Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

gracia gracias :notworthy:

Gdzie to najlepiej i najszybciej załatwić :?:

W piątek wyjazd :kox:

BTW Wymyśliłem nową trasę - najdłuższą, szybką i w miarę tanią, Kraków-Bratysława-Budapeszt-Zagrzeb-Zadar :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kurde @Jarko, zazdroszcze Ci.

Ja już żyje tym wyjazdem, ale jeszcze miesiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie w każdej agencji ubezpieczeniowej, ale musisz to jutro załatwić, bo ubezpieczenie musi być wystawione min dzień wcześniej.[br]Dopisany: 03 Sierpień 2011, 20:52_________________________________________________w agencjach wyliczą Ci gdzie będzie najtaniej, mają kilka opcji, ale doszły mnie słuchy, że hestia jest dobra, więc możesz od razu do hestii iść możliwości jest dużo, a wszędzie powinno być od ręki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gracia gracias :notworthy:

Gdzie to najlepiej i najszybciej załatwić :?:

W piątek wyjazd :kox:

BTW Wymyśliłem nową trasę - najdłuższą, szybką i w miarę tanią, Kraków-Bratysława-Budapeszt-Zagrzeb-Zadar :naughty: :naughty: :naughty:

czyżbyś wyruszał w te same rejony co ja i o podobnym czasie.. :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle się okaże że połowa klubu tam jedzie :kox:

O kilku Ślązakach wiem że gdzieś tam będą :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakaś fajna miejscowość niedaleko Dubrovika??

Planuje wyjazd za 2 tygodnie i szukam z żoną fajnej miejscowości.

Molunat, właśnie z stamtąd wróciłem chcesz konkrety - pisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gruponie pojawiła się oferta do CRO.

http://travel.groupon.pl/d-4669564-Chorwacja

Nie mam doświadczenia czy to sie kalkuluje czy lepiej na własną rękę ?

Planuje ktoś już wyjazd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://travel.groupon.pl/d-4669564-ChorwacjaOferta bardzo dobra. Jakby udało się jeszcze dobrą ofertę na przelot trafić to bym brał :naughty: stęskniłem się za Chorwacją niemiłosiernie. Z żoną i dwójką małych dzieci na pewno można by świetnie odpocząć.

Osobiście byłem w Chorwacji jeden raz od Splitu po Dubrownik i to metodą kombinowaną kilka lat temu. Udało się na dwie osoby zrobić super wakacje za studencką kasę :wink: bez żadnych wygód, bo kwatery szukane na miejscu.

teraz brał bym all inclusive żeby skupić się na wypoczynku :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta to: 1300zł za 2 osoby za 8 dni, all inclusive i można jechać w terminach od 05.05.2012 do 02.06.2012 lub od 08.09.2012 do 06.10.2012.

Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku wybieram się ze znajomymi do Mimic k. Oimśa w terminie 4-12.08.

Pierwszy raz do Chorwacji i wyjazd samochodem. Już nie mogę się doczekać:naughty:

Praktycznie wszystkie informacje o Chorwacji można znaleźć na: www.cro.pl/forum

Wybieramy drogę przez Słowację, Węgry i Słowenię, z tym, że chcemy minąć płatne odcinki w Słowenii. Wstępnie przygotowałem już sobie mapkę jak dojechać tą trasą (plik .exe). Gdyby ktoś potrzebował mogę przesłać na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten grupon to dla dwóch osób za 1300zł ? Troche podejrzane...

Człowiek też sie nasłuchał o tym gruponie że to też nie jest jakaś rewelacja.

Dochodzi jeszcze dojazd do Dubrownika. - A to bardzo daleko, ja mam dziecko w wieku 3lata. Nie wiem czy dałoby radę.

Pozatym dochodzi jeszcze prom w 2 strony na tą wyspę. Ponoć też troche taki jedzie - ze 2 godziny. No i chyba nie codziennie.

Także to trzeba by wiedzieć dokładnie.

No i ciekawe czy to wyżywienie za tą drobną kasę będzie sie nadawać do jedzenia.

Na tej wyspie co jest ta oferta, jest też plaża piaszczysta, tylko nieco bardziej na południowym wybrzeżu. Z tym fajna sprawa, szczególnie dla dziecka.

Z dwojga - czerwiec czy wrzesień - to chyba wrzesień fajniejszy bo cieplejsza woda. Tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się komuś coś działo to bez obaw uderzajcie do lekarza, weźcie paszport LUB dowód osobisty i przyjmują bez problemu - w zeszłe wakacje zaliczyłem chodnik w środku nocy. Poszedłem do przychodni, przyjęli z uśmiechem na ustach, profi opatrunki założyli i jeszcze zaprosili na kontrolę ;) Wszystko bez żadnych opłat, wypełniania formularzy itp.

