Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyciek płynu z króćca w Audi A4 B6 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
W dniu 8.03.2025 o 00:32, Langista napisał(a):

A alternator sprawdzałeś czy podaje prawidłowe napięcie? Jak nikt go nigdy nie ruszał to na bank regulator napięcia pada.

Sprawa rozwiązana. W mojej przepustnicy był zjechany jeden ząbek i gdy zwalniałem i ruszałem z jedynki czy ogólnie podczas jazdy nagle sypało esp i szarpało. Po wymianie na inną i adaptacji problem zniknął 

Opublikowano

Dobrze że udało się nakierować na rozwiązanie problemu, oby dalej było już bezawaryjnie :hi:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 12.03.2025 o 11:54, Langista napisał(a):

Dobrze że udało się nakierować na rozwiązanie problemu, oby dalej było już bezawaryjnie :hi:

Siema mam pytanko czy samemu ciężko będzie mi wyprogramowac pompę sai ? Czy jest to raczej dosyć proste ? Chciałem wywalać pompę tylko że wywali Checka a mnie drażnią takie rzeczy. Dlatego chciałabym po usunięciu móc ją od razu wyprogramowac. Jeśli jest to ciężkie to zostawię to narazie w spokoju.

Opublikowano

Samemu raczej ciężko, sam nie wiem jak się to robi ale na pewno każdy tuner czy grzebiący w sofcie silnika potrafiłby to ogarnąć.

Opublikowano

A masz oprogramowanie do takich rzeczy? 

Poza tym nikt Ci nie napisze jak to się robi, bo towarzystwo wzajemnej adoracji wtedy nie zarobi :P

Na forum nefmoto znajdziesz takie informacje.

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor
34 minuty temu, przem8 napisał(a):

A masz oprogramowanie do takich rzeczy? 

Poza tym nikt Ci nie napisze jak to się robi, bo towarzystwo wzajemnej adoracji wtedy nie zarobi :P

Na forum nefmoto znajdziesz takie informacje.

Spoczko rozumiem to chyba odpuszczę ten temat i dam poprostu do jakiegoś tunera.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 10.05.2025 o 08:55, przem8 napisał(a):

A masz oprogramowanie do takich rzeczy? 

Poza tym nikt Ci nie napisze jak to się robi, bo towarzystwo wzajemnej adoracji wtedy nie zarobi :P

Na forum nefmoto znajdziesz takie informacje.

Siema mam problem ostatnio zauwazylem ze na lpg audi a4 b6 silnik 1.8t na 3 biegu przy bucie w podlodze od 3 do 4 tysiecy szarpie autem a raczej odcina mu moc. Po sprawdzeniu na benzynie nie bylo takich objawow ale sprawdzalem to tylko raz wiec postanowilem ze od razu zrobie logi i bede wiedzial na czym stoje wiec bede wdziecxny za pomoc przy odczytaniu logow. Dodam ze sprawdzilem rezystancje zaworu n75 i jest dobra tak samo jak odma czysta dolot rowniez sprawdzony wszystko szczelne. Czy takie objawy moze wywolywac pompa sai ? oto logi:

 

LOGI STATYCZNE :

https://vaglogs.com/log/032-Zatrzymany-Zatrzymany-a17a001d-7960-4400-8c2f-2eff0eb67d74
https://vaglogs.com/log/002-033-Zatrzymany-653d9110-f1cd-443b-b7f0-60f3424103f9
https://vaglogs.com/log/001-003-Zatrzymany-de37a5a2-5172-4680-a7f1-4c9d74f1bc68
https://vaglogs.com/log/090-093-Zatrzymany-aea6e0ae-c8ae-4ad2-94de-587420c35ef7

 

LOGI DYNAMICZNE :

NA LPG   

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

 

 

 

NA PB https://vaglogs.com/log/002-033-Zatrzymany-ad2486a2-de21-4afd-a743-35088ea701c5
https://vaglogs.com/log/003-020-Zatrzymany-17f2090d-e59d-4145-acd4-a9f2027b62b1
https://vaglogs.com/log/115-118-Zatrzymany-1ae94ed8-99bb-4742-b308-ca04f263ca9f
https://vaglogs.com/log/090-093-Zatrzymany-1b9ed964-3ce4-4121-a6eb-1891105b78f4

 

 

Edytowane przez Bloody_dave

Opublikowano
6 godzin temu, Bloody_dave napisał(a):

Czy takie objawy moze wywolywac pompa sai ? oto logi:

Nie, masz gaz do regulacji. Jescze troche z taką jazdą i głowica podziękuję za współpracę :D zwłaszcza, że masz program.

Poza tym cofa zapłon na niedopuszczalnym poziomie i wtryski benzynowe już pętla więc wychodzi, że masz dupnego softa...

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, przem8 napisał(a):

Nie, masz gaz do regulacji. Jescze troche z taką jazdą i głowica podziękuję za współpracę :D zwłaszcza, że masz program.

Poza tym cofa zapłon na niedopuszczalnym poziomie i wtryski benzynowe już pętla więc wychodzi, że masz dupnego softa...

No tak go kiedyś kupiłem tylko że wcześniej nie było takich objawów. Ah nie wiem czy w okolicy będą w ogóle ludzie którzy to ogarną no nic będę szukał. Czy narazie jazda na gazie oszczędzając go jest bezpieczna dla silnika a dokładniej głowicy. Ile może kosztować regulacja gazu? 

Opublikowano

Nie wiem jakie masz korekty przy innych obciążeniach.

