Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak czesto myjecie swoje auto?


lnn

Rekomendowane odpowiedzi

jak jest dobrze autko umyte to woda w 80% sama splynie i nie trzeba nic sciagac a te pozostale 20% wystarczy sie przejechac a wiatr skutecznie zdmuchnie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej tunelowej myją ręcznie ciśnieniowo przed wjazdem do myjni, szcztoki nie wyglądają tak jak na stacjach paliw - mają jakieś takie szerokie pasy materiału na rolce i reszcie urządzeń. Poza tym bardzo dużo wody leją, piany...

Byłem tam swoim starym samochodem i porównaniu ze stacjami plaliw i ich myjnami to niebo, a ziemia. Byłem bardzo zadowolony no ale pozostaje ta nie pewność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich ostrzec przed używaniem ściągaczki do wody. Może nie po to aby jej wcale nie używać bo jak jest auto dobrze umyte i spłukane to można zachowując ostrożność jej użyć. Dlaczego? otóż kupiłem kiedyś bardoz dobrą ściągaczkę, mięciutka guma itp. bez metalowych elementów jednak nadrobniejsze ziarenka piasku które podejdą pod tą gumeczkę skutecznie rysują lakier.

Ale przecież tak samo może być jak ziarenko piasku zostanie Ci na przykład pod irchą.Więc nie ma reguły czym wycierasz :wink:

No nie bardzo, bo w szmatką możesz "zmieść" lub zarenko się "przetoczy" a tam się ładnie klinuje w tej mięciutkiej gumie i działa jak papier ścierny.

[ Dodano: 2006-06-02, 12:29 ]

jak jest dobrze autko umyte to woda w 80% sama splynie i nie trzeba nic sciagac a te pozostale 20% wystarczy sie przejechac a wiatr skutecznie zdmuchnie :razz:

szczerze - bzdura. Zacieki będą piękne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie zacieki na srebrnym nic nie widac kolego

Jak auto spryskasz woda, a pozniej to wyschnie to sa takie mazie ...... a jak nie wytrzesz czyms to tez takie pomazane, ja zawsze najpierw splukuje z piasku itp, pozniej mycie, pozniej znow splukuje, sciagam wode i sciereczka z irchy . Wyglada pieknie :mrgreen: a pozniej szyby, odkurzanie, kokpit :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma jezdzic a nie byc chuchane i dmuchane

I ma byc czyste i w srodku i na zewnatrz a nie ze trawnik prawie rosnie .... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma jezdzic a nie byc chuchane i dmuchane :wink:

tak jest, auto ma zarabiac na siebie ;) i tak z kazdym dniem traci na wartosci, auto to zadna inwestycja, choc jak dla mnie z zewnatrz auto moze byc brudne tak w srodku i szybki musza byc zawsze czysciutkie :)

a od pieknego wygladu jest kobieta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swoje audi myje raz w tygodniu razem zczyszczeniem i i odkurzaniem w środku. A po myciu nakładam taki jakiś balsam do który nadaje połysk i chroni lakier przed działaniem promieni słonecznych. A w myjni automatycznej byłem raz jak wracałem moim nowym autkiem z niemiec gdyż było to w listopadzie i auto było brudne po drodze i niechciałem takim syfem po raz pierwszy pokazać się w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie audi powinno byc lsniace, piekne i pachnace w sumie to chluba na polskich drogach, wiec trzeba godnie reprezentowac nasza marke.

Tak wlasnie ! Popieram , trzeba dbac, myc, a niech sie gapia :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma jezdzic a nie byc chuchane i dmuchane :wink:

... szybki musza byc zawsze czysciutkie :)

Ja tez mam cos z szybami, zawsze myje wszystkie od srodka, sczegolnie 3 przednie. Denerwuje mnie jak ludzie wypucuja cale auto, nawieszaja drzewek w srodku, a przednia szyba az czarna, a na bocznych odciski palcow. U mnie w samochodzie jest zakaz dotykania szyb, zaparowane szyby odparują po chwili nawiewu i nie widze potrzeby szorowania ich tlustymi łapskami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boom_mike napisał/a:

Nie no Panowie audi powinno byc lsniace, piekne i pachnace w sumie to chluba na polskich drogach, wiec trzeba godnie reprezentowac nasza marke.

Tak wlasnie ! Popieram , trzeba dbac, myc, a niech sie gapia

Ja też jestem za tym żeby audi lśniło a nie wyglądało tak że niemożna rozpoznać spod brudu co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ale czasem jest tak ze umyje sie autko a na drugi dzien cholerny deszcz ;/ i znow cale brudne ;/ jeszcze luzik jak sie nie trafi na jakies piaski i bloto to od wody az taki brudny nie jest, a na granatowym troche jednak widac brud :]

swoja droga nawet na trasie kiedy jest sucho cale auto sie ukurzy tylko nie wiem wlasnie jakim cudem to sie dzieje :shock: chyba te wiatry z pol :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety hatchbacki i kombi mają tak że tył się szybko brudzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

dwa razy byłem w myjni (dlatego, że mam za darmo bo biorę na fakturę :D) ale tak ogólnie to prawie zawsze sam myję, po pierwsze czerpię z tego przyjemność po drugie szkoda mi lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją niunie myje za każdym jak jestem w pracy a pracuje 10 razy w miesiącu mamy karcher to andzia zawsze ładnie błyszczy

Hahhahah przeczytałem początek zdania i się wystraszyłem , że pucujesz autko codziennie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...