Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B8.5 CPMB] Daily A4 • 2.0 TFSI • ZF8HP • 269 KM • S Line • Quattro • 19” • update na 1. stronie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Zdecydowałem się w końcu ogarnąć lakier, bo już najwyższy czas. Dwuetapowa korekta, na to elastomer, na szyby i felgi ceramika i do tego folia na lampy, na słupki i pod klamki. Przód pewnie i tak za jakiś czas wyląduje u lakiernika, bo z bliska widać sito, ale na jakiś czas wystarczy mi to co jest.

att.glHimYmzg9V93jDnVwN1jPGMQYbYElNJ_mfdZfjYBqY.jpeg

att.KALXY8n16TSEdBFNi1Qr-5WMWXGseTX24sFFcEFqLS8.jpeg

Edytowane przez dliwski

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj odebrałem auto i widzę, że ten zabieg był potrzebny bardziej niż myślałem. Zwłaszcza na listwach progowych widać poprawę, bo były mocno zajechane z ciemnymi nalotami, a teraz są bez skazy. W końcu jest biel i w końcu, taką mam nadzieję, łatwiej będzie go umyć. Ciekaw jestem jak będzie zachowywać się ta powłoka elastomerowa, bo z taką jeszcze nie miałem do czynienia.

Jeśli chodzi o skrzynię po zmianie softu, to z każdym dniem doceniam mocniej. Nawet przy ruszaniu poprzez samo puszczenie hamulca czuć różnicę. W każdej sytuacji auto wydaje się lżejsze. Mega na plus.

Mam info od tunera, co dokładnie zmieniał, więc udostępniam:

- punkty zmiany biegów,

- punkty redukcji biegów

- ciśnienie oleju,

- limitery momentu,

- czasy zmian biegów i reakcji.

Plany na najbliższą przyszłość:

  • grill s4 look

  • nowe kratki przy halogenach

  • sprężyny eibach prokit

  • porządne czyszczenie skór i generalnie wnętrza

  • poduszki silnika i skrzyni

  • i jak mechanik coś znajdzie, to dopiszę 🤪

IMG_3490.png

att.rgXoaFoyCk9xYlb1kOQW3U62UQbqdIo4zJhm1Z97UQ0.png

att.LmdLiYvsOEaV55IS2oOXCyjnjfUNVp6UX-8uYYf6sjg.png

att.JxdA5wN9sYDtkskHigGfFgRNaCYC00WxEwG69uy3vRo.png

Edytowane przez dliwski

Opublikowano

Ja bym grilla nie ruszał i zostawił jak jest, co do skrzyni nie wiem ale u mnie tiptronic nie trzyma niskich obrotów w porównaniu do Stronic w A5

Opublikowano
  • Autor

Ja widziałem jakiś czas temu ten grill na żywo w A4 i bardzo mi się spodobał. O ile nigdy nie byłem fanem plastra miodu, tak ten wydaje mi się w sam raz.

IMG_2448.png

A co do skrzyni to u mnie przed softem zdarzało się jechać na 1100-1200 rpm, nieduże prędkości a co chwila 6-7 bieg. Przy dynamicznym rozpędzaniu było spoko, ale w gęstym ruchu masakra.

Opublikowano

gdzie robiłeś korektę lakieru? bardzo ładnie się prezentuje :)

Opublikowano

Ogólnie dużo osób odmawia strojenia 8hp,skrzynia fajna ale też muszę soft ogarnac.

Ciężka jest ta skrzynia do takiej normalnej miejskiej jazdy,jak chcesz deptać to chodzi fajnie.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 22.04.2026 o 17:53, Marfiol napisał(a):

Ogólnie dużo osób odmawia strojenia 8hp,skrzynia fajna ale też muszę soft ogarnac.

Ciężka jest ta skrzynia do takiej normalnej miejskiej jazdy,jak chcesz deptać to chodzi fajnie.

To fakt. Tak 50/50 z mojego doświadczenia jeśli chodzi o strojenie 8HP. Dlatego wolałem z polecenia pojechać kawałek dalej.

Post na pierwszej stronie zaktualizowany.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

W końcu zamontowałem składane lusterka. Funkcje bez zmian, czyli fotochrom, pamięć i do tego nowe obudowy. Kierunkowskazy tym razem ori. Przełącznik w drzwiach też już jest, czekam jeszcze tylko na plastiki z ASO, żeby był symbol składania lusterek.

Przy okazji wymieniłem kratki w zderzaku, bo już były zapyziałe.

IMG_2642.jpeg

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wjechała kompletna rączka z ASO do składanych lusterek

IMG_2949.jpeg

Opublikowano

Hej, wybaczcie za pytanie nie związane, ale poszukuje kontaktu do kixi4, lub jak się nazywa warsztat w którym robi on remont tfsi. Z góry dzięki i przepraszam.

Opublikowano

Proszę

Screenshot_20260612_141208_Facebook.jpg

Opublikowano
12 godzin temu, krzysiek_f napisał(a):

Proszę

Screenshot_20260612_141208_Facebook.jpg

Dzięki. Czy to jest ten sam Michał co Coobcio do niego silniki wozi?

Opublikowano

Tak

Opublikowano
  • Autor

W wolnej chwili wymieniłem najbardziej zmęczone plastiki na nowe - poszycie progu pasażera i progu bagażnika

IMG_3106.jpegIMG_3107.jpeg

Opublikowano
14 godzin temu, krzysiek_f napisał(a):

Tak

Dzięki. Muszę tam dzwonić bo na forum już długo go nie ma. Kupa 1.8 i 2.0 tfsi do remontu 😅

11 godzin temu, dliwski napisał(a):

W wolnej chwili wymieniłem najbardziej zmęczone plastiki na nowe - poszycie progu pasażera i progu bagażnika

IMG_3106.jpegIMG_3107.jpeg

OE czy zamienniki ? Moje też tragedia.

Edytowane przez kamil1029

Opublikowano
  • Autor

Kupuj w ASO, nie są drogie

Opublikowano

Dzięki za info, ale najpierw remont 😂

Opublikowano
  • Autor

Ciekaw jestem ile ostatecznie będzie Cię kosztował. Jaki przebieg? Jak długo auto w Twoich rękach?

Opublikowano

Mam fajną kiere do tego auta decayed

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.