindrze - już zamówiona ori - i teraz lekarz kazał unikać stresu - a poprzednia wymiana jeszcze dziś po nocach mi się śni... 

 

Ale z miłych rzeczy - wczoraj wjechał długo oczekiwany soft skrzyni - poprawione zostały punkty zmiany biegów na D i S - i teraz to jedzie :D no i przesunięty został limiter momentu obrotowego - aby skrzynia nie blokowała momentu silnika :D jest ogień :D

 

No i udało się pierwszy post w tym wątku zaktualizować :D

 

Opublikowano

Do takiej konfiguracji fajnie pasują czarne felgi z CNC.

 

Tiptronic trochę wolniejszy od stronica i jest to zauważalne jak ktoś ma porównanie na codzień, stąd też myślałem o sofcie mówisz że warto nawet sama skrzynie poprawić.. 

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, qlimazz napisał(a):

Do takiej konfiguracji fajnie pasują czarne felgi z CNC.

 

Tiptronic trochę wolniejszy od stronica i jest to zauważalne jak ktoś ma porównanie na codzień, stąd też myślałem o sofcie mówisz że warto nawet sama skrzynie poprawić.. 

 

Warto, warto zupełnie inaczej to jedzie 💪

 

Nad felgami będę myślał, możliwe, że na lato - jak trochę się odbiję finansowo 😅

Opublikowano
W dniu 28.11.2025 o 16:17, lewiatan1989 napisał(a):

Ale z miłych rzeczy - wczoraj wjechał długo oczekiwany soft skrzyni - poprawione zostały punkty zmiany biegów na D i S - i teraz to jedzie :D

Jaką masz obecnie wersję oprogramowania skrzyni - 10xx?

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, lucasek napisał(a):

Jaką masz obecnie wersję oprogramowania skrzyni - 10xx?

Nie mam pojęcia tuner ogarniał. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Mały update w temacie :)

03.12.2025 przy przebiegu 356 324 km wymiana 5 świeczek żarowych - najpierw umarła jedna, następnego dnia druga - więc już wymieniłem 5 pozostałych - jedna była wymieniona w lipcu na cylindrze 1. Przy okazji okazało się, że 3 fajki dokonały żywota - dwie były pęknięte, a trzecia kruszyła mi się w rękach - więc wpadł zestaw naprawczy na cylindrze (2,3 i 6tym). 

 

No i chyba najważniejsze dla mnie - po prawie dwóch latach posiadania samochodu przy pomocy chatagpt udało się w końcu poprawnie zakodować lampy przednie. 

W czym był problem? A no poprzedni właściciel zrobił swap z bixów skrętnych na full led - podobno robił to jakiś zakład specjalizujący się z doposażania VAGów - ale no ocena ich pracy pozostawia wiele do życzenia... kable puszczone przelotką w grodzi nie "cyckiem" który był wolny, tylko zrobiona śrubokrętem dziura w przelotce, która wymagała już jakiś czas temu uszczelnienia - kable puszczone bardzo niechlujnie w przestrzeni silnika - no ale nie oceniajmy... działo... tzn. poprzedni właściciel myślał, że działa - działały: pozycje, dzienne, mijania i drogowe i tyle... nie było HBA, nie reagował przycisk od świateł na złą pogodę i nie działało doświetlanie zakrętów pomimo, że było dostępne w MMI - żadnych błędów nie było. 

Już jakiś czas temu gdy bawiłem się kodowaniami udało mi się ogarnąć HBA i to, że na przycisku od "świateł na złą pogodę" zapalała się dioda po wciśnięciu przycisku - ale nic się nie działo - poza tym, że gdy były dzienne i wcisnęło się przycisk to włączały się mijania. No i tak zostawiłem bo nie miałem pomysłu. 