Porządna regulacja z molestowaniem kazdych obciążeń, miasto i najlepiej droga szybkiego ruchu to pewnie teraz 200 zl w gore, tylko życzę powodzenia znaleźć kogoś kto bedzie chciał stracić przynajmniej godz. na strojenie...

Jak jestes z okolic lublina to moge zerknąć na to.

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, przem8 napisał(a):

Nie wiem jakie masz korekty przy innych obciążeniach.

Porządna regulacja z molestowaniem kazdych obciążeń, miasto i najlepiej droga szybkiego ruchu to pewnie teraz 200 zl w gore, tylko życzę powodzenia znaleźć kogoś kto bedzie chciał stracić przynajmniej godz. na strojenie...

Jak jestes z okolic lublina to moge zerknąć na to.

Niestety ja z pomorza godzina od Gdańska wiec lipa. Coś wymyślę ale dzięki za pomoc. A no i jeszcze czy aktualnie przy spokojnej jeździe może tak być póki nie znajdę kogoś kto to ogarnie?

Edytowane przez Bloody_dave

Opublikowano

To szukaj pomocy na lpg forum. Poza tym jesli na benzynie od 5500 pętla wtryskiwacze to tez trzeba to poprawić, a na petlacej benzynie zazwyczaj ciężko gaz poprawnie wyregulować.

Opublikowano

W Gdańsku jest kolega który ogarnia LPG bardzo fajnie.

Nie pamiętam teraz jego profilu, moze @george pomożesz?

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, przem8 napisał(a):

Nie wiem jakie masz korekty przy innych obciążeniach.

Porządna regulacja z molestowaniem kazdych obciążeń, miasto i najlepiej droga szybkiego ruchu to pewnie teraz 200 zl w gore, tylko życzę powodzenia znaleźć kogoś kto bedzie chciał stracić przynajmniej godz. na strojenie...

Jak jestes z okolic lublina to moge zerknąć na to.

Zauważyłem że po usunięciu błędów czyli zresetowaniu korekt paliwowych pojeździłem na benzynie trochę. I gdy teraz przełączyłem na gaz to tego problemu już nie ma. W grupach 015 016 na cylindrze 1 podczas przełączenia na gaz pokazało przez sekundę 11 wypadnięć zapłonu. Potem cisza jeździłem cały czas i 0 na każdym cylindrze. Wiadomo że mapa i tak do poprawy ale czy samo skasowanie korekt paliwowych i nauczanie auta jeżdżąc cały czas na benzynie mogło trochę pomóc ?

Opublikowano

Licznik wypadan zapłonów, a cofanie zapłonu to zupelnie co innego, całkiem inne grupy.

A tak na marginesie to vag nie liczy wypadan zapłonu podaczas jazdy i na postoju po zwiększeniu obrotów.

Kasowanie koret może pomóc chwilowo ale co z tego jak podejrzysz korekty krotkie i jest lipa..

Opublikowano
  • Autor
17 minut temu, przem8 napisał(a):

Licznik wypadan zapłonów, a cofanie zapłonu to zupelnie co innego, całkiem inne grupy.

A tak na marginesie to vag nie liczy wypadan zapłonu podaczas jazdy i na postoju po zwiększeniu obrotów.

Kasowanie koret może pomóc chwilowo ale co z tego jak podejrzysz korekty krotkie i jest lipa..

Okej dzieki

Opublikowano
13 godzin temu, MaTeo85 napisał(a):

W Gdańsku jest kolega który ogarnia LPG bardzo fajnie.

Nie pamiętam teraz jego profilu, moze @george pomożesz?

@ulisses, zdecydowanie polecam Adama!:hi:

 

Widziałem, że wyżej pojawił się temat o wykodowaniu SAI... porządny soft od @Łukasz13, prawidłowe strojenie gazu i będzie inne auto. :thumbup1: Jeżeli soft nie domaga, to niestety nie da się sensownie ogarnąć gazu.

Edytowane przez george

Opublikowano
  • Autor
W dniu 20.05.2025 o 13:34, przem8 napisał(a):

Licznik wypadan zapłonów, a cofanie zapłonu to zupelnie co innego, całkiem inne grupy.

A tak na marginesie to vag nie liczy wypadan zapłonu podaczas jazdy i na postoju po zwiększeniu obrotów.

Kasowanie koret może pomóc chwilowo ale co z tego jak podejrzysz korekty krotkie i jest lipa..

A czy niesprawny reduktor może powodować takie objawy? 

Opublikowano

Wypadanie zapłonu? Nie.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 25.05.2025 o 10:08, przem8 napisał(a):

Wypadanie zapłonu? Nie.

Nie. Bo auto jak odpaliło to się trzęsło trochę z 3 sekundy i wtedy już chodziło normalnie na ssaniu. Sprawdziłem wtedy test upg i wszystko było w porządku nic nie wykazało. Odma czysta oraz sprawna zaworek również korek podskakuje. Po odłączeniu wtyczki pompy sai również trzęsło autem ale nie wywaliło checka dziwne aczkolwiek to raczej też nie jest pompa. Świece praktycznie nowe nie dawno zmieniane. Reduktor puszcza gaz ale to nie były takie ilości żeby było bardzo źle. Na benzynie rośniesz źle odpalał i szarpało 3 sekundy czujnik temperatury płynu również sprawny. A od wczoraj auto odpala tragicznie od razu załapuje i odpala ale trzęsie niemiłosiernie jakby chodził na dwa gary i dłużej po dłuższej chwili się uspokaja. Mam nadzieję że to nie głowica :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.