Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[All B5] Wymiana dolnej listwy w przednich drzwiach od pasażera


rikokodo299

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :):)

Uwaga!!

W tym opisie demontowana listwa, spisywana jest na straty

Listwa zaczęła się sypać a że troszkę już z nią kombinowałem, więc postanowiłem uskładałem trochę kaski i zakupiłem nową w sklepie w salonie VW.Całkowity koszt listwa, plastikowe mocowania oraz śrubka to 174,54 zł. Wszystko jest widoczny na paragonie. Tył kosztuje około 100 zł. Chyba że wiecie gdzieś taniej.

2508f484151dc190m.jpg

80131e2d21e3b954m.jpg

a5d3afc1f2854072m.jpg

Użyte narzędzia to śrubokręt krzyżakowy potrzebny do odkręcenia narożnej śrubki w dolnej-przedniej części drzwi od środka, obcinaczki którymi trzeba delikatnie "pruć" listwę tak żeby nie uszkodzić lakieru ani blachy.Nic nie szarpać nie rwać. Śrubokręt płaski do demontażu plastikowych zaczepów, kombinerki do ściskania śrubki od drugiej strony w czasie odkręcania.

2f83b7582ff767e3m.jpg

Niektórzy mówią, że wystarczy odkręcić śrubkę od środka, pociągnąć do tyłu i wszystko jest OK. Jednak gdy już wszystko jest skorodowane to nakrętka, która jest wtopiona w plastik zaczyna się obracać i trzeba ciąć delikatnie listwę w tym miejscu gdzie jest ta śrubką. Przedstawiają to poniższe fotografie. Zacząłem ją ciąć od dołu. Uważajcie na lakier i blachę.

98e0595bf069e682m.jpg

88822a9358681cacm.jpg

Tutaj już widzimy tą nieszczęsną śrubkę, która wszystko nam blokuje.Trzeba ją złapać kombinerkami i kręcić z drugiej strony.

839bda5606837811m.jpg

Tak wygląda ta śrubeczka.

22769afe39173703m.jpg

d29df0d5f3c6e460m.jpg

A tak wyglądają drzwi po ściągnięciu listwy.

5289a88150d119d1m.jpg

Ja zakupiłem również te plastikowe zaczepy jest ich siedem. Demontaż jest prosty, wystarczy śrubokrętem płaskim podważyć plastikowy "języczek" i pchnąć w tył samochody.Różnie to może być w przypadku lewej lub prawej strony samochodu.

af245ea782b7cc36m.jpg

Plastikowe zaczepy są mocowane na takich cudach :decayed: :decayed:

f45c2a24f7786be6m.jpg

Po zdjęciu listwy, należy wszystko dokładnie oczyścić i zamalować lakierem jeżeli jest coś odrapane. Ja użyłem mokrej szmatki, pasty tempo oraz lakieru mojego koloru :naughty: :naughty:.

4e25a34c0320dafem.jpg

Tak wygląda nowa listwa.

35f8b41ddbe25375m.jpg

ebcf5c22a07de74em.jpg

e5b2543f9ea367bfm.jpg

Porównanie stara a nowa listwa.

424b0c1a5dde7b1dm.jpg

Ja jeszcze całą listę od strony drzwi poprawiłem konserwację bitgum, pewnie to ją wzmocni na kolejne 10 lat lub więcej.

Wygląd drzwi po zamontowanych nowych zaczepów.Nasuwamy je na wypustki i pchamy aż usłyszymy kliknięcie.

609cadfcd377511fm.jpg

Teraz przykładamy nową listwę do zaczepów i nasuwamy na nie pchając listwę w przód samochodu. Jest to bardzo proste nie trzeba dużej siły, wszystko pasuje jak ulał. Na koniec wkręcamy śrubeczkę. Ja posmarowałem ją smarem i wkręciłem, tak na przyszłość :> :> .

3d6c17f77157630em.jpg

c752f8b54d265e99m.jpg

Pozdrawiam :wink4: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre fotostory i opisik również :decayed: na pewno sie przyda :good: co do tylnych listew 8D0853964 to jedna strona kosztuje w ASO - 82.39 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na wkręt który kręci sie w kółko jest też inny. W moim przypadku -przednie lewe drzwi- podeszłem od wewnątrz obcinarkami i po prostu ściąłem łeb wkrętu.Listwę delikatnie odgiąłem na zewnątrz ,przesunąłem i wyszło z zaczepów.

Za forostory należy się :notworthy:.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis się przyda ja właśnie szykuję się do wymiany...

