Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobrzy chiptunerzy


adamq

Rekomendowane odpowiedzi

sorry nie chcialem nikogo urazic w sumie pytalem w abt w szwabii i tutaj chca 700euro z tym ze daja gwarancje na 2 lata na wsztykie podzespoly zwiazane z tuningiem czyli silnik skrzynia hamulce przeguby itp wiec cena jest jaka jest ...

Buba - nie bede sie wypowiadal wierz mi wiem o czym pisze a Ty skoro uwazasz ze wiesz lepiej to Twoja sprawa - liczyles kiedykolwiek obciaztenia w ansysie - wiesz jakie sily dzilaja juz przy bagatelnej predkosci 35km/h i czolowym zderzeniu to okolo 29g doczytaj a sam sie dowiesz

i teraz policz sobie na chlopski rozum 29xwaga auta czyli okolo 1,5t i sam sie przekonasz czy nie wiem o czym mowie coprawda to obciazenie 29g dziala kilka milisekund ale to starczy zeby z auta nic nie zostalo

OLO_GDA - nie wiem w ktorym miejscu wyczytales gdzie napisalem ze ktos sie nie zna??? zacytuj bo jakos nie moge znalezc

rob555 - nie wiem jakie sa ceny nie bralem pod uwage hamowni i sprzetu sobie obliczylem ze 2godziny pracy bo mysle ze wiecej nie schodzi to po 500zl za godzine to drozej niz w szwabii na serwisie :)) i z tego byly moje wnioski :)

nie bede wiecej sie w tym temacie wypowiadal kazdy sam wie co robi i co powinien zmienic a czego nie trzeba

29G ? Chyba coś Ci sie pomyliło...

Samochód ma strefy zgniotu które przemieniają trochę energii....

sory za offtop, admin powinien usunąć te posty wraz z moim i zrobić tu porządne przemeblowanie.... z podpiętym postem górnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

temat na spory nie odpowiedni :) a co do ceny ,hmm. jak sie robi grupowy to czasami wychodzi po 700 zeta i tyle to bym wydal (choc to i tak wysoka cena jak na grupowe ) , ale 1000 napewnio nie , wolal bym juz sprzedac swoja AVB i kupic AVF :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - dajcie sobie już na wstrzymanie z ta dyskusją w tym dziale :cool1:Każdy z Was ma po części rację i tyle. 1000pln płaci się za wiedzę, profesjonalizm oraz pokrycie kosztów związanych z zakupem sprzętów służących do wykonania danej roboty :wink4: Proste - ktoś chce i zgadza się na warunki, robi soft, ktoś nie chce, nie robi.

Nikt mi nie powie, że wyżyłowanie silnika do granic możliwości nie wpływa negatywnie na jego żywotność, ale wyżyłowanie go przez kogoś, kto ma o tym pojęcie daje mniejszą szansę na uszkodzenie, niż robota w "zioma tjunera" :naughty: w garażu :gwizdanie:

PS

Popieram postulat rob555'a o podziale firm tuningowych na województwa - bardzo dobry pomysł :good: i zmniejszy się bałagan :wink4:

Poza tym należało by posprzątać nieco te przepychanki na dziwne tematy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś jakieś info., co się dzieje z Wojtkiem z Dynosoft Tychy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. :wink4:

Od poniedziałku jego tel. milczy, z Wrocławia też nie mogą się do niego dodzwonić, bo też już do nich dzwoniłem i pytałem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obliczylem ze 2godziny pracy bo mysle ze wiecej nie schodzi to po 500zl za godzine

Kolego to widzę nigdy nie byłeś na programie. Ostatnio byliśmy u Roberta dwoma autami to spędził przy nich cały Boży dzień i zlikwidował wiele drobnych usterek za nim zrobił program, żeby wszystko miało ręce i nogi dlatego warto najpierw się zorientować jak to wszystko wygląda a potem komentować i oceniać kto ile zarabia.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obliczylem ze 2godziny pracy bo mysle ze wiecej nie schodzi to po 500zl za godzine

Kolego to widzę nigdy nie byłeś na programie. Ostatnio byliśmy u Roberta dwoma autami to spędził przy nich cały Boży dzień i zlikwidował wiele drobnych usterek za nim zrobił program, żeby wszystko miało ręce i nogi dlatego warto najpierw się zorientować jak to wszystko wygląda a potem komentować i oceniać kto ile zarabia.. :)

PRZEPRASZAM WSZYSTKICH TUNEROW KTORYCH URAZILEM W MOICH POSTACH!

zgadzam sie nie bylem doinformowany w temacie ale nie jestem uparty ucze sie i przyznaje do bledow:))

a co do ceny jak juz pisalem nie bralem pod uwage sprzetu i innych rzeczy do PRAWIDLOWEGO tuningu potrzebnych oraz ze trzeba najpierw pascia do stanu chipowalengo doprowadzic :))

nie mnie to oceniac ile ktos zarabia to kazdego osobista sprawa ale teraz wiem ze 1000zl to niewiele jesli ma sie moda zrobionego przez fachowca :good:

jesli chodzi o hamulce czy obciazenie skrzyni kazdy wie na co sie decyduje

panowie tunerzy rob555 i inni prosze sie nie zloscic tylko usunac moje posty i po robocie pisalem je w celu uswiadomienia niektorych, ktorym sie wydaje ze przyrost mocy silnika nie ma na nic innego wplywu a wielu takich jest niestety!

