Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

odkopie kotleta :decayed: planujemy w wakacje mały wypad właśnie do chorwacji. W grę wchodzi makarska. Polecimy na spontana a o nocleg raczej jestem spokojny :wink: Myślę że czas pobytu to około 7dni. Bardziej zastanawia mnie trasa jaka polecieć. Każdy mówi inaczej, tylko z tego co tak czytam to najlepiej chyba będzie zrobić tak :

POLSKA-CZECHY-AUSTRIA-SŁOWENIA-CHORWACJA. Czytam o tych winietach i opłatach, zastanawiam się czy nie będę miał problemu żeby to kupić - widzieć że to jest w danym miejscu potrzebne :eusathink:może ktoś poleci jeszcze jak już będę w tej makarskiej jest tam co zwiedzać ? Czy się byczyć cały czas ? :guma:

Winiety kupujesz w Pl na wszystkie te kraje co przez nie lecisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Winiety kupisz tutaj :Sklep wysylka winiety, Plakietki niemieckie, karty kempingowe Europa, mapy,winiety czechy,winiety austria, winiety słowacja, winietki szwajcaria tylko ze jest troche drozej o jakis 20 pare procent niz na stacjach benz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makarska to małe miasteczko, wszystko co warto zobaczyć znajdziesz w przewodniku. Ja za namową dzika wybrałem sie na górę Św. Jerzego. Jeśli ktoś ma sprawne sprzęgło to polecam, oto próbka:

d603715dba160949m.jpg

9325e8c9ec327a28m.jpg

b636bd3c916e1a0dm.jpg

4b058e81cc8cec06m.jpg

f4def055e6d99d8em.jpg

1342c96e238e77a3m.jpg1342c96e238e77a3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd jesteś ja jestem z Nowego Targu i byłem już chyba z 10 razy i zawsze przez Chyżne na Budapeszt koło Balatonu i dalej Zagreb jadę zawsze tak aby Budapeszt przejechać w nocy i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd jesteś ja jestem z Nowego Targu i byłem już chyba z 10 razy i zawsze przez Chyżne na Budapeszt koło Balatonu i dalej Zagreb jadę zawsze tak aby Budapeszt przejechać w nocy i jest OK.

ja jestem z pomorskiego, dokładnie Czersk :wink: trochę lipa bo muszę przelecieć całą PL :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd jesteś ja jestem z Nowego Targu i byłem już chyba z 10 razy i zawsze przez Chyżne na Budapeszt koło Balatonu i dalej Zagreb jadę zawsze tak aby Budapeszt przejechać w nocy i jest OK.

ja jestem z pomorskiego, dokładnie Czersk :wink: trochę lipa bo muszę przelecieć całą PL :doh:

oj lipa to nad to morze masz troszkę dalej w stosunku do mnie dla Ciebie zdecydowanie lepiej będzie przez Czechy Austrię Słowenię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak lecisz znad morza to najlepiej będzie dla Ciebie przez Czechy, Austrię i Słowenię. Alternatywą będzie Słowacja, Austria i Słowenia. Jeśli chodzi o winiety to ja zawsze kupuję na pierwszej stacji benz. w Czechach (kupuję tam na CZ i AT). Mam pewność że płacę za nie po cenie nominalnej. Odradzam kupowanie wysyłkowe które masz polecone kilka postów wyżej bo po prostu przepłacasz. Jeśli chodzi o Słowenię to nigdy nie kupuję tam winiety bo po ichniejszej autostradzie jedziesz kilkanaście kilometrów a winietę muszisz kupić najtańszą chyba za 15e na tydzień. Objazd jest bardzo prosty i przyjemny. Można sobie odpocząć od monotonii jazdy autostradami. Polecam. Wszystkie informacje znajdziesz na forum CHORWACJA ONLINE :: niezależny serwis turystyczny o Chorwacji. Informacje turystyczne, porady dla wyjeżdżających, język, kuchnia, forum dyskusyjne, aktualna pogoda, artykuły, opisy miejscowości turystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna góra jest w Dubrowniku - Srd, autem na samą górę - parking darmowy, ale jakie widoki

Na starówkę (na dół) można udać się kolejką lub pieszo

img2208d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no, byłem a nie wiedziałem o tym - jest powód, żeby jechać drugi raz :decayed: Ale z tego co widzę to dojazd na Srd nie umywa się do tego na sv. Jure :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stromo też jest, szczególnie na początku czyli zjazd z Jadranki

Na Srd można też wjechać kolejką linową widoczną na zdjęciu powyżej.

Mowa była o wyjeździe autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś o Makarskiej ? Może jakieś noclegi polecicie :) Lub chociaż gdzie najlepiej szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś o Makarskiej ? Może jakieś noclegi polecicie :) Lub chociaż gdzie najlepiej szukać.

Mogę polecić miejscowość Promanja. Rewelacyjna plaża z prysznicami, świetne widoki, spokój, kilkukilometrowa spacerowa trasa wzdłuż brzegu, plaża nudystów:). Byliśmy tam dwa lata temu, po nas kilku znajomych i wszyscy bardzo zadowoleni. Ja zawsze jeżdżę w ciemno i szukam na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to , jechac w ciemniaka i wybierasz to co Ci pasuje :), ja bym żadnych zaliczek nie płacił, raz że drożej wychodzi, dwa zapłacisz zaliczkę znajdziesz lepsze miejsce i... :)

W tym roku jest plan wyciągnąć za uszy moich staruszków do HR, myślę że uśmiechnięta pyśka ojca i matki grzejących tyłki w Adriatyku będzie bezcenna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera, chyba trzeba będzie w tym roku trzepnąć delegację do Chorwacji :decayed::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...