Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wrócę z roboty to wrzucę foty przed i po rezaniu no i trzeba dosyć sporo skrócić jakieś 3-4 mm. Według tabeli niestety bez DX ale też tak bardzo nie zależało mi na navi tylko na radiu a gra lepiej niż symphony, nr mojej navi to 4B0 035 192E.[br]Dopisany: 10 Luty 2010, 10:47_________________________________________________Jak obiecałem wrzucam fotki

eKuS.jpg

Porównanie symphony i navi.

j92lA.jpg

Krawędź zaznaczoną na żółto naleźy zeszlifować aż powierzchnia zrówna się z płaszczyzną zaznaczoną na czerwono. Jak skończe rezać to wrzuce foty jak wyszło.

Ja też się wku...łem jak zobaczyłem, że dół nie wchodzi. Szybkie cięcie i gotowe. Na zdjęciach widać, że w trzech miejscach trochę przesadziłem, ale na żywo niec nie widać. Tnie się łatwo.

image178t.th.jpg image179d.th.jpg image177t.th.jpg

zdjęcia z komórki więc jakość do bani. Zastanawiam się jeszcze co zrobić ze szparami po bokach. Planuje zakupić gumowy, okrągły pasek napędowy (taki od magnetofonu na kasety na przykład) odpowiedniej średnicy, i wcisnąć go w szparę.

[br]Dopisany: 10 Luty 2010, 22:07_________________________________________________

Właśnie zapodałem u siebie navi plus z A6 i nie wchodzi do końca bo ma większy dolny brzeg trzeba będzie go ciachnąć :kox: . Druga sprawa to komunikacja z fisem, nie mam CAN-a więc podłączone to jest po przez wyjście ENA, CLOCK i DATA, ale tu uwaga jeżeli na wcześniejszym radiu mieliśmy info rds z radia a podłączymy navi to niestety przy navi nie będzie to działało musimy zmienić kodowanie licznika, dodajemy +16 na dwóch pierwszych pozycjach ja miałem kodowanie 07142 czyli zmieniłem na 23142. Możemy jeszcze sprawdzić kodowanie navi powinno być 00207 jeżeli mamy zmieniarkę i głośniki pasywne przód i aktywne tył. Po tej operacji po włączeniu navi na fisie pojawi się ładny napis Audi navigation system :naughty:.

Rozumiem ze navi nie Dxowa?

po czym wywnioskowałeś że nie dx? bo moja np jest dx. A CAN i tak nie zadziała bez tunera tmc.

Z moich obderwacji wynika ze nie dx ma data ena clock a dx nie ma tych pinow. Probowalem sie bawic z tunerem tmc ale mi nie chcialo gadac:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym że ma sygnały ENA, CLOCK i DATA oraz po numerze katalogowym.

:>:

kostkanavigationplus.th.jpg

Jest jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj foto naklejki na navi bo ta rozpiska nie uwzglednia dx i nie dx

muszę pstryknąć bo nie mam zdjęcia. na pewno jest dx, bo jak płyt wyjąłem to wołał, żeby włożyć płytę coś tam dx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symphony tez ma wyścia na fis ena, data, clock i po CANie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz po prostu sprawdzić w menu nawigacji? jej softu i daty produkcji :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz po prostu sprawdzić w menu nawigacji? jej softu i daty produkcji :wink4:

image166mh.th.jpg image167q.th.jpg image168sc.th.jpg

niestety nie jestem w domu i mam tylko to w telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW MFD B 20.01.99 MCM SW: 9120R / 9128C SH SW: 8923 / 0024

VW MFD B 26.08.99 MCM SW: 9826R / 9128C SH SW: 9408 / 0024

Audi nonDX 30.4.99 MCM SW: 9430R / 9128C SH SW: 8C08 / 0024

Audi DX 20.09.1999 MCM SW: 9920R / 8427C / |X| SH SW: 9719 / 0102

Audi DX 15.11.2001 MCM SW: 1B15R / 8427C / SH SW: 1B07 / 0102

Audi DX 17.05.2002 MCM SW: 2517R / 8427C / 1125R SH SW: 1C12 / 0102

VW MFD C 17.11.99 MCM SW: 9B17R / 9128C SH SW: 9B17 / 0102

VW MFD D MCM SW: 1831R / 9128C / 0626R SH SW: 1831 / 0102

VW MFD G 10.03.03 MCM SW: 3310R / 9128C SH SW: 3310 / 0102

Skoda DX MCM SW 0B21R / 9128C SH SW: 0B16 / 0102

więc masz DX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jak mam radio SYMPHONY na 2 din to czy do niego mogę podłączyć ten emulator zamiast zmieniarki cd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jak mam radio SYMPHONY na 2 din to czy do niego mogę podłączyć ten emulator zamiast zmieniarki cd?

według opisów aukcji zmieniarki podchodzą do każdego radia które obsługuje ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

orientuję się ktoś jak sprawdzić jakie sterowanie fisem ma moja navi? Autko jest stare (1996) więc jest na pewno DATA ENA CLOCK. Wydaje mi się że z navi idzie po CANie bo navi jest DX a chyba w starych (przed 1999r) bylo sterowanie data ena... Odnoszę wrażenie że jest to nie do przeskoczenia. Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat zmiany radia symphony I na navi plus.Autko 2000 rok końcówka,zegary z białym podświetleniem i cyfrowym zegarkiem w obrotomierzu,duży FIS.Radio to oczywiście oryginał od nowości 2 DIN.Kierownica z przyciskami:) .Po zmianie radia na Navi zniknęły komunikaty na Fisie,zmieniałem kodowanie licznika na kanale 62 i nic,a jak zmieniam na starym radiu to jesr reakcja i raz pokazuje na Fisie,raz nie ,czyli wszystko ok.Następnie podpiąłem tuner TMC,napisane na nim Can Gateway,wyciągnięte całe okablowanie z innej 6ki.Kable podpiąłem pod ten tuner,zasilanie,navi specjalna wtyczka ta z Canami,Cany do licznika,kodowanie i lipa:(( Fis nic nie pokazuje.Wyskakuje błąd brak komunikacji szyna can,czy coś takiego błędy kasowane pojawiają się znów,poodpięciu tunera nowy błąd,komunikacja Can tylko na jednym przewodzie czy coś takiego.Może da się zakupić jakąś wtyczkę i podpiąc navi do licznika,zakodować i uruchomić informacje z navi na fise(RDSy)Reszta wszystko śmiga,tylko ten Fis:/ Pomocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo. wg mnie to kwestia kodowania, poniewaz w trybie serwisowym navi pokazuje, ze can gateway nie zakodowane. gdzie to zakodowac? navi nie ma zreszta kodowania tylko kanaly adaptacji.

Problem rozwiązany. Nie trzeba kdować. Jak navi po CANie zobaczy gatewaya to wskakuje CAN GATEWAY OK w trybie serwisowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner TMC sprzedam 120 zł potrzebującemu z okablowaniem kom 603616523 Jeśli ktoś jest tak dobry niech przesunie to do działu ogłoszeń :>mam zbyt mało postów,a i znajomego brak aby poprosić :wallbash: Pewnie ktoś marzy o komunikatach na FIS :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...