Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI


qwert700

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam silnik AFN w a4 którą posiadam od około miesiąca i na liczniku jest 228000, ale znalazłem ostatnio w papierach co mi dał sprzedawca umowe kupna sprzedaży niemiecką z 2010 roku i tam jest napisane że auto ma 347000, więc teraz będzie miał jakieś 400000 albo lepiej. O dziwo silnik suchy żadnych problemów, tylko lać i jechać. Oczywiście do sprzedawcy dzwoniłem, dlaczego mnie okłamał i cofnął licznik, skoro jest to już karalne w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik AFN w a4 którą posiadam od około miesiąca i na liczniku jest 228000, ale znalazłem ostatnio w papierach co mi dał sprzedawca umowe kupna sprzedaży niemiecką z 2010 roku i tam jest napisane że auto ma 347000, więc teraz będzie miał jakieś 400000 albo lepiej. O dziwo silnik suchy żadnych problemów, tylko lać i jechać. Oczywiście do sprzedawcy dzwoniłem, dlaczego mnie okłamał i cofnął licznik, skoro jest to już karalne w Polsce.

wszystko jasne co do http://a4-klub.pl/1-9-191/b5-afn-trzesie-1200-900obr-333496/ . jeszcze do tego pewnie w oryginale wiec nic nie robione od X lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy było coś robione to nie wiem. Ale ja już wymieniłem to co najważniejsze czyli rozrząd, olej. Jak na razie problemów z jazdą nie ma. Tylko te trzęsienie ale to wydaje mi się mały problem. Oby mi się wydawało...

---------- Post dopisany at 13:25 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ----------

A jeśli chodzi o cofanie liczników to z tego co słyszałem to w Polsce jest to już karalne nawet chyba 2 lata można za to dostać. Coś mi się o uszy obiło

---------- Post dopisany at 13:30 ---------- Poprzedni post napisany at 13:25 ----------

Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny.

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

takie coś znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydasz 5 tysiecy na adwokata i koszt spraw sadowych a koles dostanie 500 zl grzywny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale postraszyc można. Będzie miał nauczkę. Chociaż wydaje mi się że jakbym sprawe wygrał to on by poniusł wszystkie koszta sądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt sprawy sadowej to 6 stowek :) mozesz zglosic zawiadomienie do prokuratury ale oni od razu wysla Ci o umozeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu sreberku juz 219 pykło :) A4 B5 Sedan 1.9 TDI 1998 roczek na kompie sprawdzałem jest orginał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobiłeś gdyż z tego co się orientuje w tych rocznikach oryginalny przebieg nie był rejestrowany. Przypuszczalnie odczytałeś dane z licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam A4 B5 AJM 1.9 tdi 2000r. z przebiegiem 212.000. po małym programie w Niemczech od jednego właściciela spr. na wszystkie możliwe sposoby...i hula jak należy :cheesy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu przyprowadziłem swojego polifta zza zachodniej granicy i miał wtedy 216 000. Co dziwne faktycznie na tyle wygląda, chociaz i tak nie wierze tym Turasom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały temat jest bezsensu.

Rozumiem żebyśmy mieli te nasze fury od nowości, a to wypierdziane przez zachód przez helmuta i oddane nam za grosze, a my mamy podniete a tyle ma przebiegu, a ja ma tyle łał szał pał :wink:

Jeździ to jeździ nie jeździ trzeba zrobić a ile to ma przebiegu czy to ma znaczenie tylko głowa boli nie potrzebnie :P

Ja tam nie wnikam i cisne w swego parcha ile wlezie :a4fan::bicz2::ON:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię tutaj zaglądać, bo można dowiedzieć jak naprawdę wytrzymałe jest nasze tdi 1.9 tdi-przebiegi rzędu 400. tys km. Ostatnio zauważyłem dziwną tendencję, osoby które wpisują się wtym poście podają coraz niższe przebiegi swoich aut, przy ogólnie wiadomym fakcie, że nasze auta sie starzeją. Pierwszy wpis w tym poście pochodzi z 2009 roku i podawane przebiegi rzędu 250-350 i nikogo nie dziwią. Ale teraz po 5 latach tego postu jak czytam że a4 z przed 2000 roku może mieć 200 tyś km to ...... po tak duzym szoku,poprostu wiem że znajdujemy w Polsce.

Edytowane przez aras837
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko proszę się nie śmiać:)

rok 2002, w styczniu auto kupione z przebiegiem 179 000 km, do Polski przyjechało w 2013 roku z przebiegiem 150 000km:)

dziś na budziku 205 000km.

Jak pytałem poprzedniego wlaściciela (nie był to handlarz) o ksiażkę serwisową to mowił że mam sobie do auta dokupić, on zejdzie z ceny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

420 tys . ; )) chyba bede liderem , troche oleju bierze i go spala . Ale tak to bez zarzutow ;) male usterki techniczne a poza tym miod cod i orzeszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 AFN po zmianie wtrysków na 216,turbiny,pełen przelot 2.5" i soft i przebieg ori 431tys :) i lata jak wściekła,kupując ją w marcu miała 401 tys :D

Edytowane przez zula1928
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...