Natomiast ostatnimi czasy dość intensywnie wykorzystuje ChatGPT 5.2 w wersji plus do różnej diagnostyki - oceny logów i poszukiwania rozwiązań różnych problemów. Więc tym razem postanowiłem go wykorzystać do próby poprawnego kodowania lamp... i co? i pomógł. Fakt, trzeba było go zasilić pełnym autoscanem z VCDS i kompletem bitów i bajtów dostepnych w długim kodowaniu dla poszczególnych grup związanych z oświetleniem zewnętrznym - no i po kilkunastu minutach dyskusji z nim wskazał mi gdzie jakie zmiany wprowadzić w długim kodowaniu - w efekcie działają poprawnie światła na złą pogodę - włączają się dodatkowe punkty świetlne i tymi samymi punktami jest poprawnie realizowane doświetlanie, które działa i na postoju i w trakcie jazdy. 

 

Więc... jak są jakieś problemy, ciężkie sytuacje czy nawet logi do oceny poza samodzielną walką nie bójcie się skorzystać z chata - nie wiem jak zachowuje się wersja free - ale ta plus całkiem sobie radzi, o ile nie zawsze daje gotowe rozwiązanie to na pewno ułatwia nakierowanie na rozwiązanie problemu :)

 

A ja... wypatruję kuriera... który coś do audi mi przywiezie :pilot:

Opublikowano
  • Autor

No i kurier dotarł 😁

IMG_20251215_201746.thumb.png.381933022ffad28c13bcbd283f67661f.png

Ponad miesiąc czekania ale w końcu jest 😁

 

A tam:

IMG20251215150248.thumb.jpg.d89a17188016c14beabb42b586a556a9.jpg

 

Kierownica ścięta - skóra + carbon + grzanie + łopatki 🔥🔥🔥 biała nić plus biały pasek na 12tej 🔥🔥🔥 no i cover airbag też w skórze z białą nicią. 

 

IMG20251215150622.thumb.jpg.cf8dd7a66efe8717919321e1bcd0b773.jpg

 

Aby wszystko zatrybilo szczególnie grzanie trzeba było wymienić zwijak na 4H0953568H i kupić zestaw przycisków pod grzanie i czujnik temp nr 4G0951523E. 

 

IMG_20251216_113218.thumb.jpg.852066d1881bd4915a9c5306c4c16473.jpg

 

Kodowanie, kalibracja czujnika kąta skrętu plus przyuczenie pozycji krańcowych i wszystko działa 💪💪💪 grzanie ustawione do 31 stopni i się wyłącza 💪💪💪

IMG20251216122937.thumb.jpg.4e905989074afecbb5ca2eef9a53a409.jpg

 

A na samochodzie prezentuje się tak: 

 

IMG20251216123626.thumb.jpg.467e7d9b7488667ad3eca0e2d50d52b0.jpg

 

 

Aż żal dotykać 🤣 

Edytowane przez lewiatan1989

Opublikowano

Ło panie grubo :oklasky:

Opublikowano

Nareszcie będziesz wiedział jak ustawić koła prosto :polew: 

Opublikowano

To do tego jest ten pasek. Nie wiedziałem 🤣

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

No dobra to czas na kolejną aktualizację :P

Niech pomyślę co się u mnie działo przez ostatni czas... a no niewiele w sumie...

Zima nie sprzyjała modzeniu, ale za to sprzyjała myśleniu o modach evil

A więc tak...

  • pełen kompletny zestaw do dociągów czeka na montaż... ale o tym już pisałem - nadal czeka na montaż ;)

  • udało się skompletować wszystko do elektrycznej klapy bagażnika :)

  • zaczęła chodzić mi po głowie elektrycznie regulowana kolumna kierownicza - lista części gotowa - czas zbierać środki w świnkę skarbonkę cheesy

  • kolega zagrał mi na ambicjach chwaląc się, ze kupił dropbox'a pneumatyki w A6...

  • zacząłem myśleć o wydajniejszym chłodzeniu... bo po zimie i wiośnie znów będzie lato i może warto jednak dać mu trochę chłodniejszego powietrza

  • no i czas było znieść ze strychu zakupione już jakiś czas temu klosze do lamp i nowe puchu (na dniach poszło zamówienie do aso po wszystkie regulacje i śrubki nowe lamp - bo jak robić to robić raz a dobrze).

