Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zamiana klocków stronami


Doman13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ostatnio zauważyłem że klocki ścierają mi się nierówno. Te od środka auta (od tłoczka) są starte bardziej niż te od drugiej strony.

Pomyślałem sobie zatem że przełożę te klocki odwrotnie (wtedy będę miał grubszy klocek od tłoczka) i od razu przeczyszczę tłoczek i zaciski.

Czy można tak zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego że klocek jest ułożony do tarczy. Przecież po ostrożnym przejechaniu ok 200 km ułoży się znowu.

Wielu moich znajomych przekłada kocki stronami i nic złego się u nich nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego że klocek jest ułożony do tarczy. Przecież po ostrożnym przejechaniu ok 200 km ułoży się znowu.

Wielu moich znajomych przekłada kocki stronami i nic złego się u nich nie dzieje.

Skoro wiesz, to po co pytasz?

Nie pamiętam powodów, ale jeszcze w szkole nam mówiono, że takich rzeczy się nie robi, a więc tego nie robię.

Zresztą co to za oszczędność :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego że klocek jest ułożony do tarczy. Przecież po ostrożnym przejechaniu ok 200 km ułoży się znowu.

Wielu moich znajomych przekłada kocki stronami i nic złego się u nich nie dzieje.

wszystko zależy od tego jak klocek się wyciera, jaki jest kąt zużycia. Jeśli jest zużyty mocniej z jednej strony klocka niż z drugiej to i po 500k km nie dotrą się.

Jest jedna żelazna zasada o której mówił kolega truckmaniac: klocki zawsze wymienia się na nowe

a jak zrobisz to twój wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

...

Pomyślałem sobie zatem że przełożę te klocki odwrotnie

...

Czy można tak zrobić?

Klocki zazwyczaj są kierunkowe i m.in z tego powodu nie mozna ich zamieniać stronami.

Jak już kończą Ci się klocki to kup nowe, :wink4:

Ech poczytaj TU:

"Kierunkowość klocków hamulcowych"

http://www.a4-klub.pl/smf/zasady_wymiany_i_docierania_tarcz_hamulcowych_kierunkowosc_klockow_hamulcowych-t30051.0.html

____________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, widzę że włożyłem kij w mrowisko.

Nowe klocki już zamówione. O przekładaniu nie ma mowy. W sobotę konserwacja hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, widzę że włożyłem kij w mrowisko.

Nowe klocki już zamówione. O przekładaniu nie ma mowy. W sobotę konserwacja hamulców.

dokładnie sprawdz działanie pracy tłoczków i jarzm

wymień płyn

ale pamietaj aby stary płyn z zacisków nie wracał przez układ do zbiorniczka

inaczej bedzie :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kierunkowość klocków hamulcowych to wymysł tych firm, które je robią. Standardowe, normalne klocki nie są kierunkowe.

2. Usuń przyczynę nierównomiernego zużywania się klocków, czyli prawdopodobnie zapieczone prowadnice zacisków.

3. Wtedy załóż nowe klocki (skoro już je zamówiłeś) i ciesz się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kierunkowości klocków, ale na pewno się układają i docierają odpowiednio w czasie użytkowania, zamiana wydaje się być niezrozumiałym posunięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...