Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie ubezpieczenie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rozmawiałem z Aviva CU - z ubezpieczenia 2700 zeszli mi na 2160. Teraz zastanawiam się czy zostać u nich czy przejść do Benefi - 1985.

Muszę dokładnie porównać oba OWU i wtedy pewnie zadecyduję.

Najważniejsze jest to aby zawsze się targować :)

Pozdrawiam,

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Najważniejsze jest to aby zawsze się targować :)

Zgadzam się, kiedyś w Warcie wytargowałem 25% większe odszkodowanie. Cena-przejście się na rozmowę z dyrektorem oddziału piętro wyżej :> Nawet nie trzeba było iść do adwokata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Userów :hi: . Czy macie jakieś doświadczenie z tą Benefią ? Chce ubezpieczyć i wg kalkulatorów na http://www.placemniej.pl/komunikacyjne u nich wychodzi najtaniej :-) Zastanawia mnie dlaczego u niektórych ubezpieczycieli różnica w stawce jest aż 2 krotna :confused4: :confused4: Dzięki za ewentualne podpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Niedawno zakupiłem audi a4 b5 i chciałem je ubezpieczyć. Dzwoniłem po różnych ubezpieczalniach i w sumie teraz sam nie wiem co robić. Chyba najkorzystniej było by ubezpieczyć samochód w czymkolwiek(oc) i kupić minicasco w PZU(od kradzieży). Z tym że wyjdzie to trochę drożej niż chociażby kupując pakiet u jednego ubezpieczyciela. Np w axa policzyli mi pakiet oc + kradzież taniej bodajże o 250 złotych niż jakbym kupił oddzielnie tak jak opisałem powyżej. Tylko czy jest sens oszczędzać te 250 złotych i później mieć kłopoty z odzyskaniem pieniędzy? A może axa jest sprawdzoną firmą i jednak warto tam wykupić ubezpieczenie? Chodzi mi tutaj nie tyle o opłacalność w sensie kosztowym, ponieważ w axa wyszło mi najtaniej, co o to czy można im zaufać. Będę wdzięczny za porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arielka a możesz mi wytłumaczyć istotną różnicę między Allianz a Allianz Direct ? Chodzi o to że przemiła pani w oddziale ( z prowizją :thumbdown: ) naliczyła mi 1200zł :shocked:

Przez neta pani na skype wyliczyła 550zł :decayed: bo trwa olimpiada w Vancouver :)

Czy przy wyborze samego OC warto się czymś przejmować konkretnie ? Może są jakieś "luczki" o których warto wiedzieć ?

Dzięki za odpowiedź :hi: :hi: Pozdrawiam Smołkers :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, - otóż w sierpniu kupiłem swoją A4 i od razu praktycznie wymówiłem ubezpieczenie w PZM (które było ważne do 09.11.2009r) i ubezpieczyłem w MTU. Teraz po tym czasie przyszło pismo z PZM, że mam zapłacić za zaległą składkę. Niestety nie posiadam już potwierdzenia wysłania im tego pisma o rezygnacji.... Jutro będę dzwonić do PZM i chcę wyjaśnić tą sytuację, czy ktoś miał podobny problem???

Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj otrzymałem informacje odnośnie przedłużenia ubezpieczenia na kolejny rok w AVIVA ale ta cena jest trochę zaporowa 2875zł :( za pełny pakiet.

Dzwoniłem do PZU wycenili mi pełny pakiet na 2100zł a AXA wyceniła mi na 1300zł ale boli mnie to iż przeprowadzają naprawy na zamiennikach :(

Sam nie mam pojęcia na co się zdecydować skoro są takie rozbieżności cenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SerRoberto... jak masz mało gotówki lub chęci płacenia złodziejom (o ubezpieczalnie mi chodzi oczywiście) to zerknij na ofertę MiniCasco w PZU (pewnie ktoś już tu wspominał)

zapłacisz może z 600zł za komplet (jak masz OC 65%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś styczność z MTU?

Myslę tutaj o AC i ewentualne wypłaty odszkodowania...

W PZU naliczyli mi 2070zł w pakiecie, a w MTU proponują 1250zł.

Może ktoś miał jakieś problemy z MTU to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie które ubezpieczenie wybrać PZU czy Hestia( trochę lepsze warunki) które będzie lepsze ?? oba wyliczyły mi składka po ok 2500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim szukającym ubezpieczenia polecam sprawdzenie ile wyniesie roczna składka w PZM (Polski Związek Motorowy) http://www.pzmtu.pl/. Z tego co wiem jest to część Vienna Insurance Group.

Ja w wyniku moich poszukiwań tam ubezpieczyłem. Za OC, AC, NNW, Assistance za cały rok zapłaciłem 1600 zł (fakt ze przy pełnych zniżkach i opłacie jednorazowej).

Ostatnio miałem włamanie do samochodu (wybita szyba i ukradzione radio). Dostanę za to odszkodowanie – w OWU nie ma jakiś dodatkowych wzmianek o szybach i nieoryginalnym wyposażeniu wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PZM ktoś ostatnio się z moich znajomych użerał i generalnie nie polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ja trafiłem dobrze :) albo Twój znajomy trafił na jakiegoś "prostaka" lubiącego utrudniać życie.

W sumie jeszcze pieniążków nie mam na koncie aczkolwiek zadzwonił do mnie likwidator mojej szkody i poinformował mnie jaka jest kwota do wypłaty. Od zgłoszenia szkody do informacji o kwocie wypłaty upłynęło 7 dni na dodatek nie mieli wszystkich papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to tytuł wątku powinien brzmieć: jakie ubezpieczenie, jakie ryzyka...

Podstawą ubezpieczenia dobrowolnego są OWU, itp.

W związku z tym każde TU ma swoje - ładnie wkomponowane w treść - klauzule, dzięki którym "może" nam nie wypłacić należnego odszkodowania.

Najważniejsze jest aby nie oszczędzać i analizować umowy + załączone dokumenty.

Pytania: który ubezpieczyciel jest najlepszy, gdzie się ubezpieczyć to pytania o utopijne TU

Miejmy nadzieję, że bogate orzecznictwo, instytucje ochrony konsumenta i inne, sprawią, że sytuacja się zmieni.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compensa miała całkiem niezłe zniżki ostatnio na 20-ste urodziny. Na OC+AC+NNW dostałem 20% zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konczy mi sie ubezpieczenie w hestii , kogo polecacie , ma jakaś firma ciekawe oferty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jako, że mam mniej niż 25 lat za samo OC w PZU wyliczyli 1800 zł.

W AXA mam wyszło 1037 zł :)

Mam tylko 20% zniżek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...