  • a dziś znów poszalałem... i zamówiłem moduł wydechu od maserati - zobaczymy czy było to warte - ale wszyscy, wszędzie piszą, że warto think2

A teraz co się udało zadziałać...

Jak wspomniałem dociągi czekają - jeszcze trochę poczekają niech temp się ustabilizuje co plastiki nie będą strzelać.

Klapa bagażnika skompletowana i kilka dni temu wyrezana - przy okazji odszczurzyłem przestrzeń bagażową i pod tylną kanapą... znów jakieś 3,20 PLN do przodu na zakupie samochodu - takie skarby znajdowałem, że czułem się jak na wykopaliskach.

649770756_1231163469187225_2226113262391693967_n.jpg

649128932_902880209276970_6820662611630440978_n.jpg

648901356_35375254955398565_5268466077161669365_n.jpg

651174986_802372052908274_5345631923845550086_n.jpg

648150342_1262209405238487_8827653705331742156_n.jpg

Wszystko na ori częściach:

4H0827383A zamek z dociągiem - wjechała nówka sztuka

4G5827851B siłownik - używany

N  90777902 nit mocujący - nowy ori

4G8827439A czop kulisty – nowy ori

4G5827603 uchwyt – używany

N  91202701 śruba pod uchwyt – 2szt - nowe ori

4G0959831A przycisk otwierania – nowy ori

4G5867559 ramka przycisku – nowy ori

4G5959107C sterownik kod PR: K8B + 4E7 + 4E9  - używka

616936513_3160851260755645_8519717161530802410_n.jpg

Wiązka na ori kostkach - prosty układ :) - kable pociągnięte ori torami więc wszystko wygląda jak w oryginale - ba nawet idealnie udało się wyciąć otwór pod przycisk.

W razie jakby ktoś potrzebował mam w word zrobioną listę części oraz instrukcję ze schematami do limuzynki :)

648893661_856993920695955_5698384809605351533_n.jpg

Tak to ładnie bangla:

Oczywiście jeszcze otwieranie i zamykanie przyciskiem w drzwiach kierowcy i otwieranie na kopa :)

Przy okazji tych wykopalisk wszystko co wyciągnięte z samochodu zostało dokładnie wyprane :)

Kolejna kwestia - elektrycznie regulowana kolumna kierownicza - siadało się ostatnio w A8'kach i faja bajera jak kierownica się rusza... no będzie... zbieramy graty i tuczę świnkę skarbonkę :D

Człowiek siedzi zimą, nudzi się, przegląda te instagramy, fora, grupy... no i dostał od kolegi rolkę gdzie chwalił się montażem dropboxa do opuszczania pneumatyki na postoju... myślę fajny bajer... no to szukam w sieci... ceny kosmos... jak za zabawkę na spoty... ale... no przecież zima jest - można się pogłowić trochę no i takim sposobem powstał prototyp i v.1.0 mojego dropbox'a - następnie poszły prace nad v.1.1 i od ponad miesiąca testuję - póki co wszystko bangla jak powinno - ba już nawet zamówienia wpadły na taki dropbox mojej produkcji - koszt 800 zł - jaka jest przewaga mojego nad tymi co można kupić w sieci? Jest ich kilka:

  1. nie trzeba ciąć ori przewodów pneumatyki - dorzucam do zestawu wszystko co potrzebne do montażu - wystarczy mieć swój klucz 10tkę - wykręcamy z bloku 4 przewody od pneumatu i wkręcamy w specjalny trójnik - dzięki temu gdy będzie potrzeba wypiąć boxa - można zawsze wrócić do oryginału.

