Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

jak już pisałem byłem już ładnych kilka razy i za każdym razem w ciemno i nigdy nie było problemu ze znalezieniem apartamentu czasami było tak że tylko zjechaliśmy z drogi do miejscowości zaraz byli właściciele z ofertami a czasami trzeba było troszkę pojeździć żeby odpowiadało to naszym oczekiwaniom cenowym i pod względem standardu ale nie było tak że nic nie było wolnego :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pany, a jak jest z winietami czy jakimiś tam opłatami :?:

Widzę dwie trasy:

1. Polska-Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja

2. Polska-Słowacja-Węgry-Chorwacja

Odlegość w obu przypadkach podobna, szybsza wydaje się ta pierwsza. Ale właśnie jak z opłatami :?:

I przy okazji sprawdzał ktoś może jak się mają wyliczenia google maps odnośnie odległości w porównaniu do rzeczywistości :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar jechać z małym dzieckiem i mam pytanie, bo nie wiem czy było, mimo że czytałem cały wątek ale na raty.

Ile godzin jechaliście ?

Czy w 12-13 godzin można robić tą trase do Makarskiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze kupowalem na granicy, stacji benzynowej itp. Nie ma problemu a pozatym staniesz wyprostować kości, wypić kawkę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale pytam z ciekawości. Np z Węgrami nie ma problemu kupujesz na granicy, ale na Słowacji musieliśmy szukać stacji po drodze.

Poza tym chce jechać w nocy a wówczas nie wszystko jest czynne... No i zawsze jeden problem mniej na drogę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że z Krakowa to przez Chyżne ja zawsze kupuje zaraz za granicą w sklepach spożywczych w każdym mają czynne nonstop :hi:[br]Dopisany: 11 Lipiec 2011, 17:55_________________________________________________

Trochę mnie uspokoiłeś.

:hi:

jak masz obawy to rezerwuj przez

http://www.adriatic.hr/pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a jak jest z winietami czy jakimiś tam opłatami :?:

Widzę dwie trasy:

1. Polska-Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja

2. Polska-Słowacja-Węgry-Chorwacja

Odlegość w obu przypadkach podobna, szybsza wydaje się ta pierwsza. Ale właśnie jak z opłatami :?:

I przy okazji sprawdzał ktoś może jak się mają wyliczenia google maps odnośnie odległości w porównaniu do rzeczywistości :?:

Jechałem dwa razy i dla mnie wybór jest tylko jeden - Trasa nr 1. :wink4:

Opłaty/winiety wszystko po drodze. Nigdzie nie rezerowałem bo nie ma takiej potrzeby. Czechy (granica), Austria (na kazdej stacji beznynowej raczej czynne 24h), Słowenia (granica) I co najlepsze najkrótsza autostrada ael najdroższa! :kox: Chorwacja (płacisz w okienku przy wyjeździe z autostrady, możliwość opłat kartą kredytową, Euro ale w tym wypadku resztę dostajesz w Kunach.)

Ceny winiet i opłat w Europie...

http://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.html

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie ta Słowenia, 150zł :thumbdown:

Poza tym chciałem Budapeszt zobaczyć :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie ta Słowenia, 150zł :thumbdown:

Poza tym chciałem Budapeszt zobaczyć :mysli:

No cena za te ok. 60km przeraża a mandat za brak winiety to już sporo więcej. Choć dwa lata temu jechaliśmy bez ale cały czas jak na szpilkach... :naughty: :gwizdanie: Mimo wszystko Nie polecam! Wtedy nie kupiliśmy jej tylko przez głupotę i z niewiedzy/braku informacji. :disgust:

Budapeszt pewnie warto zobaczyć ale droga o wiele dłuższa... :hi:

Ja mam zamiar jechać z małym dzieckiem i mam pytanie, bo nie wiem czy było, mimo że czytałem cały wątek ale na raty.

Ile godzin jechaliście ?

Czy w 12-13 godzin można robić tą trase do Makarskiej ?

To dobry czas. :kox: Rok temu w powrocie tak miałem ale bez większych przerw (licząc korek na granicy Chorwacja-Słowenia) itp. :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie ta Słowenia, 150zł :thumbdown:

Poza tym chciałem Budapeszt zobaczyć :mysli:

a dlaczego bierzesz pod uwagę słowenię przez węgry jest bliżej droga super obwodnica budapesztu już jest od granicy ze słowacją 40km i zaczyna się autostrada i tak do wybrzeża w chorwacji :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już od Budapesztu do Krakowa mam gorszą drogę, przez Słowenię widzę że jest więcej autostrad...

