Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to fajnie... ale dla 3-letniego dziecka to chyba trzeba co ?

Akurat jej sie skonczył :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko musi mieć swój dokument. Dowód albo paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ktore miejsce jedziecie.Makarska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś w jakie regiony Chorwacji można jako tako sprawnie dostać sie samolotem ?

Z tego co troche szukałem to nie ma za dużo połączeń samolotem. Jak już to z Niemiec.

Ja akurat jestem długodystansowcem i mogę jechać autem nawet 2500km za jednym zamachem ale chodzi o żone i dziecko, dlatego zacząłem też sie rozglądać za połączeniem samolotem.

Do Pyrzowic (Katowic) mam rzut beretem. Tak samo to Balic.

Był ktoś w CRO samolotem ? Wszystko jest z przesiadkami przez Niemcy ? Bo strasznie drogo wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niemcowni dolecisz do dubrovnika z tego co wiem, gdzie indziej to nie wiem. ja szukam opcji-spokojna miejscowość najlepiej wioska z pakietem all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował przekraczać granicę słowenia -chorwacja na dowodzie osobistym? nie mam czasu jeździć za paszportem i stąd moje pytanie, gdzieś na stronie MSZ wyczytałem, że można ale czy ktoś to praktykował?

Ja przekraczałem granicę Słowenia - Chorwacja na dowodzie osobistym - żadnych problemów nie było

jak masz wątpliwości to najlepiej do ambasady dzwonić, ja miałem takie wątpliwości co do Bośni i Hercegowiny, jak zadzwoniłem to okazało się że bez problemu dowód osobisty wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę do Chorwacji 19sierpnia jakie polecacie miejscowości koledzy,a może tez ktoś się wybiera w tym samym dniu mam na musli Baśka Voda takie tam mastko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś w jakie regiony Chorwacji można jako tako sprawnie dostać sie samolotem ?

Z tego co troche szukałem to nie ma za dużo połączeń samolotem. Jak już to z Niemiec.

Ja akurat jestem długodystansowcem i mogę jechać autem nawet 2500km za jednym zamachem ale chodzi o żone i dziecko, dlatego zacząłem też sie rozglądać za połączeniem samolotem.

Do Pyrzowic (Katowic) mam rzut beretem. Tak samo to Balic.

Był ktoś w CRO samolotem ? Wszystko jest z przesiadkami przez Niemcy ? Bo strasznie drogo wychodzi...

za duzo to Ci nie podpowiem, ale sprawdz Split

tam na pewno jest male lotnisko, ale znajomy latal tam z Paryza

jest wiec duza szansa, ze oprocz tych lotow ma tez w rozkladzie inne miedzynarodowe

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu piszesz kolego że droga przez mękę w tej Słowenii poza autostradą ? Co tam sie dzieje ?
góry tam potrafią być piękne a i mandaty wysokie,wąskie serpentyny bez pobocza i barierek z przepaściami :naughty: to tylko parę przykładów :wink:

Bez przesady. Polecam objechanie płatnego odcinka w Słowenii. W obydwie strony zaoszczędzamy 30euro. Można to sobie przeliczyć ile to jest browarków :) Wjeżdżając od strony Grazu w Austrii przy samej granicy zjeżdżamy z autostrady i jedziemy do miejscowości Mureck, przekraczamy granicę i dalej na Lenart i Ptuj. Tu już za chwilę mamy granicę Chorwacką. Cały objazd jest bardzo przyjemny. Można się wyluzować przez te 40km jadąc sobie spokojnie przez słoweńskie puste i przyjemne dróżki po kilku godzinach pędzenia po autostradach. Kilometrowo też nie wychodzi źle bo tylko jakieś 6-7km więcej. Zdecydowanie polecam i we wrześniu znowu tak jadę.

Ja jadę do Chorwacji 19sierpnia jakie polecacie miejscowości koledzy,a może tez ktoś się wybiera w tym samym dniu mam na musli Baśka Voda takie tam mastko

Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi. Pytasz się o fajne miejscowości w CRO??? Jeśli tak to zdecydowanie polecam miejscowość Baska na wyspie KRK (nie mylić z Baska Voda). Supetar na wyspie Brac też miły z pięknym portem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiKSP, może sie uda zgrać kolego, bo we wrześniu też planuje urlop. Tylko nie wiem dokładnie bo musze przykryć dach i dokładnie sie nie określe. Za tydzień mi wchodzi jedna ekipa od wieźby i poźniej następna podmurować facjatki. Później tylko dekarz i można jechać.

Fajnie byłoby wyskoczyć na 2 auta.