  2. układ zabezpieczony bezpiecznikiem w obudowie - nie na kablu - solidne kable z możliwością odpięcia zasilania od box'a

  3. Box wyposażony w wyłącznik - dzięki czemu możemy na czas nieużywania wyłączyć go całkowicie - aby ograniczyć całkowicie pobór prądu - pobór prądu i tak jest znikomy bo tylko zdalne sterowanie jest w trybie czuwania - natomiast wyłączenie ogranicza też ryzyko, że przycisk na pilocie wciśnie się sam w kieszeni.

  4. Działanie nie powoduje błędów zapisanych w sterownikach.

  5. 2 piloty

  6. Możliwość obniżenia samochodu na dowolną wysokość - box spuszcza powietrze z układu tak długo jak trzymamy przycisk.

  7. Możliwość zastosowania dławików przepływu powietrza np dla A8 w sytuacji gdy przód i tył opadają z różną prędkością - wtedy można dokładnie wyregulować ilość przepływu powietrza w celu wyrównania poziomów.

Całość zbudowana przeze mnie łącznie z projektem obudowy w 3D - oj bolało po kilkunastu latach wracać do modelowania w CAD - ale udało się za pierwszym razem - oczywiście docelowo boxy w kolorze czarnym black

623883938_1600944337718210_8254697926338186219_n.jpg

623261903_1640614663623515_3300207323398231387_n.jpg

625886494_1970102773577760_3941667646745678056_n.jpg

625894536_1929808607609929_6220619220487820769_n.jpg

A tak to działa:

W kwestii wydajniejszego chłodzenia - to dużo myślałem, czytałem, sprawdzałem i liczyłem... W pierwszej kolejności oczywiście myślałem o IC'ku Wagnera - no ale cena zbija mocno... potem myślałem o Fmic... ale nie wszyscy byli zadowoleni... no i finalnie trafiłem na mega posta na fb, gdzie właściciel przeprowadził testy trzech ICków Wagnera, Fmica i TurboWorks 3" - i co ten ostatni wygrał szczególnie w zakresie uzyskiwanej temperatury w dolocie oraz pojemnością - 0,5l więcej niż Wagner... a cena prawie 5x mniejsza... więc już leży w garażu i czeka nowy IC'ek, przejściówki, złączki, opaski i sylikony :D

No i tak sobie pomyślałem, że skoro będę montował ICka to warto od razu zabrać się za lampy ponieważ prawa ma urwane mocowania a lewa paruje... i to niedługo będzie można złotą rybkę tam wpuścić. No więc zamówiłem wszystkie mocowania i regulacje z ASO, zniosłem ze strychu nowe puchy lamp i nowe klosze no i będą pieczone dwie pieczenie na jednym ogniu evil2

650307048_1305746061604326_6907155627478096916_n.jpg

Aaaaa i jeszcze mi się przypomniało - jakieś dwa tygodnie temu moją przednią dokładkę maxtona v1 zaatakował brutalnie krawężnik... no i finalnie złożyłem zamówienie na dokładkę przód v3 i od razu dokładkę tylną z użebrowaniem glupek2

645683033_1223109366669032_4072446442772310867_n.jpg

No i dziś... po raz kolejny udowodniłem sobie, że jestem mało asertywny... trafiła się okazja (kurczę zawsze mi się trafia okazja) kupić w dobrej cenie moduł wydechu od maserati - podobno robi mega robotę w audi... no to myślę... kurczę...kilka setek w te czy w tamte już mi różnicy nie zrobi... no i zamówiłem - zobaczymy co to warte będzie song

No to póki co chyba wsio... jak coś zapomniałem to przepraszam :D

Opublikowano

Szacun za mody Dareczku :) Ja myślałem, że jak kupiłeś już takie C7 na wypasie to będzie tylko jazda :P Gruuuuubo się myliłem hehe

Opublikowano

Mistrz asertywności hehe.

Działaj działaj, lampy zrobimy, dociągi też i będzie jak limuzyna prezesa )

Opublikowano

Idziesz z modami jak auto po kuracji wzmacniającej.😁

Opublikowano

Zazdraszczam bani do tych modów i żałuję że nie mam pneumatyki szło by zamówienie już 😁

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.