[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2010, 14:32_________________________________________________29G ? Chyba coś Ci sie pomyliło...

Samochód ma strefy zgniotu które przemieniają trochę energii....

sory za offtop, admin powinien usunąć te posty wraz z moim i zrobić tu porządne przemeblowanie.... z podpiętym postem górnym.

skoro tak twierdzisz prosze tutaj test b6

tutaj b7 przy 10km/h

tutaj masz b7/8 przy 64 i boczne 50km/h obejrzyj pomysl zastanow sie doczytaj o silach i co to 29g a porozmawiamy

[/url]

a tutaj test i bewertung testu a4 b6

http://www.oeamtc.at/refresh/frameset.php?p=http://www.oeamtc.at/netautor/html_seiten/crashtest/mittelklasse/a4detail.htm

samochod musi wlasnie te 29g zneutralizowac co widac na zalaczonych filmikach zobacz co dzieje sie z podloga i dachem jak przebiegaja odksztalcenia czesci i deformacja karoserii

teraz zwieksz sobie predkosc na 100km/h i sam wyciagnij z tego wnioski

coprawda ten watek nie calkiem jest tutaj na temat ale mysle ze niektorzy jak zobacza zdadza sobie sprawe z niebezpieczenstwa i skutkow jakie ma za soba wypadek -- a przypominam przyspieszenie chwlilowe opisywane jako G dziala na kazdy samochod tak samo! czy jest on z tuningeim czy bez:))

ale dobre "heble" jak koledzy tutaj to nazywaja daja mozliwosc zmniejszenia predkosci podczas uderzenia a tym samym szanse przezycia :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek przez chwile jest wstanie wytrzymać 40G - katapulta. Wartość G jaką jest w stanie

wytrzymać człowiek jest odwrotnie proporcjonalna do czasu jaki wytrzyma.

W proporcji G rośnie a czas t maleje.

Tylko powiedz mi jakie to ma znaczenie ? mając 75KM możesz się rozpędzić do 150Km/h i nie przeżyjesz. Przechodząc przez ulice też możesz zginąć... Nie każdy myśli o dodawaniu mocy jako okazję do większego popisu ale własnie o własnym bezpieczeństwie gdzie wyprzedzając tira pociśniesz go w 3 sekundy a ktoś kto ma mało mocy w 6 sekund. Przez te 3 sekundy gdzie ja będe już przed tirem może zawiać wiatr i przewrócić naczepe na tego za mną z mniejszą mocą.

Tak więc proszę Cię daruj sobie wywody :) Wychowanie komunikacyjne każdy miał na kursie prawa jazdy. A to że ktoś się rozpędzi do 130km/h samochodem z moca 200KM a ktoś z mocą 100KM nie ma żadnej różnicy. Ktoś kto ma 100KM też mu zatem powiesz by zamontował większe hamulce ? a może wogóle niech sie nie rozpędza? [br]Dopisany: 08 Czerwiec 2010, 19:56_________________________________________________Pokazując te crash testy pokaże ci to :

Nie przechodź przez ulice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się dowiedzieć gdzie mogę napędzić moją brykę na śląsku,ale widzę że jes tu tyle postów nie związanych z tematem,że musiałbym cały dzień poświęcić(61 stron),proponuję usunąć posty nie związane :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się dowiedzieć gdzie mogę napędzić moją brykę na śląsku,ale widzę że jes tu tyle postów nie związanych z tematem,że musiałbym cały dzień poświęcić(61 stron),proponuję usunąć posty nie związane :wallbash:

Nie ma tak źle.... 61 stron 3-4h czytania :gwizdanie:

Jeśli nie DynoSoft to z Rybnika nie masz daleko również do CompSport'u (Bielsko). Możesz podjechać tu i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich co mozecie mi powiedziec o tej firmie compsport łódz , chce zmienic mapy w swojej audi polecano mo rogala ale odpowiedz brzmiala ze robi dopiero od 2000 rocznika , a tu zrobia mi za 1600zl 170 km i 260 nm co o tym myslicie i czy nie zrobia jakiejs lipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich co mozecie mi powiedziec o tej firmie compsport łódz , chce zmienic mapy w swojej audi polecano mo rogala ale odpowiedz brzmiala ze robi dopiero od 2000 rocznika , a tu zrobia mi za 1600zl 170 km i 260 nm co o tym myslicie i czy nie zrobia jakiejs lipy

compoty profi :good: popatrz na forum w dziale wykresy aut na pewno znajdziesz ich prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...