Google mi pokazuje 1100km do celu, możliwe to jest czy są spore przekłamania :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już od Budapesztu do Krakowa mam gorszą drogę, przez Słowenię widzę że jest więcej autostrad...

Google mi pokazuje 1100km do celu, możliwe to jest czy są spore przekłamania :?:

jadąc przez słowenię czy przez Węgry musisz jechać przez Chyżne później Dolny Kubin i tu się droga rozchodzi chcąc jechać przez słowenię jedziesz na Żylinę i tu troszkę wcześniej może o jakieś 120km masz autostradę mnie z Nowego Targu do Karlobagu wybiło 890km przez Węgry a jechałem w nocy i przez centrum Budapesztu jest bliżej około 30km niż obwodnicą no i autostrada jest tańsza ale oczywiście wybór należy do ciebie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar jechać z małym dzieckiem i mam pytanie, bo nie wiem czy było, mimo że czytałem cały wątek ale na raty.

Ile godzin jechaliście ?

Czy w 12-13 godzin można robić tą trase do Makarskiej ?

ja jechałem 2 lata temu z 14 miesiecznym, rok temu z 26 miesięcznym :wink4:

jechałem aż w okolice split'u bez szaleństw bo chciałem tylko raz stawać na tankowanie, przy okazji 1h-1.5h przerwy bo mi się synek obudził zawsze na stacji :>

jechałem z krakowa przez cieszyn, wieden, słowenie a potem prawie całą autostrade w chorwacji cały przelot ~12h

winiety mimo wszystko kupowałem w cieszynie na czechy i austrie, słowenia na granicy, chorwacja ma bramki wiec nie ma problemu.

jarko ,jak sie wbijesz na balicach to w zasadzie tylko 1h-1.5h jedziesz polskim wyrypem, potem już czechy itd a nawet do balic masz najlepszy dojazd z tego co widze:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już od Budapesztu do Krakowa mam gorszą drogę, przez Słowenię widzę że jest więcej autostrad...

Google mi pokazuje 1100km do celu, możliwe to jest czy są spore przekłamania :?:

jadąc przez słowenię czy przez Węgry musisz jechać przez Chyżne później Dolny Kubin i tu się droga rozchodzi chcąc jechać przez słowenię jedziesz na Żylinę i tu troszkę wcześniej może o jakieś 120km masz autostradę mnie z Nowego Targu do Karlobagu wybiło 890km przez Węgry a jechałem w nocy i przez centrum Budapesztu jest bliżej około 30km niż obwodnicą no i autostrada jest tańsza ale oczywiście wybór należy do ciebie :hi:

masz jeszcze opcję przez Cieszyn nie wziąłem tego pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie ta Słowenia, 150zł :thumbdown:

Poza tym chciałem Budapeszt zobaczyć :mysli:

wróciłem w sobotę :) było kox razem 3,5 tys km .Jechałem przez Budapesztu i jest OK.12 godzin mojej jazdy do Dubrownika 1250km a Twojej ..... :gwizdanie: zapewne dwa dni :naughty: :naughty:

Polecam obwodnice A0 a na granicy nie było korka /choć to się zmienia/ Przez Słowenię znajomi stali na granicy 3 godziny :evil:

Najgorsza droga do Budapesztu a potem sielanka :naughty: jak coś dzwoń :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał lecieć przez Słowenie to tylko opcja Cieszyn. Z domu mam jakieś 4km do dwupasmówki i tak już prawie do celu. Trasa super, jadę w nocy więc korki do Cieszyna raczej by mnie nie złapaly. Opcja niestety Słoweni mnie denerwuje. Raz że drogo, podobno drogi tam jakieś w budowie to jeszcze na granicy można postać... Chyba jednak wolę przez Słowację się przebijać. Z drugiej strony rok temu jak leciałem na Węgry to ta Słowacja była dosyć irytująca, ale jak nie zaliczę tam autostrady to bez winiety się obejdzie i oprócz Chorwacji tylko Węgry będę musiał opłacić. No chyba że jeszcze jedna opcja, ominąć autostrady na Słoweni i jechać zwykłymi drogami - wychodzi 7km więcej :mysli:

Jarko kiedy jedziesz i gdzie ?

Vir, drugi tydzień sierpnia :)

Jechałem przez Budapesztu i jest OK.12 godzin mojej jazdy do Dubrownika 1250km a Twojej ..... :gwizdanie: zapewne dwa dni :naughty: :naughty:

:ssij: kapelusze rulezzzzz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...