Na allegro takie listwy widziałem po 127 zł przód (8D0853960B41) i tył 89 zł (8D0853970B) plus koszty przesyłki.

http://moto.allegro.pl/item633683107_listwy_drzwi_audi_a4_9501r_warto.html

http://moto.allegro.pl/item633683119_listwa_listwy_drzwi_tyl_audi_a4_9501r_warto.html

Listwy o takich numerach jak Ty masz są po 129 zł

http://moto.allegro.pl/item626225700_listwa_ochronna_dolna_drzwi_audi_a4_przod_prawe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeprowadziłem wymianę trzech listw u siebie przednią lewą i obydwie tylne, ogólnie kosztowało mnie to 342 zł

- listwa lewa przednia - 127 zł

- listwa lewa tylna - 89 zł

- listwa prawa tylna - 89 zł

- koszty przesyłki 17 zł

Towar zakupiłem na allegro od tego sprzedawcy http://www.allegro.pl/show_item.php?item=638791828 mogę polecić towar oryginalny

Kupiłem również 10 spinek do listw bo część ze starych spinek była dobra to je wykorzystałem koszt spinek 2 zł za sztukę.

Wymianę przeprowadziłem w ciągu 30 min. wliczając w to demontaż wymycie dołu drzwi i montaż nowych listw.

Opis się przydał :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie :)

Poszukuje listwy przedniej prawej. Urwala mi sie menda ;( reszta tez sie w sumie trzyma z przyzwyczajenia..

Mozecie cos pomoc? znalazlem na allegro takie cus :

http://allegro.pl/item692972784_audi_a4_s4_b5_95_01_listwy_na_drzwi_tfb_tuning.html

dobre to bedzie waszym zdaniem?

Mozecie mi ew dac namiary na kogos kto bedzie mial taka listwe w miare tanio?

z gory wielkie dzieki za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć również wymieniam te listwy i po demontażu mam kilka spinek białych i szarych one sie różnią grubościa jak prawidłowo powinnybyć zamontowane czy można jeden rodzaj i jaka jest kolejność tych spinek widać na zdjęciu ze kolega rikokodo299 po demontażu też ma szare i białe a zamontował jeden białe dodam że mają inny nr katalogowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wiem Ci szczerze że u mnie też były białe i szare ale jak kupowałem w sklepie spinki to mieli tylko białe - takie też kupiłem i zamontowałem... nie zastanawiałem się nad różnicami między tymi spinkami bo po montażu listwy trzymają się solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o przyleganie powiem są dwa miejsca gdzie jest delikatna luka tylko że listwe zamontowałem na starych spinkach może tego jest wina czy to bedzie miało wpływ na żywotność listw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno, ale jak już wymieniałeś to trzeba było założyć wszystkie nowe, 2zł/szt więc koszt nieduży :wink4: a wtedy wszystko przylega i jest git :good:[br]Dopisany: 23 Listopad 2009, 18:57_________________________________________________rikokodo299 dzięki za opis, przydał się :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe spinki nie zawsze oznaczają idealne przyleganie listew do drzwi, sam wymieniałem te listwy na nowe z ASO spinki też tam kupowałem i lipa na drzwiach od kierowcy wyszła mi szczelina prawie 2mm w miejscu gdzie tak było ściągnąłem spinkę na próbę i listwa przypasowała idealnie, problem leży po stronie spinek. Nie wiem czy w Polsce są dostępne (auto sprowadziłem z Niemiec) ale wcześniej listwy miałem zamontowane na białych i czarnych spinkach byłem tym faktem zdziwiony, ale się okazało że czarne spinki są krótsze w sensie długości od poszycia drzwi do ich końca w miejsce "felernej" spinki założyłem tą czarną i listwa spasowała idealnie. Dodam że przed założeniem natłuściłem drzwi, te "grzybki" i pędzlem pomalowałem listwę od środka smarem (o wiele łatwiej się nasuwa na spinki). Na koniec pociągnąłem "kreskę" czarnego silikonu w miejscu delikatnego rowka gdzie listwa przylega do drzwi i wytarłem szmatką żeby nic nie zostało na listwie. Mam nadzieje że na pare lat wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie czy żeby zamontować nowe listwy i zmienić im mocowania na drzwiach, można to zrobić od zewnątrz czy trzeba dostać się wewnątrz demontując tapicerkę ?

Też myślę o ich wymianie i usunięciu kilku małych purchli ale trochę się chyba zapędziłem bo zacząłem głuszyć furtki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic zupełnie nie trzeba demontować. Rozpędziłeś się . A problem ze śrubką którą się obraca to 5 sek. Przewiercić na wylot od wewnątrz i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zakupiłem ładną ori listwę z demontażu - wersja już poprawiona bez metalu ale z urwaną srubą.

Co doradzicie? Zalac np klejem na ciepło dziurkę po nakrętce w listwie i dać mały wkręt czy wkleić np na gorąco nową nakrętke i próbować przywrócić ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...