Gdzie sie wybierasz i czy już rezerwowałes ?

No chyba że coś sie trafi po pieniądzach samolotem... ponoć jest jedno biuro co oferuje ale jeszcze musze dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Polecam objechanie płatnego odcinka w Słowenii. W obydwie strony zaoszczędzamy 30euro. Można to sobie przeliczyć ile to jest browarków :) Wjeżdżając od strony Grazu w Austrii przy samej granicy zjeżdżamy z autostrady i jedziemy do miejscowości Mureck, przekraczamy granicę i dalej na Lenart i Ptuj. Tu już za chwilę mamy granicę Chorwacką. Cały objazd jest bardzo przyjemny. Można się wyluzować przez te 40km jadąc sobie spokojnie przez słoweńskie puste i przyjemne dróżki po kilku godzinach pędzenia po autostradach. Kilometrowo też nie wychodzi źle bo tylko jakieś 6-7km więcej. Zdecydowanie polecam i we wrześniu znowu tak jadę.

dokładnie, jak piszesz :)

---------- Post dopisany at 20:27 ---------- Poprzedni post napisany at 20:26 ----------

A był ktoś w Rovinj jest tam co zobaczyć w okolicy?

pule masz dosyć blisko

---------- Post dopisany at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany at 20:27 ----------

Ja jadę do Chorwacji 19sierpnia jakie polecacie miejscowości koledzy,a może tez ktoś się wybiera w tym samym dniu mam na musli Baśka Voda takie tam mastko

każde miasteczko ma swój urok i wszędzie jest pieknie i na swój sposób wyjątkowo, także gdzie sie nie zatrzymasz na bank Ci sie spodoba. Moje ulubione to MURTER,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiKSP, może sie uda zgrać kolego, bo we wrześniu też planuje urlop. Tylko nie wiem dokładnie bo musze przykryć dach i dokładnie sie nie określe. Za tydzień mi wchodzi jedna ekipa od wieźby i poźniej następna podmurować facjatki. Później tylko dekarz i można jechać.

Fajnie byłoby wyskoczyć na 2 auta.

Gdzie sie wybierasz i czy już rezerwowałes ?

No chyba że coś sie trafi po pieniądzach samolotem... ponoć jest jedno biuro co oferuje ale jeszcze musze dopytać.

julo bardzo chętnie. Ja mam już wszystko raczej obcykane. Wyjeżdżam 15 września i jadę do Baski na KRK. Apartman już mam bo mi kumpel w czerwcu zarezerwował jak tam był. Jadę ze Szwagrem na 2 auta ale zawsze na 3 to jeszcze raźniej. Kryj domek i dawaj znać :)

PS. Gdzieś tam wyczytałem że masz trzyletnie dziecko. Moje bliźniaki w piątek kończą trójeczkę ;) Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione to MURTER,

racja - Murter rzeczywiscie jest uroczy

byles w Trogirze ?

tez swietny, polecam ...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jeszcze Omis. Też urocze miasteczko, dobry dojazd z autostrady i fajna baza wypadowa (odległość w sam raz do Splitu czy Makarskiej).

Co do dokumentów to w zeszłym roku jechaliśmy ze znajomymi przez Słowację i Węgry - nie było problemów z przejechaniem granicy węgiersko-chorwackiej na ważnym dowodzie.

Jeden kolega miał już nieważny i trzeba było o niego trochę negocjować ale po ok 30 minutach walki też się udało. W drodze powrotnej problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończmy już temat tych dowodów i paszportów. Oficjalnie do Chorwacji (pomimo że nie jest w UE) można wjeżdżać na dowód osobisty lub paszport. Tak samo do Praktycznie wszystkich chyba krajów bałkańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A był ktoś w Rovinj jest tam co zobaczyć w okolicy?

Witam mialem byc w Rovinj a jestem w Ciovo kolo Trigor polecam jak najbardziej. Apartament przy samym morzu jak jest ktos chetny to podam namiary. Zastanawiam sie jaka trasa wracac, jest po drodze przez Wegry cos ciekawego gdzie warto sie zatrzymac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem byc w Rovinj a jestem w Ciovo kolo Trigor polecam jak najbardziej. Apartament przy samym morzu jak jest ktos chetny to podam namiary. Zastanawiam sie jaka trasa wracac, jest po drodze przez Wegry cos ciekawego gdzie warto sie zatrzymac?

Ja kiedyś stamtąd wracałem przez BiH, Serbię i Węgry. Na Węgrzech nocleg w Hajduszoboszlo gdzie są fajne baseny termalne. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...