Jeżeli ktoś się wybiera na południe i ma parę godzin to warto się wybrać do Mostaru (BiH) - ok. 40 km od granicy, ładnie odbudowane stare miasto, jak się oddalicie od centrum to widać dużo śladów ostatniej wojny. Uwaga, trzeba mieć zieloną kartę, do tego policja praktycznie zawsze stoi w obu kierunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Słowenię: za autostrady płaci się winietami. "Najkrótsza" winietka jest na pół roku :!: i kosztuje 35 euro :kwasny:

A tej autostrady jest może z 50? 60km? Jadąc przez Austrię można ominąć drogi płatne w Słowenii w ten sposób, że przed granicą AUT/SLO kierujemy się na Mureck, później Lenart i Ptuj. Wątek na forum o tym problemie: http://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19656

bo nawet jadąc bezpłatnymi drogami w kierunku Mariboru można się naciąć: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t66309.0.html;highlight=chorwacja

Podobno od 1 lipca mają pojawić się "krótsze" winietki ale nie ma jeszcze szczegółów: http://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23651

Co do kwater - ja szukałem (i znalazłem) korzystając z tej strony www: www.hellotourist.net. Zielony przycisk na tej stronie "Zapytanie ofertowe" daje możliwość wystawienia swojego zapytania po uprzednim zdefiniowaniu typu kwatery, regionu, terminu i maksymalnej ceny jaką jesteście gotowi zapłacić.

Forum o Chorwacji: http://www.cro.pl/forum/ warto zajrzeć, dużo informacji. Bałagan jak na każdym forum więc trzeba trochę pogrzebać :decayed:

=====

Trzeniek, tu chodzi właśnie o to żeby nie "tyrkać" tylko by każdy mógł sobie przeczytać

Lepiej napisz jak zrobiłeś tę trasę w 11 godzin .... :shocked::evil:

bzdury piszesz kolego słowenia winieta 7 dniowa 15 euro często tam jeżdżę i nie polecam omijać autostrad dla marnych kierowców może to być droga przez mękę a co do węgier to mają drogi nawet lepsze niż w polsce :wink:

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

ale co da się - walniesz sam trase Gdańsk - Dubrovnik ???

Robiłem sam trasy po ponad 2000 km na raz więc się da, ale napisałem też że zależy od kierowcy.

to gratuluję farta i ciesze się że nikogo nie zabiłeś :cool1:

ja jeżdżę po 3 doby non stop bez snu i też się da :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu piszesz kolego że droga przez mękę w tej Słowenii poza autostradą ? Co tam sie dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten grupon to dla dwóch osób za 1300zł ? Troche podejrzane...

Człowiek też sie nasłuchał o tym gruponie że to też nie jest jakaś rewelacja.

Dochodzi jeszcze dojazd do Dubrownika. - A to bardzo daleko, ja mam dziecko w wieku 3lata. Nie wiem czy dałoby radę.

Pozatym dochodzi jeszcze prom w 2 strony na tą wyspę. Ponoć też troche taki jedzie - ze 2 godziny. No i chyba nie codziennie.

Także to trzeba by wiedzieć dokładnie.

No i ciekawe czy to wyżywienie za tą drobną kasę będzie sie nadawać do jedzenia.

Na tej wyspie co jest ta oferta, jest też plaża piaszczysta, tylko nieco bardziej na południowym wybrzeżu. Z tym fajna sprawa, szczególnie dla dziecka.

Z dwojga - czerwiec czy wrzesień - to chyba wrzesień fajniejszy bo cieplejsza woda. Tak mi sie wydaje.

Cena tej oferty to morze i dobra .Ale to jest hotel w centrum miasta Średniowiecznego(zobacz mapkę) , obleganego przez turystów dzień i noc w pobliżu brak kameralnych plaż .

Ta plaż piaszczysta w Lombardzie jest mało ciekawa i zatłoczona,dojazd z Korculy kłopotliwy .

Prom z Orebica na Korcule kursuje dość często i nie jest drogi.Czas przejazdu max 10 minut.

Termin, ja bym brał wrzesień .

Polecam trasę przez Węgry z noclegiem w Budapeszcie .http://www.oekotel.com/en/locations/budapest

Autostrady Węgierskie bardzo dobre i omijamy Słowenię :banan:

Ja od kilku lat wynajmuje apartament dla trzech osób w Pernie (miasteczko naprzeciwko Korculy) za 30-40 Euro za dobę

Tam jest najlepsze miejsce do pływania na windsurfingu w Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu piszesz kolego że droga przez mękę w tej Słowenii poza autostradą ? Co tam sie dzieje ?
góry tam potrafią być piękne a i mandaty wysokie,wąskie serpentyny bez pobocza i barierek z przepaściami :naughty: to tylko parę przykładów :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Baśkę voda super było kiedyś byłe m w Primoszten tez było fajnie ale w baśce poprostu jest niesamowicie a najlepsze że jak jest się już raz to chce sie za rok jeszcze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku wybieram się ze znajomymi do Mimic k. Oimśa w terminie 4-12.08.

Pierwszy raz do Chorwacji i wyjazd samochodem. Już nie mogę się doczekać:naughty:

Praktycznie wszystkie informacje o Chorwacji można znaleźć na: www.cro.pl/forum

Wybieramy drogę przez Słowację, Węgry i Słowenię, z tym, że chcemy minąć płatne odcinki w Słowenii. Wstępnie przygotowałem już sobie mapkę jak dojechać tą trasą (plik .exe). Gdyby ktoś potrzebował mogę przesłać na priva.

Po co przez Słowenię. W Węgrzech od Budapesztu masz autostradę, która prowadzi za Split w Chorwacji. Przez Słowenię rozumiem ale jak jedziesz trasą Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja. W przypadku jazdy przez Słowację i Węgry, wjazd do Słowenii wg mnie nie ma sensu, chyba że chcesz tam coś zwiedzić po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował przekraczać granicę słowenia -chorwacja na dowodzie osobistym? nie mam czasu jeździć za paszportem i stąd moje pytanie, gdzieś na stronie MSZ wyczytałem, że można ale czy ktoś to praktykował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...